Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na rozbiórce tarasu betonowego wraz z zagospodarowaniem terenu Przedszkola nr 119 przy ul. Turmonckiej 18 w Warszawie.

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00461381
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00461381/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-10-07 12:50
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-53dfdf33-c192-4a85-8a18-47ed93f3ee89
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneUsługi projektowania architektonicznegoRoboty rozbiórkoweRoboty izolacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Wykonawcy

1 przyznane

MARIUSZ BIAŁUCHAWOŁOMIN, PL · lot 0
126 393 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00461381 z dnia 2025-10-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na rozbiórce tarasu betonowego wraz z zagospodarowaniem terenu Przedszkola nr 119 przy ul. Turmonckiej 18 w Warszawie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ludwika Kondratowicza 20

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-983

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: (22) 44 38 704

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: targowek.zzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.targowek.waw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na rozbiórce tarasu betonowego wraz z zagospodarowaniem terenu Przedszkola nr 119 przy ul. Turmonckiej 18 w Warszawie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-53dfdf33-c192-4a85-8a18-47ed93f3ee89

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00461381

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00000661/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.37 Rozbiórka tarasu i uporządkowanie terenu w Przedszkolu nr 119 ul. Turmoncka 18 w Warszawie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00394403

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P-55/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 227642,27 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zmówienia jest wykonanie prac polegających na rozbiórce tarasu betonowego wraz z zagospodarowaniem terenu Przedszkola nr 119, zlokalizowanego przy ul. Turmonckiej 18 w Warszawie w ramach zadania pn.” Gdzie beton ustępuje naturze.”
2. Zadanie współfinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu Mazowsze dla klimatu 2025 pn. „Gdzie beton ustępuje naturze.”
3. Wykonanie zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Opracowanie dokumentacji projektowej w tym: projekt rozbiórki, projekty techniczne, projekt zagospodarowania terenu, na podstawie opracowanego przez Zamawiającego Programu Funkcjonalno-Użytkowego (dalej jako Program PFU) stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ, oraz innej niewymienionej dokumentacji niezbędnej do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami dla jego prawidłowego wykonania.
2) Uzyskanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego, niezbędnych uzgodnień/opinii organów, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.), zwanej dalej Prawem budowlanym.
3) Roboty ujęte w sporządzonych przez Wykonawcę opracowaniach projektowych, o których mowa w pkt 1) i czynności opisane w projektowanych postanowieniach umowy, PFU, oraz nieopisane w tych dokumentach, a niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i jego prawidłowego ukończenia.
4) Do obowiązków Wykonawcy w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia należy:
a) przed rozpoczęciem robót, w porozumieniu z użytkownikami terenu, zapewnienie zabezpieczenia terenu przed dostępem osób trzecich. Wykonawca zapewni na swój koszt zasilanie budowy w energię elektryczną i wodę dla potrzeb budowy oraz będzie ponosił koszty bieżące z tym związane.
b) wykonanie robót na podstawie opracowanej dokumentacji,
c) opracowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej, w tym przedmiary i kosztorysy powykonawcze,
d) wykonanie i umieszczenie tablicy informującej o źródle finansowania zadania.
4. Prace prowadzone będą w czynnym obiekcie (w którym funkcjonuje przedszkole publiczne) i nie przewiduje się wyłączenia obiektu z funkcjonowania.
5. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z następujących powodów:
- podzielenie zamówienia na części wiązałoby się to z koniecznością stworzenia więcej niż jednego placu budowy w tym samym miejscu. Wykonywanie robót przez różnych wykonawców w tym samym miejscu prowadziłoby do braku możliwości określenia wykonawcy odpowiedzialnego za wykonane prace, co w przypadku wystąpienia wad uniemożliwia wskazanie podmiotu zobowiązanego do ich usunięcia,
- prowadzenie robót na tym samym placu budowy przez kilku wykonawców równocześnie, nie pozwoli na prawidłowe oznakowanie i zabezpieczenie robót, a w konsekwencji może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia pracowników i dzieci przebywających na terenie przedszkola, z uwagi na prowadzenie robót na terenie funkcjonującego obiektu przedszkola,
- brak podziału zamówienia na części nie ogranicza udziału w zamówieniu małych i średnich przedsiębiorstw.
6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań przedmiotu zamówienia.
7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ z załącznikami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 126393,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 377000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 126393,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mariusz Białucha

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5381432063

7.3.4) Miejscowość: Wołomin

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 126393,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 17 dni

2025-10-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane