Wykonanie przeglądów kominiarskich budynków mieszkalnych położonych na terenie gminy Grójec.
Gmina Grójec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00456541
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00456541/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-10-03 12:43
- Lokalizacja
- Grójec, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6ed5eac0-1e73-44b0-8fa0-05cfcec46850
- Identyfikator
- 7972011265
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00456541 z dnia 2025-10-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie przeglądów kominiarskich budynków mieszkalnych położonych na terenie gminy Grójec.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grójec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223310
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Józefa Piłsudskiego 47
1.5.2.) Miejscowość: Grójec
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-600
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.7.) Numer telefonu: 048 664 30 91 wew. 65
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: iwona.kowalska@grojecmiasto.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.grojecmiasto.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6ed5eac0-1e73-44b0-8fa0-05cfcec468501.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie przeglądów kominiarskich budynków mieszkalnych położonych na terenie gminy Grójec.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6ed5eac0-1e73-44b0-8fa0-05cfcec46850
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00456541
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00015205/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Wykonanie przeglądów kominiarskich oraz audytów energetycznych budynków mieszkalnych położonych na terenie gminy Grójec
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027; Priorytet: II: „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza” Działanie: 2.1: „Efektywność energetyczna” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00380941
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WI.271.21.2025.KOI
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiąże się do wykonania przeglądów kominiarskich w wybranych budynkach mieszkalnych położonych na terenie miasta i gminy Grójec,
2) Każdy przegląd będzie obejmował następujący zakres: sprawdzenie drożności i szczelności przewodów kominowych, sprawdzenie prawidłowości podłączeń, sprawdzenie ciągu kominowego przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych, badanie stanu technicznego kominów ponad dachem, ocenę nieprawidłowości mogących wpływać na zagrożenie dla budynków i użytkowników.
3) Wykonawca sporządzi właściwe protokoły z przeglądów w bazie CEEB oraz dostarczy protokół z każdego przeglądu do Urzędu Gminy i Miasta Grójec.
4) Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania przeglądów zgodnie z zasadami ochrony środowiska, z obowiązującymi normami oraz zgodnie z właściwymi przepisami prawa.
5) Przeglądy kominiarskie zostaną wykonane na terenie gminy Grójec.
6) Wykonawca będzie zobowiązany do stosowania na dokumentach oznaczeń zgodnych z podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta FE na lata 2021-2027 w zakresie informacji i promocji.
7) Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania całości zamówienia w terminie do
15.12.2025 r.
8) Wykonawca zobowiązany będzie do zbiorczego dostarczania raportów z przeglądów na koniec każdego miesiąca do Urzędu Gminy i Miasta Grójec.
9) Adresy budynków oraz terminy przeglądów będą uzgadniane z przedstawicielem Zamawiającego (ekodoradcą – Panią Pauliną Sobczak).
10) W przypadku zgłoszenia potrzeby obecności ekodoradcy podczas przeprowadzania przeglądu Wykonawca to umożliwi.
11) Szacowana liczba planowanych przeglądów kominiarskich: 100 szt.
12) Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za faktycznie zrealizowaną ilość przeglądów kominiarskich.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90915000-4 - Usługi czyszczenia pieców i kominów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W toku postępowania nr WI.271.21.2025.KOI w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu do Zamawiającego wpłynęły 3 oferty. W toku badania i oceny ofert uznano, iż wszystkie podlegają odrzuceniu na podstawie w/w przedstawionych okoliczności. Wobec powyższego Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z uwagi na fakt, iż wszystkie złożone w toku postępowania oferty podlegają odrzuceniu, co wyczerpuje przesłankę z art. 255 pkt 2 ustawy Pzp.| 2025-10-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |