Dostawa układu sterowania - AKPiA BoP (Balance-of-Plant) prototypu odpowiedzialnego za kontrolę przepływów, temperatur, ciśnień, natężenia prądu z uwzględnieniem algorytmów sterowania i bezpieczeństwa

Instytut Energetyki - Państwowy Instytut Badawczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00465861
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00465861/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-10-09 11:31
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-61c61d1b-d15c-4f35-8985-b78ecf22cc60
Identyfikator
5250008761
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Aparatura kontrolna i badawcza

Wykonawcy

1 przyznane

RS CONTROLS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdańsk, PL · lot 0
376 380 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00465861 z dnia 2025-10-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa układu sterowania - AKPiA BoP (Balance-of-Plant) prototypu odpowiedzialnego za kontrolę przepływów, temperatur, ciśnień, natężenia prądu z uwzględnieniem algorytmów sterowania i bezpieczeństwa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Energetyki - Państwowy Instytut Badawczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000020586

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mory 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-330

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@ien.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ien.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ien.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Energetyka

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa układu sterowania - AKPiA BoP (Balance-of-Plant) prototypu odpowiedzialnego za kontrolę przepływów, temperatur, ciśnień, natężenia prądu z uwzględnieniem algorytmów sterowania i bezpieczeństwa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-61c61d1b-d15c-4f35-8985-b78ecf22cc60

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00465861

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00420801

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.
Przedmiotem zamówienia jest Dostawa układu sterowania - AKPiA BoP (Balance-of-Plant) prototypu odpowiedzialnego za kontrolę przepływów, temperatur, ciśnień, natężenia prądu z uwzględnieniem algorytmów sterowania i bezpieczeństwa
2.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i wymagań zawiera Załącznik A do SWZ
3.
Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
38500000-0 – Aparatura kontrolna i badawcza
4.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
5.
Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8.
6.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach określonych w niniejszej SWZ.
7.
W przypadku, kiedy Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia określa dopuszczalny margines tolerancji lub minimalny zakres wymaganych parametrów technicznych – parametry oferowanego sprzętu winny mieścić się we wskazanych przez Zamawiającego przedziałach i zakresach tolerancji pod rygorem odrzucenia ofert.
8. Ilekroć opis przedmiotu zamówienia odwołuje się do marek konkretnych producentów oznacza wymagany przez Zamawiającego standard jakościowy zamawianego towaru. Dopuszcza się składanie ofert na produkty innych producentów (przedmiot zamówienia równoważny), jednak o parametrach techniczno-jakościowych nie gorszych niż wskazane lub stanowiących dokładne odpowiedniki produktów wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia. Ponadto współpraca techniczna oferowanych odpowiedników musi być bezkolizyjna i utrzymana na poziomie nie niższym niż współpraca produktów wymienionych w niniejszym opisie.
9. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazano jakikolwiek znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, lub opisano przedmiot zamówienia poprzez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych - należy przyjąć, że wskazane patenty, znaki towarowe, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje te produkty lub usługi, normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych określają parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, co oznacza, że Zamawiający dopuszcza złożenie oferty w tej części przedmiotu zamówienia o równoważnych parametrach technicznych, eksploatacyjnych i użytkowych. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowana przez niego dostawa spełnia wymagania określone przez Zamawiającego (np. przedstawić porównanie parametrów technicznych asortymentu wymaganego przez Zamawiającego z parametrami oferowanego asortymentu itp.).
10. W przypadku, gdy proponowany produkt nie okaże się produktem równoważnym lub gdy oferowany produkt będzie niezgodny z opisem przedmiotu zamówienia przedstawionym w SWZ – oferta jego zostanie odrzucona.
11. W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę produktu równoważnego, informację o tym musi zamieścić w ofercie. Odpowiednie informacje Wykonawca winien wpisać w Formularzu Ofertowym, tj. nazwę nadaną przez producenta, oferowaną wydajność itp.
12.
Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części.
Podział zamówienia na części wiązałby się z nadmiernymi trudnościami technicznymi lub nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, zamówienie może z powodzeniem być zrealizowane przez jednego wykonawcę. Umożliwi to dostarczenie kompletnego urządzenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38500000-0 - Aparatura kontrolna i badawcza

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 376380 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 376380 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 376380 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RS Controls Sp. z o. o.,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 364855604

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 376380 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-10-15
2025-10-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy