Obsługa widza podczas wydarzeń artystycznych oraz imprez okolicznościowych i wynajmów w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
POLSKA FILHARMONIA BAŁTYCKA IM.FRYDERYKA CHOPINA W GDAŃSKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00478576
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00478576/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-30 10:57
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4ab25274-3770-11ef-880f-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 5840452221
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00478576 z dnia 2024-08-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Obsługa widza podczas wydarzeń artystycznych oraz imprez okolicznościowych i wynajmów w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLSKA FILHARMONIA BAŁTYCKA IM.FRYDERYKA CHOPINA W GDAŃSKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190317940
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ołowianka 1
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-751
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pfb.gda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://filharmonia.gda.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://filharmonia-gda.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Obsługa widza podczas wydarzeń artystycznych oraz imprez okolicznościowych i wynajmów w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4ab25274-3770-11ef-880f-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00478576
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050798/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Obsługa widza w PFB
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00389450
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DSP.271.265.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 643125,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi obsługi widza w trakcie wydarzeń odbywających się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku (dalej: PFB), tj. wszystkich wydarzeń o charakterze artystycznym, w szczególności koncertów symfonicznych, kameralnych, wydarzeń impresaryjnych, spektakli baletowych, spektakli teatralnych oraz pozostałych wydarzeń mających charakter imprez okolicznościowych lub wynajmów przestrzeni PFB, czyli takich jak sympozja, konferencje, bankiety, itp.
2. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części ze względu na swój charakter i spójność wykonywanej usługi. Wykonanie przedmiotu zamówienia jest organizacyjnie i technicznie przez odrębnych Wykonawców niemożliwe, zatem brak podziału zamówienia na części nie przysporzy wykonawcom nadmiernych trudności technicznych, ani nie ograniczy konkurencji.
3. Obsługa widza prowadzona będzie głównie w budynkach Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina, a także w innych miejscach wskazanych przez PFB na terenie Trójmiasta.
4. Zamawiający określa szacunkową ilość roboczogodzin świadczenia obsługi widza w wysokości 8,5 tys. roboczogodzin w skali 12 miesięcy. Podana wartość jest jedynie orientacyjna i zależeć będzie od faktycznego zapotrzebowania Zamawiającego.
5. Zamawiający wymaga zatrudnienia osób pełniących funkcję bileterów, szatniarzy, obsługi Sali itp. oraz koordynatora osób pełniących te funkcje.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w/we:
a) Załączniku nr 2 – Opisie przedmiotu zamówienia
b) Załączniku nr 3 – Wzorze umowy
7. Termin wykonania zamówienia:
a) Zamówienie podstawowe od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 14.09.2024 r. do dnia 13.09.2025,
b) Zamówienie opcjonalne od 14.09.2025 do 13.09.2026 r.
7. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ustawy Pzp wymaga, aby wykonawca i jego podwykonawcy zatrudniali na podstawie umowy o pracę, w okresie realizacji przedmiotu zamówienia, osoby wykonujące czynności w zakresie obsługi widza na stanowiskach obsługi Sali/ biletera oraz szatniarza, zgodnie ze wskazaniem w art. 22, § 1 Kodeksu Pracy i wylistowanymi czynnościami wskazanymi w załączniku nr 2 do niniejszej SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia, w szczególności w Rozdziale 2.
8. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca i jego podwykonawcy przestrzegali obowiązku bezpiecznej rekrutacji pracowników (personelu), zgodnie z art. 21 Ustawy dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. 2024, poz. 560) przed dopuszczeniem personelu do wykonywania czynności w zakresie obsługi widza podczas wydarzeń z udziałem małoletnich.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79952100-3 - Usługi w zakresie organizacji imprez kulturalnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 359440,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 519060,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 359440,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Klavo Sp. z o. o. – lider konsorcjum ul. Nowy Świat 53/115, 00-042 Warszawa, REGON: 147165780, NIP: 5252582984
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Klassima Sp. z o. o. – partner konsorcjum ul. Smoleńsk 25A/3, 31-108 Kraków, REGON: 527473130, NIP: 6762660531
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252582984
7.3.3) Ulica: Nowy Świat 53/115
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-042
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 718880,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
1. Umowa zostaje zawarta na czas określony i będzie realizowana przez okres 12 miesięcy od dnia 14.09.2024 r. do dnia 13.09.2025 r. (zamówienie podstawowe) oraz od dnia 14.09.2025 do dnia 13.09.2026 r. jako zamówienie opcjonalne.2. Szacunkową wartość zamówienia podstawowego Zamawiający ustala na kwotę 359 440,00 zł netto/ brutto (słownie: trzysta pięćdziesiąt dziewięć tysięcy czterysta czterdzieści złotych 00/100 zł netto/brutto), która stanowi iloczyn stawki za roboczogodzinę świadczenia obsługi i szacunkowej liczby roboczogodzin wskazanej w Rozdziale I, ustępie 4 załącznika nr 1 do umowy – Opisie przedmiotu zamówienia.
3. Szacunkową wartość zamówienia opcjonalnego ustala na kwotę 359 440,00 zł netto/ brutto (słownie: trzysta pięćdziesiąt dziewięć tysięcy czterysta czterdzieści złotych 00/100 zł netto/brutto), która stanowi iloczyn stawki za roboczogodzinę świadczenia obsługi i szacunkowej liczby roboczogodzin wskazanej w Rozdziale I, ustępie 4 załącznika nr 1 do umowy – Opisie przedmiotu zamówienia.
3. Wartość przedmiotu umowy, o której mowa w §1 niniejszej umowy, strony ustalają na kwotę:
a) za 1 roboczogodzinę w zakresie świadczenia obsługi widza na rzecz Zamawiającego w godzinach od 07:00 do godziny 22:30, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie w kwocie 41,72 zł netto/ brutto (słownie: czterdzieści jeden złotych 72/100),
b) za 1 roboczogodzinę w zakresie świadczenia obsługi widza na rzecz Zamawiającego w godzinach od 22:30 do godziny 07:00 Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie w kwocie 51,36 zł netto/ brutto (słownie: pięćdziesiąt jeden złotych 36/100).
Ze względu na prawo opcji, których dotyczą powyższe informacje, Zamawiający w ogłoszeniu o wyniku postępowania wskazuje wartości maksymalne, zarówno w zakresie ceny, jak i terminu.
| 2024-08-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |