Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj budowy przepompowni NWS „Rybitwy” oraz budowy ogrodów deszczowych

Zarząd Infrastruktury Wodnej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00440710
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00440710/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-25 08:46
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-19282685-343c-454e-afe5-b2f8d83552bc
Identyfikator
6783181600
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRurociągi, instalacje rurowe, rury, okładziny rurowe, rury i podobne elementyZbiorniki, rezerwuary, pojemniki i zbiorniki ciśnienioweRoboty w zakresie kopania rowówRoboty odwadniająceRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychInstalacje niskiego napięciaUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUrządzenia awaryjne i zabezpieczającePakiety oprogramowania do sterowników systemowychUsługi zarządzania wspierane komputerowo

Wykonawcy

1 przyznane

MODERATO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOświęcim, PL · lot 0
13 338 858 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00440710 z dnia 2025-09-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj budowy przepompowni NWS „Rybitwy” oraz budowy ogrodów deszczowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Infrastruktury Wodnej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 384368691

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: os. Szkolne 27

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-977

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 123233001

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ziw.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ziw.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-19282685-343c-454e-afe5-b2f8d83552bc

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj budowy przepompowni NWS „Rybitwy” oraz budowy ogrodów deszczowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-19282685-343c-454e-afe5-b2f8d83552bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00440710

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00040898/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Budowa przepompowni Na Wysokie Stany (ZIW/O2.26/20-Rybitwy)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00193734

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.16.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 13008899,77 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie projektu, uzyskanie decyzji administracyjnych zezwalających na wykonanie robót budowlanych oraz wykonanie robót budowlanych przepompowni przewałowej wód burzowych NWS (Na Wysokie Stany) z uwzględnieniem możliwej do osiągnięcia retencji.
Budowa obejmuje wykonanie podziemnej pompowni wraz z infrastrukturą towarzyszącą i ziemnego zbiornika retencyjnego. Planowana przepompownia wód deszczowych NWS na działkach nr 25/1, 25/2, 72/, 74, 72/12, obręb P-22 Podgórze będzie wspierała działanie istniejącego systemu odwodnienia w przypadku wysokich stanów na rzece Wiśle i zablokowaniu odpływu grawitacyjnego z wylotu śluzy wałowej nr 70.
Przepompownia wód deszczowych wyposażona winna być w trzy pompy zatapialne pracujące równolegle, o łącznej wydajności 1,05 m3/s, oraz dodatkową pompę rezerwową na wypadek awarii (układ 3+1). Pompy umieszczone mają być w budynku pompowni. W niniejszym rozwiązaniu planuje się wykorzystać dostępną przestrzeń terenową do zwiększenia retencji wód deszczowych, a tym samym zmniejszenia wymaganej wydajności pompowni. Pompy będą pracowały na niezależnych rurociągach tłocznych Dn500 PEHD o długości ok 50-60 m każdy, odprowadzających wody do rzeki Wisły. Wyloty rurociągów tłocznych będą wykonane w postaci komory z deflektorem. Na zakończeniu rurociągów przewiduje się klapy zwrotne. Z komory wylotowej, woda będzie odprowadzana ubezpieczonym rowem do rzeki Wisły.
Wokół budowli pompowni oraz komory zasuw planuje się wykonać plac manewrowy o nawierzchni utwardzonej tłuczniem, oraz usytuować agregat prądotwórczy wraz z fundamentem i kontener socjalny. Budowa planowanej przepompowni wraz z obiektami towarzyszącymi nie wymaga przebudowy istniejącego uzbrojenia terenu.
Dodatkowo jako działanie uzupełniające wskazano budowę ogrodów deszczowych w km 0+732 – 1+040 rowu w rejonie ul. Golikówka I na dł. ok 308m w pasie po min. 3 metry z każdej strony rowu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

44160000-9 - Rurociągi, instalacje rurowe, rury, okładziny rurowe, rury i podobne elementy

44610000-9 - Zbiorniki, rezerwuary, pojemniki i zbiorniki ciśnieniowe

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45232452-5 - Roboty odwadniające

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

48960000-5 - Pakiety oprogramowania do sterowników systemowych

72510000-3 - Usługi zarządzania wspierane komputerowo

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13338858,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 16619760,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 13338858,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Moderato Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 521123251

7.3.3) Ulica: Os. Rotmistrza Witolda Pileckiego 17/6

7.3.4) Miejscowość: Oświęcim

7.3.5) Kod pocztowy: 32-600

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

1. Projekt-bud inż. Witold Kopeć - roboty budowlane polegające na budowie przepompowni oraz roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenu wraz z nasadzeniami.
2. Hydroinvest Spółka z o.o - prace polegające na wykonaniu projektu przepompowni.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 13338858,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-09-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane