Wykonanie dokumentacji architektoniczno – budowlanej i konserwatorskiej dotyczącej remontu Kościoła pw. NMP Matki Pocieszenia w Oławie
Gmina Miasto Oława
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00479069
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00479069/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-30 12:47
- Lokalizacja
- Oława, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1eb115ad-344e-11ef-acf6-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 9121717084
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00479069 z dnia 2024-08-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji architektoniczno – budowlanej i konserwatorskiej dotyczącej remontu Kościoła pw. NMP Matki Pocieszenia w Oławie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Oława
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934845
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl.Zamkowy 15
1.5.2.) Miejscowość: Oława
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@um.olawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.olawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1eb115ad-344e-11ef-acf6-4e696a6d8c251.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji architektoniczno – budowlanej i konserwatorskiej dotyczącej remontu Kościoła pw. NMP Matki Pocieszenia w Oławie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1eb115ad-344e-11ef-acf6-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00479069
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00386149
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: INW.271/10/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji architektoniczno – budowlanej i konserwatorskiej z badaniami historyczno – architektonicznymi i konserwatorskimi oraz programem badań konserwatorskich i archeologicznych na remont Kościoła pw. NMP Matki Pocieszenia w Oławie, w podziale na zadania:
Zadanie 1: Wykonanie inwentaryzacji budowlanej obiektu, badań stratygraficznych obiektu oraz badań historyczno - architektonicznych.
Zadanie 2: Opracowanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenie na budowę, w szczególności należy:
2).1. wykonać badanie stopnia zawilgocenia i zasolenia ścian wewnętrznych,
2).2 projekt architektoniczno – budowlany,
2).3 program prac konserwatorskich w zakresie: remont ścian wewnętrznych w zakresie technologii wymiany i uzupełnienia tynków, wzmocnienia ścian, osuszenia ścian, odtworzenia detalu architektonicznego i ochrony dzieł sztuki kamiennej, malowania wnętrza,
2).4 uzgodnienia Projektu Budowlanego z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu,
2).5 uzyskanie pozwolenia konserwatorskiego,
2).6 uzyskanie pozwolenia na budowę
3). Poprzez projekt architektoniczno – budowlany należy rozumieć projekt wykonany zgodnie z art. 34 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r – Prawo budowlane (Dz.U.2024.0.725 tj)
Opis inwestycji: Zadanie polega na wykonaniu dokumentacji architektoniczno-budowlanej i
konserwatorskiej z badaniami historyczno-architektonicznymi i konserwatorskimi oraz programem badań konserwatorskich i archeologicznych na remont wnętrza kościoła pw. NMP Matki Pocieszenia w Oławie. Zakres dokumentacji będącej przedmiotem wniosku obejmuje m. in. inwentaryzację budowlaną obiektu, badania stratygraficzne, badania architektoniczno-historyczne, projekt architektoniczno-budowlany, kosztorys inwestorski i przedmiar robót, projekt techniczny wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami. Wykonanie opracowania dokumentacji umożliwi rozpoczęcie procesu inwestycyjnego polegającego na przeprowadzeniu prac remontowych wnętrza kościoła parafialnego o randze Lokalnego Sanktuarium Maryjnego w Archidiecezji Wrocławskiej.
Aktualny stan wnętrza zabytku wymaga pilnego podjęcia prac remontowych, związanych w
szczególności z remontem ścian wewnętrznych (poprzedzonym m.in. badaniem konserwatorskim
ścian i tynków) oraz wymianą instalacji elektrycznych w obiekcie, w tym m.in. oświetleniowej,
nagłośnienia, gniazd wtyczkowych, alarmowej, oświetlenia ewakuacyjnego,monitoringu itp. Zadanie zmierza do zachowania materialnego dziedzictwa kulturowego, jakim jest zabytkowy obiekt kościoła pw. NMP Matki Pocieszenia w Oławie. Jest to jeden z cenniejszych obiektów zabytkowych w mieście, zlokalizowany na Starówce miasta przy Pl. Św. Maksymiliana Marii Kolbe 1, na terenie historycznego układu staromiejskiego Oławy wpisanego do rejestru zabytków decyzją nr 391 z dnia 25. 11.1956 r.
Kościół wpisany jest do rejestru zabytków nr 15/A/00 z dn. 31.03.2000 r. oraz do gminnej ewidencji zabytków. Obiekt datowany jest na przełom XIII i XIV wieku, Planowane przedsięwzięcie zlokalizowane jest w Mieście Oława, będącym stolicą powiatu oławskiego. Historia Miasta liczy blisko 800 lat. Zamieszkiwały tu różne społeczności, które kształtowały charakter miasta poprzez swoją kulturę. Dziś, Miasto pełniąc kluczowe funkcje dla rozwoju gospodarczego i kulturowego powiatu, docenia również potencjał dziedzictwa kulturowego poprzez działania na rzecz zapewnienia właściwej ochrony zabytkom.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 239850,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 289941,75 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 239850,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Maciej Małachowicz "Autorska Pracownia"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930288350
7.3.3) Ulica: Borowska 264
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 50-558
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 239850,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące
| 2024-08-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |