Modernizacja infrastruktury Basenu „Pod Platanem” w Brzeszczach wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych
GMINA BRZESZCZE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00456286
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00456286/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-10-03 12:04
- Lokalizacja
- Brzeszcze, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4eea93e4-cca6-4751-bcb2-867ca42a13f8
- Identyfikator
- 5492197470
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00456286 z dnia 2025-10-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Modernizacja infrastruktury Basenu „Pod Platanem” w Brzeszczach wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZESZCZE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 356305070
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 4
1.5.2.) Miejscowość: Brzeszcze
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-620
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 32 77 28 500
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@brzeszcze.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.brzeszcze.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4eea93e4-cca6-4751-bcb2-867ca42a13f81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja infrastruktury Basenu „Pod Platanem” w Brzeszczach wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4eea93e4-cca6-4751-bcb2-867ca42a13f8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00456286
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00060735/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Wymiana zużytego wypłycenia toru basenowego, zakup i montaż platformy przyschodowej, podnośników basenowych, schodołazu krzesełkowego, trzech stojaków rowerowych - Basen Pod Platanem
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00422847
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZP.271.30.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 370000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem umowy jest częściowa modernizacja ogólnodostępnego obiektu Basenu pod Platanem w Brzeszczach, mająca na celu poprawę komfortu i dostępności dla wszystkich użytkowników, w tym osób z ograniczeniami ruchowymi. W ramach zadania zostanie wykonana wymiana wypłycenia toru basenowego, montaż platformy przyschodowej, podnośników basenowych oraz zakup schodołazu krzesełkowego. Dodatkowo montaż stojaków na rowery oraz tablicy informacyjnej. Celem tych działań jest kontynuacja tworzenia nowoczesnego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla osób z różnymi potrzebami.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
1) Dostawa i montaż toru wypłyconego do nauki pływania w niecce sportowej.
2) Utylizacja zdemontowanego, istniejącego toru wypłyconego w odległości do 25 km od lokalizacji krytej pływalni Basen pod Platanem, tj. 32-620 Brzeszcze, ul. Ofiar Oświęcimia 39a
*demontaż istniejącego toru po stronie Zamawiającego
3) Dostawa i montaż platformy schodowej. Wykonawca opracuje dokumentację techniczną
urządzenia, dostarczy, zamontuje oraz dokona rejestracji platformy przez UDT zgodnie z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE:
4) Dostawa i montaż podnośnika basenowego:
5) Dostawa schodołazu kroczącego krzesełkowego, lekka, modułowa konstrukcja 3-elementowa.
6) Dostawa i montaż stojaka na rowery w kształcie litery U – 3 szt.
7) Wykonanie i montaż tablicy informacyjnej wg wytycznych Zamawiającego, wykonanej z trwałego materiału w rozmiarze minimalnym 100 cm / 70 cm (dopuszczalna różnica +/- 10 cm na każdym wymiarze).
8) Wykonawca zobowiązany jest wykonać szkolenie techniczne wskazanych pracowników Zamawiającego, dotyczy zakresu ujętego w ust. 3 punkty od 1) do 5) niniejszego paragrafu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera umowa, SWZ wraz z załącznikami, oferta Wykonawcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 43324100-1 - Urządzenia do basenów kąpielowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych
39151100-6 - Stojaki
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny oferty najkorzystniejszej.W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone dwie oferty. Oferta wykonawcy z najniższą ceną wynosi 507 675,00 zł brutto.
Zamawiający na sfinansowanie ww. zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 455 000,00 zł brutto.
W świetle powyższego oferta z najniższą ceną przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
| 2025-10-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |