Konserwacja wraz z digitalizacją i fumigacją cennych materiałów bibliotecznych (dóbr kultury NBP) ze zbiorów Centralnej Biblioteki NBP
NARODOWY BANK POLSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00478289
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00478289/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-30 09:42
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-507e36e9-2194-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
- Identyfikator
- 5250008198
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Różne usługi w zakresie napraw i konserwacjiUsługi komputerowe w zakresie archiwizowaniaUsługi przetwarzania tekstuUsługi skanowaniaUsługi usuwania grzybówUsługi artystyczneUsługi ochrony obiektów historycznych
Wykonawcy
2 przyznane
PRACOWNIA KONSERWACJI ZABYTKÓW MAGDALENA DALKEBydgoszcz, PL · lot 0
55 802,3 PLNIwona Kotala-Skiba Konserwacja zabytków z papieru i skóryWarszawa, Raszyn, PL · lot 1
27 999 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00478289 z dnia 2024-08-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja wraz z digitalizacją i fumigacją cennych materiałów bibliotecznych (dóbr kultury NBP) ze zbiorów Centralnej Biblioteki NBP
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: NARODOWY BANK POLSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000002223
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Świętokrzyska 11/21
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-919
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: DKRZ-WPI1@nbp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nbp.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zamowienia.nbp.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Polityka pieniężna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Konserwacja wraz z digitalizacją i fumigacją cennych materiałów bibliotecznych (dóbr kultury NBP) ze zbiorów Centralnej Biblioteki NBP2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-507e36e9-2194-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00478289
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00348924
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SEZ/DKRZ-WPI1-AK-241-0126/DEW/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 222290,24 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia w ramach Części I jest usługa konserwacji, fumigacji i digitalizacji dziewięciu cennych materiałów bibliotecznych stanowiących dobra kultury NBP, w tym:1.1. transport Obiektów* z Siedziby Zamawiającego we własnych opakowaniach;
1.2. przeprowadzenia fumigacji Obiektów i badań mikrobiologicznych;
1.3. wykonanie usług konserwatorskich Obiektów;
1.4. wykonanie dokumentacji Konserwacji Obiektów wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do powstałej dokumentacji Konserwacji Obiektów wraz z wyłącznym prawem zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego do dokumentacji oraz prawa własności nośników, na których utrwalono dokumentację;
1.5. wykonanie digitalizacji Obiektów wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do plików cyfrowych oraz innych utworów powstałych w wyniku digitalizacji Obiektów wraz z wyłącznym prawem zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego do Utworów oraz prawa własności nośników, na których utrwalono Utwory;
1.6. transport czystych mikrobiologicznie Obiektów w nowych opakowaniach bezkwasowych do Siedziby Zamawiającego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części I, przedstawiono w „Szczegółowym Opisie Przedmiotu Umowy”, stanowiącym Załącznik Nr 1 do Projektowanych Postanowień Umowy (dalej: PPU) (Załącznik Nr 6 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej SWZ) - PPU do Części I - Usługa konserwacji wraz z digitalizacją i fumigacją przedwojennych wydawnictw Banku Polskiego, cennych materiałów bibliotecznych (dóbr kultury NBP).
*Definicja wyrazów użytych w SWZ znajduje się w PPU dla Części I, stanowiących Załącznik Nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72252000-6 - Usługi komputerowe w zakresie archiwizowania
79552000-8 - Usługi przetwarzania tekstu
79999100-4 - Usługi skanowania
90924000-0 - Usługi usuwania grzybów
92312000-1 - Usługi artystyczne
92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych
4.5.5.) Wartość części: 197900,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia w ramach Części II jest usługa digitalizacji dwudziestu jeden zszytych i oprawionych publikacji – materiałów bibliotecznych, wydanych od 1834 r. do 1880 r. stanowiących dobra kultury NBP, w tym:1.1. przygotowanie Obiektów* do Digitalizacji poprzez oczyszczenie i odkurzenie;
1.2. zeskanowanie Obiektów do plików macierzystych TIFF oraz przetworzenia plików TIFF na pliki w formacie PDF przeznaczone do archiwizacji i publikacji;
1.3. samokontrola merytoryczna i jakościowa;
1.4. wykonanie ewentualnych poprawek i uzupełnień;
1.5. sporządzanie cyklicznych sprawozdań z Digitalizacji i postępu prac;
1.6. przetworzenie wykonanych plików TIFF na pliki prezentacyjne w formacie PDF przeznaczone do archiwizacji i udostępnienia obejmujące m.in.:
1.6.1. modyfikowania graficznego podnoszącego czytelność i estetykę utrwalonego obrazu (kadrowanie, korekcja gamma, kontrast etc.),
1.6.2. uzupełnienia każdego skanu o warstwę OCR, wraz z dokonaniem korekty tekstu po przeprowadzeniu OCR;
1.7. wykonanie publikacji w formatach PDF/A oraz PDF wyposażonych w warstwę tekstową oraz narzędzia nawigacyjne;
1.8. wykonanie kompletu metadanych deskryptywnych;
1.9. wykonanie dla każdego zdigitalizowanego Obiektu pliku metryczki oraz spisu treści;
1.10. wykonanie dokumentacji Digitalizacji dla każdego z Obiektów;
1.11. przekazanie na przenośnych dyskach HDD gotowych plików TIFF i PDF po weryfikacji;
1.12. transport Obiektów od Zamawiającego oraz zapakowanie i powrotny transport Obiektów do Zamawiającego;
1.13. przeniesienie całości autorskich praw majątkowych do powstałych w ramach Digitalizacji utworów, w tym do dokumentacji Digitalizacji Obiektów, produktów Digitalizacji, metadanych wraz z wyłącznym prawem zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego do Utworów oraz prawa własności nośników na których utrwalono Utwory;
1.14. udzielenie gwarancji jakości i rękojmi za wady wykonanej Digitalizacji.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części II, przedstawiono w „Szczegółowych Wymaganiach dostyczących Digitalizacji”, stanowiących Załącznik Nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (dalej PPU) (Załącznik Nr 6 do SWZ - PPU do Części II - Usługa digitalizacji wybranych wydawnictw Banku Polskiego, cennych materiałów bibliotecznych (dóbr kultury NBP)).
*Definicja wyrazów użytych w SWZ znajduje się w PPU dla Części II, stanowiących Załącznik Nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72252000-6 - Usługi komputerowe w zakresie archiwizowania
79552000-8 - Usługi przetwarzania tekstu
79999100-4 - Usługi skanowania
90924000-0 - Usługi usuwania grzybów
92312000-1 - Usługi artystyczne
92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych
4.5.5.) Wartość części: 24390,24 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 55802,30 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 55802,30 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 55802,30 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRACOWNIA KONSERWACJI ZABYTKÓW MAGDALENA DALKE
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5542756820
7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 55802,30 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 27999,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 31931,10 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 27999,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Iwona Kotala-Skiba Konserwacja zabytków z papieru i skóry
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Skanowanie.pl Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7962525028, 5342637826
7.3.4) Miejscowość: Warszawa, Raszyn
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 27999,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
| 2024-08-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |