Dostawa materiałów niezbędnych do budowy rakiet pneumatycznych na potrzeby projektu Pierwszy krok w Kosmos
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. M. Kopernika
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00479647
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00479647/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-08-30 15:18
- Lokalizacja
- Chorzów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b078a8b8-4ce3-4492-accc-4c67f2d5aad7
- Identyfikator
- 6271669764
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00479647 z dnia 2024-08-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa materiałów niezbędnych do budowy rakiet pneumatycznych na potrzeby projektu Pierwszy krok w Kosmos
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. M. Kopernika
1.3.) Oddział zamawiającego: Planetarium Śląskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000195854
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Planetarium 4
1.5.2.) Miejscowość: Chorzów
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 7450055
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@planetarium.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.planetarium.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b078a8b8-4ce3-4492-accc-4c67f2d5aad71.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa materiałów niezbędnych do budowy rakiet pneumatycznych na potrzeby projektu Pierwszy krok w Kosmos2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b078a8b8-4ce3-4492-accc-4c67f2d5aad7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00479647
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00091979/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.5 Dostawa materiałów niezbędnych do budowy rakiet powietrznych przez uczestników warsztatów w ramach projektu Pierwszy krok w Kosmos
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie współfinansowane ze środków ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+ w ramach: Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, dla Priorytetu: FESL.06.00-Fundusze Europejskie dla edukacji, dla Działania: FESL.06.04-Strategiczne projekty dla obszaru edukacji2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00402247
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PLS-KG.253.6.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 196800,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa 10 sztuk wyrzutni rakiet pneumatycznych w celu wykorzystania ich na zajęciach dydaktycznych. Wyrzutnia zbudowana według wytycznych Zamawiającego zawartych w Opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1.1. 1. do SWZ), służyła będzie do wystrzeliwania rakiet, które uczestnicy wykonają na zajęciach.4.5.3.) Główny kod CPV: 42123000-7 - Sprężarki
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31430000-9 - Akumulatory elektryczne
31158000-8 - Ładowarki
4.5.5.) Wartość części: 135600,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa materiałów plastycznych niezbędnych do budowy rakiet pneumatycznych. Rakiety pneumatyczne budowane będą w trakcie zajęć dydaktycznych realizowanych w ramach projektu Pierwszy krok w Kosmos.4.5.3.) Główny kod CPV: 30199410-7 - Papier samoprzylepny
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30197600-2 - Papier i tektura gotowe
22990000-6 - Papier gazetowy, papier czerpany i innego rodzaju papier lub tektura w rodzaju używanych do celów graficznych
30197000-6 - Drobny sprzęt biurowy
4.5.5.) Wartość części: 49752 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 172200,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 247846,23 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 172200,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WME Szymon Wilk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6951498184
7.3.3) Ulica: ul. Stanisława Staszica 21/1
7.3.4) Miejscowość: Jawor
7.3.5) Kod pocztowy: 59-400
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Zaprojektowanie i wykonanie wyrzutni pneumatycznych - Projekt 007 Sp. z o.o.
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 172200,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 51 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu na II część zamówienia wpłynęła tylko jedna oferta Wykonawcy TRONUS Polska Sp. z o.o. ul. Ordona 2A, 01-237 Warszawa, NIP 5272680141.
Wykonawca zaoferował wykonanie zamówienia w zakresie tej części za kwotę 179 573, 22 zł. Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę jaką przewiduje przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 61 200,00 zł brutto. Równocześnie Zamawiający nie posiada środków, które mógłby przeznaczyć na zwiększenie tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej.
W związku z powyższym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu zamówienia na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 179573,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 179573,00 PLN
| 2024-08-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |