Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji pn.: „Budowa oświetlenia w gm. Kosakowo” – 3 edycja

GMINA KOSAKOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00450438
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00450438/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-10-01 09:49
Lokalizacja
Kosakowo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-11d22560-27d0-4bbf-99b8-3c02b553d575
Identyfikator
5861023761
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

2 przyznane

ŁUKASZ SZOKALSKIGdańsk, PL · lot 0
9348 PLN
Konsorcjum firm: Lider konsorcjum: MAREL Sp. z o.o. Partner konsorcjum: MAREL Marcin SzczęsnyGdańsk, PL · lot 1
19 372,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00450438 z dnia 2025-10-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji pn.: „Budowa oświetlenia w gm. Kosakowo” – 3 edycja

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOSAKOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000531708

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Żeromskiego 69

1.5.2.) Miejscowość: Kosakowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-198

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@kosakowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminakosakowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1151572

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji pn.: „Budowa oświetlenia w gm. Kosakowo” – 3 edycja

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-11d22560-27d0-4bbf-99b8-3c02b553d575

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00450438

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044461/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Prace projektowe elektryczne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00351598

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.26.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji pn.: ,,Budowa oświetlenia w gm. Kosakowo”:

Część 1 – ul. Marynarzy m. Mechelinki

Zamówienie na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej (dla obu części) obejmuje swoim zakresem w szczególności następujące elementy:
1) przygotowanie dokumentacji w 3kpl. (projekt zagospodarowania działki lub terenu, projekt architektoniczno-budowlany), projekt techniczny – każdy w 3kpl.; projekt wykonawczy – 3kpl.; specyfikacje techniczne – 3kpl.; kosztorysy inwestorskie – 1kpl.; przedmiar robót – 1kpl.;
2) pozyskanie map do celów projektowych i ewentualnych informacji dodatkowych (np. wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów i planów miejscowych) z zakresu realizacji zamówienia;
3) wykonanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej w zakresie niezbędnym do wykonania dokumentacji projektowej;
4) opracowania koncepcji oświetlenia ulicy i uzyskanie akceptacji Zamawiającego;
5) opracowanie projektu budowlano-wykonawczego na bazie zaakceptowanej przez Zamawiającego Koncepcji;
6) Uzyskanie w imieniu Zamawiającego wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, zezwoleń i opinii zgodnych z zapisami mpzt;
7) Złożenie zaprojektowanej dokumentacji wraz z przygotowanym przez siebie wnioskiem do Starostwa Powiatowego w Pucku celem uzyskania pozwolenia na budowę (ewentualnie zgłoszenia robót w zależności od zapisów w mpzt);
8) w razie konieczności wykonanie projektów rozbiórek i przebudowy elementów istniejącego zagospodarowania terenu, w tym uzbrojenia podziemnego i elementów drogowych kolidujących z projektowanym zadaniem;
9) w razie konieczności uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji wyłączającej grunty rolne, jeżeli zajdzie taka potrzeba;
10) opracowanie na podstawie kosztorysu inwestorskiego wykazu cen;
11) udział w cotygodniowych naradach technicznych projektowych i wykonawczych;
12) pełnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót na podstawie opracowanej dokumentacji
projektowej (wynagrodzenie za nadzór należy wliczyć w przedmiotową umowę).

Przedmiot umowy będzie realizowany w terminie – 95 dni od terminu podpisania umowy (przekazanie Zamawiającemu całości dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z poświadczeniem złożonego w imieniu Zamawiającego wniosku o pozwoleniu na budowę/ zgłoszeniu robót budowlanych).

Koncepcję należy wykonać w ciągu miesiąca od podpisania umowy. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia projektu (w siedzibie Zamawiającego) i uzyskania jej akceptacji przed uzyskiwaniem jakichkolwiek uzgodnień. Przed złożeniem dokumentacji do Starostwa Projektant bezwzględnie musi uzyskać akceptację projektu
od Zamawiającego – Referatu ds. Inwestycji

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ - OPZ dla części 1.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 4878,05 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji pn.: ,,Budowa oświetlenia w gm. Kosakowo”:

Część 2 – plac zabaw przy ul. Kasztanowej w m. Mosty

Zamówienie na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej (dla obu części) obejmuje swoim zakresem w szczególności następujące elementy:
1) przygotowanie dokumentacji w 3kpl. (projekt zagospodarowania działki lub terenu, projekt architektoniczno-budowlany), projekt techniczny – każdy w 3kpl.; projekt wykonawczy – 3kpl.; specyfikacje techniczne – 3kpl.; kosztorysy inwestorskie – 1kpl.; przedmiar robót – 1kpl.;
2) pozyskanie map do celów projektowych i ewentualnych informacji dodatkowych (np. wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów i planów miejscowych) z zakresu realizacji zamówienia;
3) wykonanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej w zakresie niezbędnym do wykonania dokumentacji projektowej;
4) opracowania koncepcji oświetlenia ulicy i uzyskanie akceptacji Zamawiającego;
5) opracowanie projektu budowlano-wykonawczego na bazie zaakceptowanej przez Zamawiającego Koncepcji;
6) Uzyskanie w imieniu Zamawiającego wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, zezwoleń i opinii zgodnych z zapisami mpzt;
7) Złożenie zaprojektowanej dokumentacji wraz z przygotowanym przez siebie wnioskiem do Starostwa Powiatowego w Pucku celem uzyskania pozwolenia na budowę (ewentualnie zgłoszenia robót w zależności od zapisów w mpzt);
8) w razie konieczności wykonanie projektów rozbiórek i przebudowy elementów istniejącego zagospodarowania terenu, w tym uzbrojenia podziemnego i elementów drogowych kolidujących z projektowanym zadaniem;
9) w razie konieczności uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji wyłączającej grunty rolne, jeżeli zajdzie taka potrzeba;
10) opracowanie na podstawie kosztorysu inwestorskiego wykazu cen;
11) udział w cotygodniowych naradach technicznych projektowych i wykonawczych;
12) pełnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót na podstawie opracowanej dokumentacji
projektowej (wynagrodzenie za nadzór należy wliczyć w przedmiotową umowę).

Przedmiot umowy będzie realizowany w terminie – 95 dni od terminu podpisania umowy (przekazanie Zamawiającemu całości dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z poświadczeniem złożonego w imieniu Zamawiającego wniosku o pozwoleniu na budowę/ zgłoszeniu robót budowlanych).

Koncepcję należy wykonać w ciągu miesiąca od podpisania umowy. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia projektu (w siedzibie Zamawiającego) i uzyskania jej akceptacji przed uzyskiwaniem jakichkolwiek uzgodnień. Przed złożeniem dokumentacji do Starostwa Projektant bezwzględnie musi uzyskać akceptację projektu
od Zamawiającego – Referatu ds. Inwestycji

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ - OPZ dla części 2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 16260,16 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9348,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13597,65 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9348,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BPE Biuro Projektów Elektroenergetycznych w Gdańsku mgr inż. Łukasz Szokalski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7393742899

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9348,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 95 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 19372,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 19889,10 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 19372,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Konsorcjum firm: Lider konsorcjum: MAREL Sp. z o.o. Partner konsorcjum: MAREL Marcin Szczęsny

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Konsorcjum firm: Lider konsorcjum: MAREL Sp. z o.o. Partner konsorcjum: MAREL Marcin Szczęsny

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Lider konsorcjum: 9571189018 Partner konsorcjum: 7422024682

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 19372,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 95 dni

2025-10-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi