zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych – remont drogi rolniczej Zadział nr działki 2294 w miejscowości Leńcze

Gmina Kalwaria Zebrzydowska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00455568
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00455568/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-10-03 09:41
Lokalizacja
Kalwaria Zebrzydowska, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f1a1d7fa-dcb4-4cdd-9aaa-b9ec099c29e3
Identyfikator
5511158182
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE 'TRANSDRÓG' KACZMARCZYK SPÓŁKA JAWNAZawoja, PL · lot 0
71 171,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00455568 z dnia 2025-10-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych – remont drogi rolniczej Zadział nr działki 2294 w miejscowości Leńcze

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kalwaria Zebrzydowska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182060

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 7

1.5.2.) Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-130

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 338766218

1.5.8.) Numer faksu: 338766301

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kalwaria-zebrzydowska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kalwaria-zebrzydowska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f1a1d7fa-dcb4-4cdd-9aaa-b9ec099c29e3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych – remont drogi rolniczej Zadział nr działki 2294 w miejscowości Leńcze

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f1a1d7fa-dcb4-4cdd-9aaa-b9ec099c29e3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00455568

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00027347/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych – remont drogi rolniczej Zadział nr działki 2294 w miejscowości Leńcze

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Według dyspozycji art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.) Zamawiający w specyfikacji warunków zamówienia oraz w ogłoszeniu o zamówieniu na zamówienie podstawowe pn.: „Remont dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska z podziałem na 5 zadań” w Biuletynie zamówień publicznych nr 2025/BZP 00254277 z dnia 29.05.2025 r. przewidział możliwość udzielenia Wykonawcy zamówień zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.23.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 57863,25 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego udzielonego umową z dnia 15.07.2025 r. nr ZP.272.9.2025 pn. „Remont dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska z podziałem na 5 zadań – remont drogi rolniczej Zadział nr działki 2294 w miejscowości Leńcze”. Zamówienie obejmuje roboty związane z podbudową i wykonaniem nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych.
Szczegółowy sposób i zakres planowanych do wykonania robót zamieszczono w kosztorysie robót stanowiącym załącznik do zaproszenia do negocjacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 71171,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.U.H. TRANSDRÓG Kaczmarczyk Spółka Jawna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5521593488

7.3.4) Miejscowość: Zawoja 1962

7.3.5) Kod pocztowy: 34-222

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 71171,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zgodnie z pkt 32 specyfikacji warunków zamówienia Zamawiający zawarł zapis, że przewiduje udzielenie Wykonawcy zamówień zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy w wysokości do 100% wartości zamówienia podstawowego, w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych będzie polegało na wykonaniu podbudowy i nawierzchni bitumicznych. Zamówienie zostanie udzielone na podstawie odrębnej umowy z wykonawcą. Przy ustalaniu wartości szacunkowej zamówienia podstawowego uwzględniono wartość ewentualnych zamówień zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych. W związku z powyższym wypełnione zostały przesłanki do zastosowania art. 305 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.) i udzielenia wykonawcy, który realizował zamówienie podstawowe tj. Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe TRANSDRÓG Kaczmarczyk Spółka Jawna 34-222 Zawoja 1962 zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych.
2025-10-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane