Dowóz uczniów do Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach z terenu gminy Ostroróg
GMINA OSTRORÓG
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00479285
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00479285/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-30 13:31
- Lokalizacja
- Ostroróg, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3ae06a0a-c555-42f6-8c0c-0dc9190580b8
- Identyfikator
- 7872079111
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00479285 z dnia 2024-08-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz uczniów do Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy
w Szamotułach z terenu gminy Ostroróg
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OSTRORÓG
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258253
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wroniecka 14
1.5.2.) Miejscowość: Ostroróg
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-560
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.7.) Numer telefonu: +48 612931710
1.5.8.) Numer faksu: +48 612931712
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ostrorog.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ostrorog.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ostrorog1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz uczniów do Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwyw Szamotułach z terenu gminy Ostroróg
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3ae06a0a-c555-42f6-8c0c-0dc9190580b8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00479285
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00008888/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 DOWÓZ UCZNIÓW DO ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. JANA BRZECHWY W SZAMOTUŁACH
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00428879
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RG.271.13.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonywanie usług przewozowych, w okresie od 2 września 2024 roku do 27 czerwca 2025 roku (z wyłączeniem dni wolnych od nauki, zgodnie z kalendarzem organizacji nauki na dany rok szkolny), na rzecz Zamawiającego, polegających na dowożeniu i odwożeniu uczniów z terenu gminy Ostroróg, do Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach (adres siedziby szkoły: 64-500 Szamotuły, ul. Hugona Kołłątaja 1), po drogach o nawierzchni utwardzonej lub asfaltowej, zgodnie z opisem trasy:
Przewidywana tygodniowa liczba kilometrów wynosi ok. 500
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do niniejszej SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn. „Dowóz uczniów do Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach z terenu gminy Ostroróg” zostały złożone trzy oferty:1) DOM-JAN SP. Z O. O., ul. Świerkowa 11/1, 64-520 Obrzycko, na kwotę 162 432,00 zł brutto:
2) Firma Usługowo-Handlowa ANIA, ul. Polna 29, 62-085 Skoki, na kwotę 304 560,00 zł brutto;
3) Mewa Bus Jerzy Marek Olech, ul. Rolna 6a/7, 74-200 Pyrzyce, na kwotę 188 015,04 zł brutto.
Jednocześnie należy wskazać, że Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia kwotę 120 000,00 zł brutto
Oferta oceniona jako najkorzystniejsza zgodnie z kryteriami oceny ofert (cena oraz rok produkcji busa określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia) tj. Wykonawcy Mewa Bus Jerzy Marek Olech na kwotę 188 015,04 zł brutto przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie Zamówienia, tj. 120 000,00 zł brutto. Jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny wskazanej ofert.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Wobec powyższego, Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-08-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |