"Przebudowa skweru Lecha Kaczyńskiego w Świdnicy."

Gmina Miasto Świdnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00478901
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00478901/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-30 12:18
Lokalizacja
Świdnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3fee769b-2c90-11ef-b373-0e435a8a43bc
Identyfikator
8840024797
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty budowlane w zakresie budynkówInstalowanie infrastruktury okablowaniaRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Wykonawcy

1 przyznane

GRANIT DARIUSZ PYLAK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄStrzegom, PL · lot 0
1 965 545,39 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00478901 z dnia 2024-08-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Przebudowa skweru Lecha Kaczyńskiego w Świdnicy."

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 49

1.5.2.) Miejscowość: Świdnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 74 856 28 00

1.5.8.) Numer faksu: +48 74 856 87 21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/941986

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Przebudowa skweru Lecha Kaczyńskiego w Świdnicy."

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3fee769b-2c90-11ef-b373-0e435a8a43bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00478901

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048602/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa skweru Lecha Kaczyńskiego w Świdnicy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00369126

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P-66/VII/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1585978,06 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1 PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane, polegające na przebudowie terenu skweru w centrum miasta Świdnica wraz z dostawą i montażem pomnika Bolka II Małego księcia świdnicko – jaworskiego, w ramach zadnia pn.: Przebudowa skweru Lecha Kaczyńskiego w Świdnicy.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) kompleksowe wykonanie robót budowlanych zgodnie z wiedzą techniczną, decyzjami zatwierdzającymi projekty budowlane i udzielającymi pozwolenia na budowę oraz wytycznymi i decyzjami Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu, zapisami Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót oraz projektem autorstwa firmy: Biuro Konstrukcyjne mgr inż. Natalia Kisiel ul. Pułaskiego 18/6, 58-100 Świdnica „Przebudowa skweru Lecha Kaczyńskiego w Świdnicy”,
2) dostawa i montaż pomnika Bolka II Małego księcia świdnicko – jaworskiego zgodnie z wiedzą techniczną, decyzjami zatwierdzającymi projekty budowlane i udzielającymi pozwolenia na budowę oraz wytycznymi i decyzjami Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu, opisem technicznym oraz projektem autorstwa mgr inż. arch. Aleksandra Mazija.
Zamawiający oczekuje, że Wykonawca dostarczy i zamontuje pomnik Bolka II Małego księcia świdnicko – jaworskiego wykonany na zlecenie Wykonawcy zgodnie ze sztuką budowlaną oraz projektem i opisem technicznym autorstwa mgr inż. arch. Aleksandra Mazija. Zamawiający jest w posiadaniu praw autorskich do ww. dokumentacji związanej z budową i montażem pomnika.
UWAGA: cokół pomnika jest już wykonany i zamontowany w docelowym miejscu na skwerze Lecha Kaczyńskiego.

Dokumentacja projektowa, stanowiąca Załącznik do SWZ, znajduje się na stronie internetowej Zamawiającego: platformazakupowa.pl , w wersji papierowej jest do wglądu w siedzibie Zamawiającego – Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej nr 49, Wydział Dróg i Infrastruktury Miejskiej – pok. 315.

Teren objęty przedmiotem zamówienia zlokalizowany jest na obszarze wpisanym do rejestru zabytków pod nr A/4771/470 decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 27 grudnia 1957 r., ujętym w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Miasta Świdnica. Obszary Chronione pod poz. Nr 1. Ponadto zlokalizowany jest w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej, archeologicznej oraz ochrony ekspozycji bezpośredniej.
W trakcie prowadzenia robót ziemnych Zamawiający zapewni we własnym zakresie i na koszt własny przeprowadzenie badań archeologicznych, w oparciu o uzgodniony program badań archeologicznych, które będą nadzorowały roboty ziemne objęte zamierzeniem bez wpływu na ich zakres. Zamawiający również pokryje koszty dokumentacji konserwatorskiej wykonanej w oparciu o badania archeologiczne.
Zamawiający zapewni również nadzór autorski nad budową i montażem pomnika.
3. Zasady rozliczania
Zadanie będzie współfinansowane z Promesy z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie brutto 1 764 000,00 zł jaką Gmina Miasto Świdnica otrzymała na zrealizowanie tego zadanie plus wkład własny gminy w wysokości 36 000,00 zł. Regulamin naboru wniosków o dofinansowanie edycja 6 w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz uchwała nr 84/2021 Rady Ministrów z 1 lipca 2021 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dostępne są na stronie internetowej https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-szosta-pgr/. Wykonawca zobowiązany będzie do finansowania inwestycji w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego, na czas poprzedzający wypłatę środków z promesy.
5.2 ZAKRES PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

5.2.1. Przebudowa skweru Lecha Kaczyńskiego w Świdnicy - Zakres przedmiotu robót, zgodny z dokumentacją projektową, obejmuje przebudowę skweru oraz dostawę i montaż pomnika Bolka II Małego księcia świdnicko – jaworskiego; w skład robót wchodzi m.in.:
1) Uzupełnienie i remont układu komunikacyjnego – wymiana nawierzchni ścieżek na nową z kostki granitowej.
2) Wykonanie nowej ścieżki o nawierzchni granitowej, umożliwiającej łatwiejsze połączenie ul. Muzealnej i ul. Zamkowej.
3) Rozbiórka budynku usługowego i wykonanie w miejscu po rozbiórce terenu zieleni.
4) Usunięcie drzewa i wykupu drewna opałowego wg. aktualnego cennika (dla drewna opałowego) obowiązującego w Nadleśnictwie Świdnica – cena wg sortymentu S4 (PKS), pozostałe drewno należy poddać utylizacji.
5) Przeprowadzenie cięć korekcyjnych drzew.
6) Nasadzenie zieleni niskiej – wykonanie trawników, zieleni okrywowej, rabat z roślinami, zieleni wysokiej– drzewa, nasadzeń na podwyższeniu przy pomniku.
7) Oświetlenie terenu lampami parkowymi.
8) Montaż elementów małej architektury (ławki parkowe, kosze parkowe, poidło, zestaw pis pakiet, tablica informacyjna).
9) Montaż monitoringu.
10) Wykonanie nowej instalacji oświetleniowej, instalacji wodociągowej, elektrycznej i teletechnicznej.
11) Obsługa geodezyjna.
12) Dostawa i montaż na istniejącym postumencie pomnika Bolka II Małego księcia świdnicko – jaworskiego, wykonanego na zlecenie Wykonawcy zgodnie ze sztuką budowlaną oraz projektem i opisem technicznym autorstwa mgr inż. arch. Aleksandra Mazija
13) Na podwyższeniu przeznaczonym pod pomnik ułożenie płyt granitowych, wykonanie oświetlenia liniowego, rabaty oraz montaż stylizowanej bariery stalowej.
14) Przebudowa chodnika dookoła skweru - wymiana nawierzchni na nową z kostki granitowej.
15) Wymiana czterech lamp oświetlenia ulicznego przy skwerze.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1965545,39 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1988300 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1965545,39 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Granit Dariusz Pylak Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 884-274-64-31

7.3.3) Ulica: Al. Wojska Polskiego 47

7.3.4) Miejscowość: Strzegom

7.3.5) Kod pocztowy: 58-150

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1965545,39 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2024-08-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane