SZP/243-258/2025 Zakup rocznego abonamentu dostępu sieciowego do platformy książek elektronicznych LEGIMI dla potrzeb czytelników Biblioteki Politechniki Wrocławskiej.

POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00457166
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00457166/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-10-03 14:27
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-69cb43b9-2046-4e6d-8321-7bdbe25d6789
Identyfikator
000001614
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi bazy danych

Wykonawcy

1 przyznane

LEGIMI SPÓŁKA AKCYJNAPoznań, PL · lot 0
150 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00457166 z dnia 2025-10-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
SZP/243-258/2025 Zakup rocznego abonamentu dostępu sieciowego do platformy książek elektronicznych LEGIMI dla potrzeb czytelników Biblioteki Politechniki Wrocławskiej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zakupów i Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001614

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: wyb. Stanisława Wyspiańskiego 27

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-370

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.j.mikolajczak@pwr.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://przetargi.pwr.edu.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-69cb43b9-2046-4e6d-8321-7bdbe25d6789

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

SZP/243-258/2025 Zakup rocznego abonamentu dostępu sieciowego do platformy książek elektronicznych LEGIMI dla potrzeb czytelników Biblioteki Politechniki Wrocławskiej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69cb43b9-2046-4e6d-8321-7bdbe25d6789

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00457166

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00011006/44/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.31 DOSTĘP DO BAZ DANYCH

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00436460

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zakup rocznego abonamentu dostępu sieciowego do platformy książek elektronicznych stanowi kontynuację subskrypcji e-booków i audiobooków na platformie Legimi i może być realizowana wyłącznie przez firmę Legimi S.A. – jedynego na polskim rynku oferenta realizującego dostęp dla instytucji w zakresie funkcjonalnym i technicznym odpowiadającym potrzebom czytelników Biblioteki Politechniki Wrocławskiej.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP/243-258/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 142857,14 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje :
Zakup rocznego abonamentu dostępu sieciowego do platformy książek elektronicznych LEGIMI dla potrzeb czytelników Biblioteki Politechniki Wrocławskiej.

2. Szczegółowe warunki i zasady realizacji umowy określa projekt umowy stanowiący Załącznik Nr 1 do Zaproszenia.
3. Termin realizacji zamówienia : 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.
4. Kod CPV: 72320000-4 Usługi bazy danych

4.5.3.) Główny kod CPV: 72320000-4 - Usługi bazy danych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Legimi Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 301031192

7.3.3) Ulica: ul. Obornicka 330

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 60-689

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 150000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-10-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi