Wykonanie koncepcji systemu odwodnienia wraz z modelem hydrodynamicznym ulicy marsz. Józefa Piłsudskiego w Legionowie

Gmina Miejska Legionowo Urząd Miasta Legionowo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00447224
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00447224/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-09-29 15:31
Lokalizacja
Legionowo, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e4d23464-c870-40d7-8567-0b41dcf63dc7
Identyfikator
5361923243
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczneUsługi doradcze w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

Wykonawcy

1 przyznane

RETENCJAPL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdańsk, PL · lot 0
257 685 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00447224 z dnia 2025-09-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie koncepcji systemu odwodnienia wraz z modelem hydrodynamicznym ulicy marsz. Józefa Piłsudskiego w Legionowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Legionowo Urząd Miasta Legionowo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524832

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: marsz. Józefa Piłsudskiego 41

1.5.2.) Miejscowość: Legionowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-120

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.) Numer telefonu: 227663491

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.legionowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.legionowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/legionowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie koncepcji systemu odwodnienia wraz z modelem hydrodynamicznym ulicy marsz. Józefa Piłsudskiego w Legionowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4d23464-c870-40d7-8567-0b41dcf63dc7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00447224

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00016562/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.7 Zielona rewitalizacja rynku miejskiego oraz ul. marsz. Józefa Piłsudskiego wraz z terenami przyległymi - opracowanie koncepcji

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00371952

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Rz.271.42.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie koncepcji systemu odwodnienia wraz z modelem hydrodynamicznym ulicy marsz. Józefa Piłsudskiego w Legionowie ze wskazaniem na jej przebudowę i integrację zagospodarowania wód opadowych z rozwojem i utrzymaniem terenów zieleni przyulicznej w celu przygotowania wytycznych projektowych do opracowania dokumentacji kompleksowej przebudowy ulicy w zakresie gospodarowania wodami opadowymi i adaptacją miasta Legionowo do zmian klimatu.
2. Zakres terenowy opracowania obejmuje centralną część miasta Legionowo w szczególności rejon ulicy marsz. J. Piłsudskiego (na odcinku od dworca PKP do Targowiska Miejskiego) wraz z ulicami bocznymi i terenami przyległymi zgodnie z załącznikiem mapowym.
3. Przedmiot zamówienia posłuży Zamawiającemu jako podstawa do przygotowania dokumentów w celu pozyskania środków finansowych w ramach funduszy wspierających adaptację miast do zmian klimatu. Zamawiający będzie zwracać uwagę na zgodność opracowania oraz proponowane rozwiązania zagospodarowania i retencji wód opadowych z oceną punktową i kryteriami wyboru projektów dotyczących działań FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom, typ projektów: Wsparcie zrównoważonych systemów gospodarowania wodami opadowymi z udziałem zieleni/zielono-niebieskiej infrastruktury/rozwiązań opartych na naturze (działanie FENX.02.04).
4. Przedmiot zamówienia składa się z trzech etapów:
1) etap badawczy (badania geotechniczne i hydrogeotechniczne),
2) etap analityczny (modelowanie hydrodynamiczne, analiza topografii terenu, zlewni, systemu odwodnienia),
3) etap koncepcyjny (dobór metod naturalnych przed technicznymi dla retencji wód opadowych).
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa umowa stanowiąca załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71351900-2 - Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71311000-1 - Usługi doradcze w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 257685,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 286590,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 257685,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Retencjapl Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5842743299

7.3.3) Ulica: Marynarki Polskiej 163

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-868

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 257685,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

2025-09-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi