Wykonanie prac konserwatorsko - restauratorskich na terenie parku dworskiego w Baruchowie

GMINA BARUCHOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00452546
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00452546/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-10-01 19:45
Lokalizacja
Baruchowo, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-91f792eb-918e-439b-9c8b-205c49416e75
Identyfikator
8883115650
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania parkówUsługi wycinania drzewSadzenie drzewInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00452546 z dnia 2025-10-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac konserwatorsko - restauratorskich na terenie parku dworskiego w Baruchowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BARUCHOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866790

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 54

1.5.2.) Miejscowość: Baruchowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-821

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestor@baruchowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.baruchowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://baruchowo.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie prac konserwatorsko - restauratorskich na terenie parku dworskiego w Baruchowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-91f792eb-918e-439b-9c8b-205c49416e75

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00452546

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00111452/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wykonanie prac konserwatorsko- restauratorskich na terenie parku dworskiego w Baruchowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00414511

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IBR.271.12.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 578532,11 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Określenie przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac konserwatorsko-restauratorskich na terenie parku dworskiego w Baruchowie.
1.2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
- Nawierzchnie: ścieżkę z kostki granitowej, ścieżkę z kruszywa,
- Wyposażenie terenu,
- Zieleń: wycinkę drzew, przesadzenia, nasadzenia,
- Trawnik,
- Instalacje elektryczne: stanowiska oświetleniowe.
1.3. Dokumentacja projektowa została opracowana na wykonanie prac na terenie całego parku, natomiast przedmiotem postępowania jest wykonanie części zakresu prac zgodnie z załączonym przedmiarem robót.
1.4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja projektowa oraz Przedmiar robót.
1.5. Teren objęty opracowaniem położony jest w obszarze wpisanym do rejestru zabytków Województwa Kujawsko – Pomorskiego pod numerem A/1245/1-2, decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Włocławku z dnia 20.07.1984 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77211600-8 - Sadzenie drzew

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy pzp. postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W przedmiotowym postępowaniu cena oferty najkorzystniejszej 841 800,00 zł, znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 681 501,33 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
2025-10-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane