Zimowe utrzymanie dróg gminnych w poszczególnych sołectwach gminy Skrzyszów w sezonie 2025/2026

GMINA SKRZYSZÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00454628
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00454628/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-10-02 14:16
Lokalizacja
Skrzyszów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fe67cbc6-3f46-4933-9ff2-444e316d3105
Identyfikator
9930340717
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeń

Wykonawcy

1 przyznane

Kazimierz Świdziński Firma Transportowo HandlowaSzynwałd, PL · lot 0
406 108,48 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00454628 z dnia 2025-10-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg gminnych w poszczególnych sołectwach gminy Skrzyszów w sezonie 2025/2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKRZYSZÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660861

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 642

1.5.2.) Miejscowość: Skrzyszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-156

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@ug.skrzyszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/ugskrzyszow

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fe67cbc6-3f46-4933-9ff2-444e316d3105

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zimowe utrzymanie dróg gminnych w poszczególnych sołectwach gminy Skrzyszów w sezonie 2025/2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fe67cbc6-3f46-4933-9ff2-444e316d3105

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00454628

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00036409/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.18 Zimowe utrzymanie dróg gminnych w poszczególnych sołectwach gminy Skrzyszów w sezonie 2025/2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00397948

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.2.30.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 374164,62 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych w sezonie 2025/2026 na terenie gminy Skrzyszów, celem zapewnienia przejezdności i płynności ruchu drogowego na drogach będących w zarządzie Gminy, na terenie sołectw: Ładnej, Łękawicy, Pogórskiej Woli, Skrzyszowie oraz Szynwałdzie, a także odśnieżanie i utrzymanie placów oraz parkingów.
2. W zakres prac wchodzi usuwanie i zwalczanie śliskości na bieżąco, w miarę zaistniałych potrzeb (opady śniegu, opady marznące powodujące gołoledź) na całej szerokości jezdni dróg (w tym zatok autobusowych) wymienionych w załączniku nr 9 do SWZ wg ustalonej kolejności zgodnej z obowiązującymi standardami, likwidacja śliskości (piaszczenie), dostawa mieszanki żużlowo – piaskowej w wyznaczone miejsca w poszczególnych miejscowościach do ręcznego posypywania przez samych mieszkańców (użytkowników) dróg (zgodnie z wykazem określonym w załączniku nr 11 do SWZ), utrzymanie drożności krat ściekowych w okresie roztopów, oczyszczenie nawierzchni dróg i chodników z materiałów po zimowym utrzymaniu dróg oraz jednorazowe oczyszczenie osadników krat ściekowych z piasku
i mieszanki żużlowo – piaskowej.
3. W trakcie odśnieżania nie dopuszcza się zasypywania chodników, zatok autobusowych usuniętym z jezdni śniegiem.
4. Wszystkie prace przy odśnieżaniu należy wykonywać zgodnie ze specyfikacją techniczną stanowiącą załączniki nr 10 SWZ i Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. nr 230 poz. 1960).
5. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wynikłe z ruchu pojazdów wobec osób trzecich.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 406108,48 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 406108,48 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 406108,48 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kazimierz Świdziński Firma Transportowo Handlowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8731026784

7.3.4) Miejscowość: Szynwałd

7.3.5) Kod pocztowy: 33-158

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

1) Zimowe Utrzymanie Dróg Szynwałd - Dominik Świdziński Trogan – około 24 %
2) Zimowe Utrzymanie Dróg Łękawica - Firma Handlowo Usługowa Mariusz Świdziński – około 18 %
3) Zimowe Utrzymanie Dróg Skrzyszów – Rafał Świdziński RS Transport – około 20 %
4) Zimowe Utrzymanie Dróg Pogórska Wola – F.H.U. Auto-KOP Marcin Kantor – około 12 %
5) Zimowe Utrzymanie Dróg Ładna - Wod- Kop Damian Liszka – około 8 %

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 406108,48 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Ceny jednostkowe do każdego elementu wynikające z oferty: Odśnieżanie 1 km drogi: 51,84 zł, Odśnieżanie 1 m2 placu/parkingu: 0,76 złotych, Posypywanie 1 km drogi: 143,64 zł, Dostawa 1m3 przygotowanej mieszanki żużlowo – piaskowej w wyznaczone miejsca do ręcznego posypywania przez mieszkańców: 110,70 zł
2025-10-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi