Podwyższenie standardów efektywności energetycznej w budynku remizy strażackiej w Grąblewie

GMINA GRODZISK WIELKOPOLSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00442354
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00442354/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-25 14:23
Lokalizacja
Grodzisk Wielkopolski, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a3650221-0996-4820-8101-12fafdbdc7c2
Identyfikator
9950149230
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Izolacja cieplnaRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Wykonawcy

1 przyznane

MAŁGORZATA ODWAŻNAKamieniec, PL · lot 0
634 541,05 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00442354 z dnia 2025-09-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Podwyższenie standardów efektywności energetycznej w budynku remizy strażackiej w Grąblewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRODZISK WIELKOPOLSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259382

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stary Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Grodzisk Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-065

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: grodzisk@grodzisk.wlkp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.grodzisk.wlkp.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-grodzisk-wielkopolski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Podwyższenie standardów efektywności energetycznej w budynku remizy strażackiej w Grąblewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a3650221-0996-4820-8101-12fafdbdc7c2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00442354

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00337081

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRG.271.0.8.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 759047,93 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest podwyższenie standardów efektywności energetycznej w budynku remizy strażackiej w Grąblewie.
1) Zakres I - "Podwyższenie standardów efektywności energetycznej w budynku remizy strażackiej w Grąblewie"
Zakres robót:
- wymiana bram garażowych na nowe o współczynniku przenikania ciepła Umax≤1,3 W/m²K,
- wymiana drzwi na nowe aluminiowe o współczynniku przenikania ciepła Umax≤1,3 W/m²K,
- wymiana okien na nowe PCV o współczynniku przenikania ciepła Umax≤0,9 W/m²K,
- docieplenie stropodachu płytą typu PW11 gr. 15 cm (λ≤0,033 W/mK) wraz z ułożeniem warstw wierzchnich z papy podkładowej i termozgrzewalnej oraz obróbkami blacharskimi (pasów nadrynnowych, podrynnowych i murków ogniowych), wymianą rynien i rur spustowych,
- wymiana opraw oświetlenia żarowego (w ilości 29 szt.) i świetlówkowego (w ilości 27 szt.) na nowoczesne oprawy ze źródłami światła typu LED,
- wymiana grzejników płytowych z zaworami termostatycznymi,
- wykonanie miejscowej wentylacji z odzyskiem ciepła na sali głównej w celu poprawy warunków jakości powietrza, regulacji wilgoci i temperatury.
2) Zakres II - "Wykonanie robót budowlanych naprawczych w budynku remizy strażackiej w Grąblewie"
Zakres robót:
- wzmocnienie fundamentów,
- wzmocnienie ścian zewnętrznych i wewnętrznych,
- roboty wykończeniowe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45321000-3 - Izolacja cieplna

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 634541,05 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 802146,48 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 634541,05 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo-Usługowa Małgorzata Odważna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7881458322

7.3.3) Ulica: Grodziska 17

7.3.4) Miejscowość: Kamieniec

7.3.5) Kod pocztowy: 64-061

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 634541,05 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-09-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane