Świadczenia pogwarancyjnej opieki serwisowej sytemu INFINITT PACS

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00442864
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00442864/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-09-26 08:03
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-133a8ab7-e295-496a-bc57-301396a8aed7
Identyfikator
7393696739
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

Wykonawcy

1 przyznane

RESQMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
69 089,44 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00442864 z dnia 2025-09-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenia pogwarancyjnej opieki serwisowej sytemu INFINITT PACS

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 280314632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Warszawska 30

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-082

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpital.uwm.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://szpital.uwm.edu.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenia pogwarancyjnej opieki serwisowej sytemu INFINITT PACS

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-133a8ab7-e295-496a-bc57-301396a8aed7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00442864

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00661411/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Świadczenie usług serwisu informatycznego, wsparcia technicznego i aktualizacji

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00417324

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawa prawna: – wolna ręka na podstawie art. 305 ust. 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1. lit. b) ustawy z dnia 11 września
2019 r. Prawo zamówień publicznych, oraz aktów wykonawczych do niej.
Uzasadnienie faktyczne: powodem zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki jest pilna potrzeba zabezpieczenia
realizacji usługi nadzoru autorskiego nad oprogramowaniem INFINITT PACS. Wykonawca przedłożył stosowne
oświadczenie, w którym potwierdza, że jest jedynym autoryzowanym podmiotem mającym wyłączność reprezentowania
producenta na terytorium Polski, jedynym uprawnionym podmiotem oraz posiada niezbędną wiedze
i doświadczenie do należytego wykonania przedmiotu umowy. Posiada autoryzację w zakresie obsługi serwisowej na
terytorium Polski wydaną przez producenta oraz posiada autoryzację dla personelu Wykonawcy od wykonywania czynności
serwisu na terytorium Polski wydaną przez producenta., która jest wydana bezterminowo.
Wobec powyższego udzielenie zamówienia jest uzasadnione.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 28/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenia pogwarancyjnej opieki serwisowej sytemu INFINITT PACS. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do zaproszenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ResQmed Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 123 119 36 14

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 69089,44 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-10-01 do 2026-12-31
2025-09-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi