Remont i przebudowa dróg oraz utwardzenia gruntu na terenie Miasta i Gminy Działoszyn
Miasto i Gmina Działoszyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00477582
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00477582/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-29 14:31
- Lokalizacja
- Działoszyn, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3b95bcf1-0420-4828-89a9-7071e9917e22
- Identyfikator
- 5080026931
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00477582 z dnia 2024-08-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i przebudowa dróg oraz utwardzenia gruntu na terenie
Miasta i Gminy Działoszyn
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Działoszyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934743
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 21
1.5.2.) Miejscowość: Działoszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-355
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: trajdosn@dzialoszyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzialoszyn.logintrade.net
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont i przebudowa dróg oraz utwardzenia gruntu na terenieMiasta i Gminy Działoszyn
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b95bcf1-0420-4828-89a9-7071e9917e22
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00477582
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045956/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Remont cząstkowy i przebudowa dróg na terenie Miasta i Gminy Działoszyn
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne:
Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 1-5 i 7-14.
Uzasadnienie faktyczne:
Na etapie ogłoszenia podstawowego zamawiający dopuścił zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP polegające na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych i jest zgodne z zamówieniem podstawowym, a jego wartość nie przekroczy 50% wartości wynagrodzenia ustalonego dla zamówienia podstawowego. W związku z potrzeba wykonania przebudów i remontów dróg mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego zasadne jest udzielnie przedmiotowego zamówienia w trybie z wolnej ręki, w tym bardziej, że wykonawca zapewnia utrzymanie cen.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-3b138200-b8a6-11ee-b7da-22bd761ba7f3
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OSO.XII-II.271.8.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont i przebudowa dróg oraz utwardzenia gruntu na terenie Miasta i Gminy Działoszyn.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
Zmówienie obejmuje:
1) Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej przy użyciu mieszanki mineralno-asfaltowej na gorąco polegający na mechanicznym wycięciu nawierzchni do prostych figur geometrycznych, rozebraniu uszkodzonej nawierzchni, oczyszczeniu i skropieniu emulsją asfaltową, ręcznym ułożeniu masy bitumicznej na gorąco o grubości od 3 do 5cm z mechanicznym zagęszczeniem, oblaniu krawędzi asfaltem, posprzątaniu miejsca wykonywania robót remontowych. W ramach bieżącego utrzymania dróg zmawiający może zlecić również roboty przy wykorzystaniu remontera drogowego (patcher).
2) Remont nakładek asfaltowych polegający na wykonaniu: frezowania korekcyjnego remontowanego odcinka drogi, wcięć w celu połączenia istniejącej nawierzchni z remontowaną nawierzchnią. Na wszystkich wariantach remontu zostanie wykonane oczyszczenie, skropienie emulsją asfaltową, ułożenie masy mineralno-bitumicznej z mechanicznym jej zagęszczeniem oraz oblanie krawędzi i miejsc łączenia emulsją asfaltową. Grubości nakładek asfaltowych do 8 cm ustalane z zamawiającym odrębnie dla każdego zadania.
3) Przebudowa dróg i utwardzenie terenu w zależności od potrzeby zamawiającego obejmować będzie roboty ziemne i częściowe uzupełnienie podbudowy dolnej wraz z mechanicznym zagęszczeniem, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego dolomitowego, bazaltowego lub granitowego (warstwa górna) wraz z jej mechanicznym zagęszczeniem mechanicznym, skropienie emulsją podbudowy tłuczniowej, wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych wraz z zagęszczeniem mechanicznym (warstwa wiążąca i ścieralna o łącznej gr. do 8 cm – ilość warstw i ich grubości ustalane z zamawiającym na każdej drodze odrębnie) oblanie krawędzi i miejsc łączeń asfaltem, wykonanie poboczy o szer. od 0,5 do 0,75m z kruszywa łamanego dolomitowego, bazaltowego lub granitowego wraz z ich mechanicznym zagęszczeniem.
Zadania dotyczące punktu 3 obejmować będą wykonanie przebudowy dróg tj:
w Raciszynie nr dz. 307/1 (dł. ok 75 m szer zmienna od 5 m do 6 m)
w Raciszynie nr dz. 2579 (dł. ok 90 m szer ok 4m).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 209899,22 PLN
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Rafał Tomala Zakład Robót Drogowo-Budowlanych Rafał Tomala
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5741434361
7.3.3) Ulica: ul. Zamkowa 26
7.3.4) Miejscowość: Wręczyca Mała
7.3.5) Kod pocztowy: 42-130
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 209899,22 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
| 2024-08-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |