Zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP w Przymiłowicach
Miasto i Gmina Olsztyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00478071
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00478071/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-08-30 08:34
- Lokalizacja
- Olsztyn, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-08153010-6f57-49c4-ae50-bd16e869a430
- Identyfikator
- 9492190518
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00478071 z dnia 2024-08-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP w Przymiłowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Olsztyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398132
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-256
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 343285077
1.5.8.) Numer faksu: 343285057
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@olsztyn-jurajski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.olsztyn-jurajski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-08153010-6f57-49c4-ae50-bd16e869a4301.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP w Przymiłowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-08153010-6f57-49c4-ae50-bd16e869a430
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00478071
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00020076/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP w Przymiłowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00419702
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP w Przymiłowicach
2. Samochód powinien być fabrycznie nowy, rok produkcji nie starszy niż 2023, kompletny, nieużytkowany wcześniej (z dopuszczeniem użytkowania jedynie w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia testu jego poprawnej jazdy – z przebiegiem maksymalnie do 100 km),), bezwypadkowy, technicznie sprawny oraz wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych.
3. Jeżeli w trakcie realizacji kontraktu, po zawarciu umowy, zostaną ogłoszone przepisy prawne wprowadzające nowe wymagania techniczne i obowiązkowe standardy, Wykonawca wprowadzi je w pojeździe przed przekazaniem pojazdu Zamawiającemu. Przedmiot zamówienia winien spełniać następujące wymagania:
- odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia.
- być nowy i zgodny z obowiązującymi normami.
- posiadać komplet dokumentacji techniczno-eksploatacyjnej.
- Wykonawca zobligowany będzie do przeszkolenia personelu z zakresu obsługi dostarczonego pojazdu w dniu dokonania dostawy.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umownych – załącznik nr 10 do SWZ
5. Zamawiający ustala na potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia następujące warunki gwarancji:
- Wykonawca udzieli gwarancji i rękojmi na podwozie i zabudowę bez limitu kilometrów i przeprowadzonych motogodzin przez okres min. 24 miesiące maksymalnie 60 miesięcy natomiast
- Wykonawca udzieli gwarancji i rękojmi dla wyposażenia 24 miesięcy gwarancji liczonej w obu przypadkach od daty podpisania protokołu odbioru końcowego.
6. Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych.
1) Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych oraz innych systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, to jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub „równoważne”.
2) Wymienione w jakiejkolwiek części dokumentacji (załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia SWZ): nazwy własne, marki wyrobów, materiałów, technologii nie są obligatoryjne dla wykonawców. Wykonawca ma prawo do zaoferowania innych wyrobów, materiałów, technologii pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych co najmniej identycznych z parametrami określonymi w dokumentacji zamówienia. Jeżeli dokumentacja stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów, wyrobów i technologii znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, w tym w szczególności podane zostały - nazwa własna materiału, wyrobu czy technologii, numer katalogowy lub producent, należy to traktować jako rozwiązanie przykładowe, określające standardy, wygląd oraz wymagania techniczne. Wszelkie materiały, urządzenia i technologie, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały, urządzenia i technologie, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia, nie mają na celu uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Tak zastosowane zapisy są tylko w sytuacjach, gdy zamawiający nie był w stanie opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń - w tych wypadkach należy zawsze przyjąć sformułowanie - "lub równoważny" Zastosowane przez Wykonawcę materiały, wyroby i rozwiązania równoważne, muszą być co najmniej:
- o tej samej wytrzymałości i trwałości, o tym samym poziomie estetyki (wyroby),
- o parametrach technicznych opisanych w dokumentacji przetargowej, kompatybilne z istniejącą i projektowaną infrastrukturą,
- spełniać: te same funkcje, wymagania bezpieczeństwa konstrukcji, bhp i p. poż,
- posiadać stosowne dokumenty dopuszczające do stosowania (atesty i aprobaty techniczne).
7. Opis przedmiotu zamówienia nie wymaga uwzględnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych, nie wprowadza się regulacji w zakresie art. 100 ust. 1 ustawy p.z.p.
8. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części z uwagi na to, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia stanowi niepodzielną całość i wymaga, aby zostało zrealizowane przez jednego Wykonawcę. Podział zamówienia na części nie byłby zasadny ze względu na rodzaj i charakter zamówienia. Tylko samochód otrzymany od jednego producenta gwarantuje spójność, kompatybilność i prawidłowość działania poszczególnych jego elementów oraz otrzymanej gwarancji. W sytuacji podziału zamówienia na części i wyboru kilku Wykonawców dla całego zakresu zamówienia mogłoby spowodować problemy z realizacji poszczególnych elementów samochodu i roszczeń z tytułu gwarancji oraz jego kompatybilności.
Należy wskazać, iż kwestia podzielności świadczenia nie została uregulowana w ustawie, wobec czego zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy, Zamawiający stosuje w tym zakresie przepisy Kodeksu Cywilnego, w szczególności art. 379 §2: „świadczenie jest podzielne, jeżeli może być spełnione częściowo bez istotnej zmiany przedmiotu lub wartości”. Brak podziału zamówienia na części nie powoduje ograniczenia konkurencji oraz zapewnia równy dostęp podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zamówienie jest typowym zamówieniem umożliwiającym złożenie oferty wykonawców z sektora małym lub średnich przedsiębiorstw.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34144210-3 - Wozy strażackie
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34144200-0 - Pojazdy służb ratowniczych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 319923,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 319923,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 319923,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Specjalistyczne ,,bocar" Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5730008637
7.3.3) Ulica: Korwinów, ul. Okólna 15
7.3.4) Miejscowość: Wrzosowa
7.3.5) Kod pocztowy: 42-263
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 319923,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
| 2024-08-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |