Wykonanie 103 operatów szacunkowych na potrzeby aktualizacji opłat rocznych za użytkowanie wieczyste nieruchomości Skarbu Państwa (Strzegom – obr. Śródmieście, Grabina Pn i Grabina Pd)
Powiat Świdnicki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00446322
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00446322/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-09-29 12:30
- Lokalizacja
- Świdnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0d1129d1-8292-4d07-8038-cb3741c1ae77
- Identyfikator
- 8842369827
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00446322 z dnia 2025-09-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie 103 operatów szacunkowych na potrzeby aktualizacji opłat rocznych za użytkowanie wieczyste nieruchomości Skarbu Państwa (Strzegom – obr. Śródmieście, Grabina Pn i Grabina Pd)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Świdnicki
1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Świdnicy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718308
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Marii Skłodowskiej - Curie 7
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 748500400
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat.swidnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.swidnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.platformazakupowa.pl/sp_swidnica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie 103 operatów szacunkowych na potrzeby aktualizacji opłat rocznych za użytkowanie wieczyste nieruchomości Skarbu Państwa (Strzegom – obr. Śródmieście, Grabina Pn i Grabina Pd)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d1129d1-8292-4d07-8038-cb3741c1ae77
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00446322
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00058478/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.8 wykonanie 103 operatów szacunkowych na potrzeby aktualizacji opłat rocznych za użytkowanie wieczyste nieruchomości Skarbu Państwa (Strzegom – obr. Śródmieście, Grabina Pn i Grabina Pd)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00376200
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WI.272.14.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 54471,54 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie 103 operatów szacunkowych na potrzeby aktualizacji opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego Skarbu Państwa.
1.1. Opis prac:
Zamówienie realizowane będzie z podziałem na następujące etapy:
I etap robót – sporządzenie 12 operatów szacunkowych (w 2 egz. każdy) – zgodnie z załącznikiem nr 1 do 30 września 2025 r.
II etap robót – sporządzenie 20 operatów szacunkowych (w 2 egz. każdy) – zgodnie z załącznikiem nr 2 do 13 października 2025 r.
III etap robót – sporządzenie 71 operatów szacunkowych (w 2 egz. każdy) – zgodnie z załącznikiem nr 3 do 12 listopada 2025 r.
Zamawiający wymaga aby każdy sporządzony operat szacunkowy został dodatkowo przekazany i podpisany w formie elektronicznej.
1.1.2. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany z dołożeniem szczególnej staranności, właściwej ze względu na zawodowy charakter czynności rzeczoznawcy majątkowego, zgodnie z obowiązującymi przepisami: ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 roku (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1145 ze zm.) i rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 5 września 2023 r. w sprawie wyceny nieruchomości (Dz. U. z 2023 r., poz. 1832).
1.1.3 Zobowiązania wykonawcy:
Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i dostarczeniem zamawianych operatów.
Wykonawca wykona operaty szacunkowe zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Zamawiający wymaga aby w operacie szacunkowym określającym wartość nieruchomości składającej się z więcej niż jednej działki, Wykonawca wskazał wartości poszczególnych działek.
Po sporządzeniu operatów szacunkowych rzeczoznawca majątkowy będzie zobowiązany do ewentualnego sporządzania opinii i wyjaśnień dot. wykonanych wycen nieruchomości, dla potrzeb Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu oraz Sądu, a także uczestnictwa w postępowaniach prowadzonych przez te organy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71319000-7 - Usługi biegłych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 58700,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 63345,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 58700,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NiL s.c. Natalia Konewska i Leszek Saleta ul. Wiejska 34A/3, 52-408 Wrocław
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8943254250
7.3.3) Ulica: Wiejska 34A/3
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 52-408
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 58700,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-11-128.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-09-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |