„Roboty budowlane związane z dostosowaniem Zamku w Spytkowicach do funkcji magazynu muzealnego”

Muzeum Narodowe w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00461191
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00461191/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-10-07 12:20
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8255cbc2-355d-45e5-8b46-4016d28c7cf4
Identyfikator
6750004442
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty budowlane w zakresie oczyszczalni ściekówWyposażenie oczyszczalni ściekówMaszyny przemysłoweKotły grzewcze centralnego ogrzewania

Wykonawcy

1 przyznane

RAFAŁ KANIAUL. DRAGONÓW 23,, PL · lot 1
255 158,03 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00461191 z dnia 2025-10-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Roboty budowlane związane z dostosowaniem Zamku w Spytkowicach do funkcji magazynu muzealnego”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Narodowe w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000275961

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. 3 Maja 1

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-062

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 12433-56-00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dyrekcja@mnk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mnk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mnk.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Roboty budowlane związane z dostosowaniem Zamku w Spytkowicach do funkcji magazynu muzealnego”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8255cbc2-355d-45e5-8b46-4016d28c7cf4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00461191

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00145375/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Dostosowanie Zamku w Spytkowicach do funkcji magazynu muzealnego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00410093

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: EP.ZP.271.28.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 524677,38 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zgodnie z dokumentacją projektową oraz Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót należy wykonać modernizację oczyszczalni ścieków wraz z uruchomieniem.
2. Naprawie będą podlegać zbiorniki, osadniki , drabinki techniczne, pokrywy. - Przewidziano także wymianę rurociągów, instalacji powietrza, całkowitą wymianę instalacji sterującej, wszystkich urządzeń wraz z zasilaniem oraz instalację nowej szafy sterującej w miejsce istniejącej zlokalizowanej w budynku
3. Wymagane jest ułożenie w gruncie nowego okablowania pomiędzy budynkiem Zamku a oczyszczalnią.
4. Przewidziano całkowitą wymianę poletka rozsączającego wraz z wszystkimi warstwami filtracyjnymi.
5. Istniejące warstwy poletka rozsączającego należy wywieźć i zutylizować na koszt wykonawcy.
6. Na terenie rekultywowanym po wykopach należy teren wygładzić i posiać trawę, rozebrane elementy istniejącej infrastruktury ( nawierzchnia ścieżki, krawężniki itp. ) należy odtworzyć.
7. Zmodernizowaną oczyszczalnię należy uruchomić oraz sporządzić dokumentację powykonawczą wraz z instrukcją użytkowania.
8. Należy przeszkolić personel techniczny Zamawiającego odpowiedzialny za eksploatację oczyszczalni

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków

4.5.5.) Wartość części: 278840,38 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zgodnie z dokumentacją projektową oraz Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót należy wykonać kompleksowy modernizacja kotłowni wraz dostawą kotłów oraz uruchomieniem.
2. Modernizację należy wykonać według ustalonego harmonogramu aby do minimum skrócić czas przerwy w ogrzewaniu budynku.
3. Dostawa nowych kotłów będzie obejmować dwa urządzenia zgodne ze specyfikacją zawartą w projekcie szczegółowym ustawione na istniejących cokołach. W przypadku konieczności dostosowania cokołów wykonawca uwzględni koszt dostosowania w ofercie.
4. W istniejącej skrzynce gazowej przewidziano montaż zaworu MAG współpracującego z detekcją gazu. W przypadku wycieku gazu zawór automatycznie odcina dopływ gazu i uruchamia się sygnalizacja świetlna i dźwiękowa.
5. Należy wykonać przewód spalinowy 26m wysokości zgodnie ze szczegółowym opisem technicznym.
6. Wykonawca zutylizuje istniejące kotły wraz z wszystkimi pozostałościami po demontażach na własny koszt.
7. Karty materiałowe urządzeń przed zakupem należy zaakceptować u inspektora nadzoru.
8. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem prac będzie miał inspektor nadzoru, Zamawiający oraz projektant.
9. Kotłownia po zakończeniu prac powinna zostać uruchomiona a całość dokumentacji powykonawczej przekazana do Zamawiającego.
10. Należy przeszkolić personel techniczny Zamawiającego odpowiedzialny za eksploatację kotłowni

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42000000-6 - Maszyny przemysłowe

44621220-7 - Kotły grzewcze centralnego ogrzewania

4.5.5.) Wartość części: 236947,72 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W terminie wyznaczonym przez Zamawiającego na złożenie ofert tj. do dnia 24 września 2025 r do godz. 12:00 nie wpłynęła żadna oferta.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 255158,03 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 353363,65 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 255158,03 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RAFAŁ KANIA KO-KA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6281017218

7.3.4) Miejscowość: UL. DRAGONÓW 23,

7.3.5) Kod pocztowy: 32-590

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

instalacja systemu detekcji gazu, uruchomienie i automatyka kotłowni

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 255158,03 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamówienie należy zrealizować w terminie: do 10 tygodni od daty zawarcia Umowy
2025-10-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane