Remont pomieszczeń higieniczno-sanitarnych oraz stolarki okiennej i drzwiowej w pawilonie mieszkalnym D w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju

ZAKŁAD KARNY W JASTRZĘBIU -ZDROJU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00447301
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00447301/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-09-29 16:23
Lokalizacja
Jastrzębie-Zdrój, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-80c7964c-6172-4328-85b3-62a6739fcb60
Identyfikator
6330011056
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneStolarka budowlana

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE "WIMAR" SPÓŁKA JAWNA WIESŁAW I MARIUSZ SŁANINARadlin, PL · lot 0
86 292 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00447301 z dnia 2025-09-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń higieniczno-sanitarnych oraz stolarki okiennej i drzwiowej w pawilonie mieszkalnym D w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD KARNY W JASTRZĘBIU -ZDROJU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000319807

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. C.K. Norwida 23

1.5.2.) Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-268

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp_jastrzebie_zdroj@sw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sw.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1162048

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomieszczeń higieniczno-sanitarnych oraz stolarki okiennej i drzwiowej w pawilonie mieszkalnym D w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-80c7964c-6172-4328-85b3-62a6739fcb60

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00447301

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00105002/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont pomieszczeń higieniczno-sanitarnych oraz stolarki okiennej i drzwiowej w pawilonie mieszkalnym D w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00382928

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DKw.2232.9.2025.REMONT

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 167573,81 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

a) Zadanie nr 1 - „Remont pomieszczeń-higieniczno sanitarnych w pawilonie mieszkalnym D w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju” :
 demontaż istniejącej instalacji centralnego ogrzewania w pomieszczeniach
 montaż grzejników stalowych płytowych w wersji z dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym – warstwa ocynku (pomieszczenia „mokre”) o mocy ok. 2000W,
 montaż niezbędnej armatury
 montaż urządzenia do podgrzewania wody ze zbiornikiem o pojemności 465 dm3 z wężownicą
i grzałką
 podłączenie urządzenia do podgrzewu wody do instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji wodnej
 montaż zaworu mieszającego cwu
 remont instalacji wodnej i kanalizacyjnej
 przygotowanie podłoża pod wykonanie okładzin ściennych i podłogowych
 wykonanie posadzek i płytkowanie ścian
Opis przedmiotu zamówienia dla zadania nr 1 stanowi załącznik nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.5.) Wartość części: 83131,09 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Remont stolarki okiennej i drzwiowej w pawilonie mieszkalnym D w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju”
okna o wymiarach 1600 mm x 1380 mm w ilości 27 sztuk
drzwi wejściowe o wymiarach1480 mm x 2130 mm w ilości 1 szt.
drzwi wewnętrzne stalowe o wymiarach 875mm x 2040 mm w ilości 27 sztuk

Opis przedmiotu zamówienia dla zadania nr 2 stanowi załącznik nr 2 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 44220000-8 - Stolarka budowlana

4.5.5.) Wartość części: 84442,72 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 86292,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 167069,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 86292,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "WIMAR" Spółka Jawna Wiesław i Mariusz Słanina

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6470509632

7.3.3) Ulica: Hallera 17

7.3.4) Miejscowość: Radlin

7.3.5) Kod pocztowy: 44-310

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 86292,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-05

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne
art. 255 pkt 3 - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę
do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty

Art. 259 ustawy Prawo zamówień publicznych – „Jeżeli zamawiający dopuścił możliwość składania ofert częściowych, do unieważnienia w części postępowania o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy
art. 255-258.”

Uzasadnienie faktyczne:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Kwota przeznaczona na realizację zamówienia wynosi 106 500,00 złotych. Cena oferty najkorzystniejszej 187 920,00 złotych

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 105998,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 254880,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2025-09-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane