Odbiór odpadów komunalnych pochodzących z terenu nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie miasta Wałbrzycha
Gmina Wałbrzych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00462471
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00462471/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-10-08 07:29
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3b5510dd-ee08-44f2-a134-e292cfc3f4ee
- Identyfikator
- 8862584003
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00462471 z dnia 2025-10-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór odpadów komunalnych pochodzących z terenu nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie miasta Wałbrzycha
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałbrzych
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Wałbrzychu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718490
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Magistracki 1
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.walbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.walbrzych.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór odpadów komunalnych pochodzących z terenu nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie miasta Wałbrzycha2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b5510dd-ee08-44f2-a134-e292cfc3f4ee
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00462471
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044321/36/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.56 Odbiór odpadów komunalnych pochodzących z terenu nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie miasta Wałbrzycha
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00383819
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11, w związku z art. 4 ustawy Pzp w trybie zamówienia z wolnej ręki, o wartości zamówienia przekraczającego kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 Ustawy.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.141.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 54651600 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zlecenie wykonania usług polegających na: odbieraniu i transporcie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, metali i tworzyw sztucznych, papieru i tektury, szkła, bioodpadów, w tym trawy, pochodzących z terenu wszystkich nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie miasta Wałbrzycha, na zasadach określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminie Wałbrzych, i przekazywaniu ich do Instalacji Komunalnej - Zakładu Segregacji i Zagospodarowania Odpadów, położonej przy ul. Beethovena w Wałbrzychu. W celu realizacji zamówienia, konieczne jest wyposażenie ww. nieruchomości w pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych;
Szacunkowa ilość odpadów przewidzianych do odbioru w ramach zamówienia:
Zmieszane odpady komunalne 20 03 01:
w okresie jednego roku 20 000 Mg, w okresie czterech lat 80 000 Mg
Zmieszane odpady opakowaniowe 15 01 06* (z uwzględnieniem butelek PET odbieranych w 2023 i 2024 oddzielnie):
w okresie jednego roku 3 700 Mg, w okresie czterech lat 14 800Mg
Opakowania ze szkła 15 01 07*:
- w okresie jednego roku 1 000 Mg, w okresie czterech lat 4 000 Mg
Odpady ulegające biodegradacji 20 02 01:
w okresie jednego roku 1 500 Mg, w okresie czterech lat 6 000 Mg
Opakowania z papieru i tektury 15 01 01:
w okresie jednego roku 900 Mg, w okresie czterech lat 3 600 Mg
Odpady wielkogabarytowe 20 03 07:
w okresie jednego roku 100 Mg, w okresie czterech lat 400 Mg
Razem: w okresie jednego roku 27 200 Mg, w okresie czterech lat 108 800 Mg
Okres świadczenia usług – od 1 listopada 2025 r. na okres 48 miesięcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 52641792,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 52641792,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejski Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8862588515
7.3.3) Ulica: Kolejowa 4
7.3.4) Miejscowość: Wałbrzych
7.3.5) Kod pocztowy: 58-300
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 52641792 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 w zw z art. 4 ustawy Pzp w trybie zamówienia z WR o wartości zamówienia przekraczającego kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa UZP wydanym na podst art. 3 ust. 2 Ustawy. Zamawiający - Gmina Wałbrzych – miasto na prawach powiatu jest zamawiającym, o którym mowa w art. 4 pkt 1 ustawy Pzp. Wykonawca 1. Wykonawcą jest Miejski Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. (MZUK) – jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wykonawca jest osobą prawną, która kontrolowana jest przez Gminę Wałbrzych, tj. podmiot posiadający status zamawiającego w rozumieniu art. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych. MZUK jest spółką z wyłącznym udziałem Gminy Wałbrzych. Prezydent Miasta Wałbrzycha działając jako Zgromadzenie Wspólników MZUK podejmuje w drodze uchwał decyzje dotyczące zarządzania sprawami strategicznymi Spółki we wszystkich przypadkach przewidzianych przepisami prawa oraz Umową Spółki, a także powołuje i odwołuje członków Rady Nadzorczej Spółki oraz udziela absolutorium członkom organów MZUK ze sprawowanych funkcji. Członków Zarządu powołuje i odwołuje Rada Nadzorcza. Żaden z udziałów nie jest również obciążony na rzecz osób trzecich, w szczególności w zakresie wykonywania praw przysługujących z udziału. Umowa Spółki nie ogranicza praw wspólnika tj. Gminy Wałbrzych w zakresie realizacji uprawnień właścicielskich. Zasady sprawowania nadzoru właścicielskiego nad MZUK reguluje Zarządzenie nr 146/2025 PMW z dnia 27.02.25. w sprawie zasad nadzoru właścicielskiego nad spółkami z udziałem Gminy Wałbrzych – miasta na prawach powiatu. Głównym celem nadzoru właścicielskiego jest wzrost efektywności działania, zarządzania i wartości spółki, racjonalne wykorzystanie zasobów majątkowych dla zapewnienia realizacji zadań, w tym zadań własnych Gm Wałbrzych, skuteczne wykorzystywanie praw właścicielskich i zapewnienie przejrzystości funkcjonowania spółek. 2. Ponad 90% działalności Wykonawcy dotyczy wykonywania zadań powierzonych mu przez Zamawiającego sprawującego kontrolę Gminę Wałbrzych. MZUK od początku swojej działalności realizuje zadania własne Gm Wałbrzych. Obecnie realizowane są następujące zadania własne Gm Wałbrzych powierzone przez Gminę Spółce: - utrzymanie cmentarzy komunalnych, - organizowanie pogrzebów podopiecznym MOPS w Wałbrzychu, - utrzymanie lasów komunalnych i parków miejskich oraz placów zabaw i siłowni zewnętrznych w parkach miejskich, - przyjmowanie i unieszkodliwianie odpadów komunalnych na Instalacji Komunalnej (IK) przy ul. Beethovena w Wałbrzychu i prowadzenie dwóch komunalnych składowisk odpadów, w tym jednego w rekultywacji w Wałbrzychu przy ul. Beethovena i drugiego zrekultywowanego składowiska odpadów komunalnych w Wałbrzychu przy ul. Stacyjnej, będącego w fazie poeksploatacyjnej, - prowadzenie dwóch PSZOKów w Wałbrzychu, - odbiór i transport odpadów komunalnych, pochodzących z terenu nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie miasta Wałbrzycha, - odśnieżanie i likwidowanie śliskości zimowej oraz zapobieganie śliskości jezdni na drogach zlokalizowanych w granicach administracyjnych Gm Wałbrzych oraz inne usługi związane z utrzymaniem letnim pasa drogowego oraz koszeniem, - prowadzenie usług w zakresie publicznego, lokalnego transportu zbiorowego poprzez świadczenie usług transportu zbiorowego na terenie Gm Wałbrzych oraz gmin sąsiadujących. Działalność Spółki nie związana z realizacją zadań powierzonych przez Gminę Wałbrzych – miasto na prawach powiatu stanowiła odpowiednio w 2022 r. 2,07%, w 2023 r. 1,962%, w 2024 r. 2,26% całej działalności Spółki (wg obrotów Spółki). 3. Wszystkie udziały w kapitale zakładowym Spółki objęte są przez Gminę Wałbrzych, brak jest udziału kapitału prywatnego oraz nie podjęto żadnego rodzaju działań zmierzających do wprowadzenia kapitału prywatnego do MZUK. W kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.| 2025-10-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |