Remont świetlicy wiejskiej w Markowicach
Gmina Głuchołazy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00459543
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00459543/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-10-06 14:41
- Lokalizacja
- Głuchołazy, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c66b4687-347f-418f-9784-ba97176a94dc
- Identyfikator
- 7532382690
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00459543 z dnia 2025-10-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont świetlicy wiejskiej w Markowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Głuchołazy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412792
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 15
1.5.2.) Miejscowość: Głuchołazy
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-340
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@glucholazy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://glucholazy.pl/1189/strona-glowna.html
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/11722821.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont świetlicy wiejskiej w Markowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c66b4687-347f-418f-9784-ba97176a94dc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00459543
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00059897/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.24 Remont świetlicy wiejskiej w Markowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00413331
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.41.2025.JSz
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 179047,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są kompleksowe roboty budowlane związane z remontem i modernizacją świetlicy wiejskiej w Markowicach 29a o powierzchni 157,5 m², będącej własnością Gminy Głuchołazy. Budynek uległ uszkodzeniu na skutek powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku. Celem prowadzonych prac jest przywrócenie obiektowi pełnej funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz stanu technicznego zgodnego z pierwotnym standardem.
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót rozbiórkowych, murarsko-tynkarskich, izolacyjnych, posadzek oraz modernizację instalacji elektrycznej. Prace remontowo-budowlane należy przeprowadzić z najwyższą starannością, z zachowaniem wszelkich obowiązujących przepisów prawa budowlanego, norm technicznych, zasad wiedzy technicznej, a także wymogów BHP i przeciwpożarowych. Wszystkie zastosowane materiały muszą posiadać wymagane certyfikaty i dopuszczenia do stosowania w budownictwie.
Realizacja zamówienia powinna w pełni odpowiadać wymogom prawnym oraz technicznym określonym przez Zamawiającego, gwarantując trwałość i bezpieczeństwo użytkowania obiektu.
Lokalizacja realizacji zadania:
- Markowice 29a, dz nr.37, Gmina Głuchołazy
Szczegółowy zakres zamówienia określa Załącznik nr 1 do SWZ – Dokumentacja techniczna
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;Wskutek odrzucenia oferty nr 3, ofertą z najniższą ceną jest oferta nr 2 Wykonawcy Usługi Inżyniersko – Budowlane „IMPOST“ Tomasz Duszyński 46-022 Kępa ul. Łąkowa 15 (cena oferty: 369 000,00 zł.).
Cena oferty Wykonawcy: Usługi Inżyniersko – Budowlane „IMPOST“ Tomasz Duszyński przewyższa kwotę jaka Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia.
Zamawiający zwiększył kwotę jaką zamierzał przeznaczyć na realizację niniejszego zadania do ceny oferty z najniższą ceną, czyli do kwoty 241 839,43 zł (oferta nr 3) i obecnie nie posiada już możliwości do kolejnego zwiększenia tej kwoty do ceny oferty nr 2.
Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający postanowił unieważnić postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2025-10-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |