Dostawa wyposażenia do budynku Szkoły Podstawowej w Damicach

Gmina Iwanowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00461485
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00461485/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-10-07 13:07
Lokalizacja
Iwanowice Włościańskie, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-827d5c31-480f-4ed7-8bd8-b3ba7e9cdc68
Identyfikator
6821634453
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

MebleRóżne meble i wyposażenieMeble modułoweMeble przedszkolneWyposażenie różneKompletne systemy do gry w koszykówkęZestawy szkolne do piłki ręcznejStandardowe wyposażenie sali gimnastycznej do siatkówkiUrządzenia komputeroweKomputery przenośneKomputer biurkowyCentralne jednostki przetwarzania danych do komputerów osobistychSprzęt związany z komputeramiEkrany i konsole komputeroweMonitory ekranoweMonitory dotykoweCzęści, akcesoria i wyroby do komputerówAkcesoria komputeroweRóżne pakiety oprogramowania i systemy komputeroweMeble szkolneSprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobnyOdbiorniki telewizyjne i radiowe oraz aparatura nagrywająca dźwięk lub obraz lub aparatura powielającaSprzęt telewizyjny i audiowizualnyTelewizyjny sprzęt projekcyjnyUrządzenia audiowizualneMateriały audiowizualnePakiety oprogramowania do tłumaczenia z języków obcych

Wykonawcy

2 przyznane

CESAR GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄCzęstochowa, PL · lot 0
224 388,35 PLN
EUROKREATOR T&C SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 2
135 861,15 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00461485 z dnia 2025-10-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wyposażenia do budynku Szkoły Podstawowej w Damicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Iwanowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555832

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ojcowska 11

1.5.2.) Miejscowość: Iwanowice Włościańskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-095

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@iwanowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.iwanowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-827d5c31-480f-4ed7-8bd8-b3ba7e9cdc68

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa wyposażenia do budynku Szkoły Podstawowej w Damicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-827d5c31-480f-4ed7-8bd8-b3ba7e9cdc68

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00461485

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00194972

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGKR.271.1.13.2025.MK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 340000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zadania jest zakup umeblowania i innego wyposażenia z dostawą do budynku Szkoły Podstawowej w Damicach dla pomieszczeń, które służyć będą działalności edukacyjnej na poziomie szkoły podstawowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wskazany został w załączniku nr 7 do SWZ – oraz we wzorze Umowy dla zadania. Zamieszczone w OPZ zdjęcia mają charakter poglądowy a podane wagi czy wymiary charakter orientacyjny, dopuszcza się tolerancję wag i wymiarów +/- 5%.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

39151300-8 - Meble modułowe

39161000-8 - Meble przedszkolne

39290000-1 - Wyposażenie różne

37452210-6 - Kompletne systemy do gry w koszykówkę

37451920-9 - Zestawy szkolne do piłki ręcznej

37452910-3 - Standardowe wyposażenie sali gimnastycznej do siatkówki

4.5.5.) Wartość części: 224388,35 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zadania jest zakup sprzętu komputerowego z dostawą i instalacją do budynku Szkoły Podstawowej w Damicach w pomieszczeniach pracowni komputerowej, które służyć będą działalności edukacyjnej na poziomie szkoły podstawowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wskazany został w załączniku nr 7 do SWZ – oraz we wzorze Umowy dla zadania. Zamieszczone w OPZ zdjęcia mają charakter poglądowy a podane parametry są wymaganiami minimalnymi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30213100-6 - Komputery przenośne

30213300-8 - Komputer biurkowy

30213400-9 - Centralne jednostki przetwarzania danych do komputerów osobistych

30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami

30231000-7 - Ekrany i konsole komputerowe

30231300-0 - Monitory ekranowe

30231320-6 - Monitory dotykowe

30237000-9 - Części, akcesoria i wyroby do komputerów

30237200-1 - Akcesoria komputerowe

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

4.5.5.) Wartość części: 0 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zadania jest zakup wyposażenia sali sensorycznej z dostawą i instalacją w budynku Szkoły Podstawowej w Damicach, które służyć będą działalności edukacyjnej na poziomie szkoły podstawowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wskazany został w załączniku nr 7c do SWZ – oraz we wzorze Umowy dla zadania. Zamieszczone w OPZ zdjęcia mają charakter poglądowy a podane parametry są wymaganiami minimalnymi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39160000-1 - Meble szkolne

39161000-8 - Meble przedszkolne

4.5.5.) Wartość części: 135861,15 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zadania jest zakup wyposażenia pracowni językowej na 24 stanowiska z dostawą i instalacją w budynku Szkoły Podstawowej w Damicach w pomieszczeniach pracowni językowej, które służyć będą działalności edukacyjnej na poziomie szkoły podstawowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wskazany został w załączniku nr 7 do SWZ – oraz we wzorze Umowy dla zadania. Zamieszczone w OPZ zdjęcia mają charakter poglądowy a podane parametry są wymaganiami minimalnymi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 32000000-3 - Sprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

32300000-6 - Odbiorniki telewizyjne i radiowe oraz aparatura nagrywająca dźwięk lub obraz lub aparatura powielająca

32320000-2 - Sprzęt telewizyjny i audiowizualny

32321000-9 - Telewizyjny sprzęt projekcyjny

32321200-1 - Urządzenia audiowizualne

32321300-2 - Materiały audiowizualne

48740000-7 - Pakiety oprogramowania do tłumaczenia z języków obcych

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

4.5.5.) Wartość części: 47925 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 209342,74 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 455297,21 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 224388,35 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CESAR GROUP SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 527894245

7.3.3) Ulica: Gen. J.H.Dąbrowskiego 55/3

7.3.4) Miejscowość: Częstochowa

7.3.5) Kod pocztowy: 42-200

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 224388,35 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-07-01 do 2025-07-25

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w związku z zapytaniami Wykonawców dokonał weryfikacji projektu budowlanego
realizowanego w ramach zadania pn: „Rozbudowa budynku szkoły podstawowej w Damicach wraz z
budową Sali gimnastycznej” w kontekście dostosowania pomieszczeń do zamawianego w ramach
postępowania wyposażenia. W wyniku weryfikacji projektu stwierdzono, iż w zakresie wyposażenia
Sali komputerowej konieczne jest wprowadzenie zmian do projektu budowlanego i wykonanie
dodatkowych robót budowlanych w tym w zakresie sieci elektrycznej i LAN. Po konsultacji z
użytkownikiem zamawianego wyposażenia (Szkołą Podstawową w Damicach) stwierdzono ponadto
potrzebę zmiany zamawianego asortymentu z urządzeń typu laptop na komputery stacjonarne wraz
monitorami. W związku z powyższym Zamawiający zmuszony byłby do wprowadzenia zmian w SWZ
prowadzących do istotnej zmiany charakteru zamówienia w porównaniu z pierwotnie określonym
w SWZ, polegającej na znacznej zmianie zakresu zamówienia objętego postępowaniem. W związku
z powyższym uzasadnione jest uznanie że dalsze prowadzenie postępowania w zakresie części 2
zamówienia jest nieuzasadnione oraz zasadne jest unieważnienie postepowania w zakresie części 2
zamówienia na podstawie art. 256 w zw. z art. 137 pkt. 7 PZP.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 124537,51 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 135861,15 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 135861,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Eurokreator T&C Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 121307466

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 13/1U

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-701

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 135861,15 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-07-01 do 2025-07-25

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przed otwarciem ofert podał, iż zamierza przeznaczyć na sfinansowanie części IV
zamówienia kwotę w wysokości 47 925,00 zł brutto. W niniejszym postępowaniu wpłynęła 1 oferta.
Oferta z najniższą ceną opiewa na kwotę 249 454,04 zł brutto. Oferta ta znacznie przewyższa kwotę,
którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Oferta przekracza
możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie posiada środków finansowych, które
pozwoliłyby na zwiększenie kwoty umożliwiającej realizację przedmiotowego przedsięwzięcia. W
związku z powyższym zasadnym jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 ust. 3 PZP.

2025-10-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy