Odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej na drogach powiatowych będących w administracji Powiatowego Zarządu Dróg w Złotoryi

POWIAT ZŁOTORYJSKI - POWIATOWY ZARZĄD DRÓG

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00450381
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00450381/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-10-01 09:36
Lokalizacja
Złotoryja, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e45d63b1-2314-47d9-848a-482f3dd795b3
Identyfikator
6941539964
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odśnieżaniaPiasek

Wykonawcy

2 przyznane

ŁUKASZ BEDNARZWojcieszów, PL · lot 0
222 447,6 PLN
ŁUKASZ BEDNARZWojcieszów, PL · lot 1
33 210 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00450381 z dnia 2025-10-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej na drogach powiatowych będących w administracji Powiatowego Zarządu Dróg w Złotoryi

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ZŁOTORYJSKI - POWIATOWY ZARZĄD DRÓG

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390718614

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kolejowa 4

1.5.2.) Miejscowość: Złotoryja

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-500

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 768783486

1.5.8.) Numer faksu: 768783486

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat-zlotoryja.pl; pzd@powiat-zlotoryja.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat-zlotoryja.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-zlotoryja.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej na drogach powiatowych będących w administracji Powiatowego Zarządu Dróg w Złotoryi

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e45d63b1-2314-47d9-848a-482f3dd795b3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00450381

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00043841/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej na drogach powiatowych będących w administracji Powiatowego Zarządu Dróg w Złotoryi

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00384048

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZD.71.272.13.B5.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 197188,75 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości zimowej na drogach powiatowych będących w administracji Powiatowego Zarządu Dróg w Złotoryi oraz dostawa piasku z podziałem na 2 części:
Część I: „Usługa odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej na drogach powiatowych” Dla części I przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pojazdami wyposażonymi w piaskarki i pługi polegającej na odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości przy zimowym utrzymaniu dróg powiatowych będących w administracji Powiatowego Zarządu Dróg w Złotoryi zgodnie ze standardami opisanymi w zarządzeniu nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dn. 25.10.1994 r. w sprawie zasad odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach publicznych Dz. U. Nr 10 MTiGM. Przewidywana ilość pracy sprzętu wynosi 264 godzin. Szczegółowe wymagania zawarte zostały w Załączniku nr 7.
2. Szczegółowy opis realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący:
- Załącznik nr 7 do SWZ dla Części I „Usługa odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej na drogach powiatowych”

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.) Wartość części: 169750,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości zimowej na drogach powiatowych będących w administracji Powiatowego Zarządu Dróg w Złotoryi oraz dostawa piasku z podziałem na 2 części:
Część II: „Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg powiatowych”.
Dla części II przedmiotem zamówienia jest dostawa 675 ton piasku pojazdami samochodowymi o ładowności ok. 25 ton do bazy Obwodu Drogowego w Świerzawie - Powiatowego Zarządu Dróg oraz bazy Wykonawcy, który będzie wykonywał usługę odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej znajdującej się terenie Powiatu Złotoryjskiego. Dostarczany piasek musi spełniać standardy jakościowe dla wykonania mieszanki piaskowo solnej. Szczegółowe wymagania zawarte zostały w Załączniku nr 7a.
2. Szczegółowy opis realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący:
- Załącznik nr 7a do SWZ dla Części II „Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg powiatowych”

4.5.3.) Główny kod CPV: 14211000-3 - Piasek

4.5.5.) Wartość części: 27438,75 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 222447,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 260918,29 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 222447,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ratownictwo Drogowe Bednarz Łukasz Bednarz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6941537801

7.3.3) Ulica: Bolesława Chrobrego 251

7.3.4) Miejscowość: Wojcieszów

7.3.5) Kod pocztowy: 59-550

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 222447,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 151 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 33210,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 33210,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 33210,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ratownictwo Drogowe Bednarz Łukasz Bednarz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6941537801

7.3.3) Ulica: Bolesława Chrobrego 251

7.3.4) Miejscowość: Wojcieszów

7.3.5) Kod pocztowy: 59-550

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 33210,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 151 dni

2025-10-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi