Zaprojektowanie oraz wykonanie remontu i przebudowy oddziałów szpitalnych

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00471094
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00471094/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-10-13 12:15
Lokalizacja
Cieszyn, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-32e14760-3764-4634-af2d-d0682070e284
Identyfikator
5482001181
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty remontowe i renowacyjneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaSpecjalne usługi projektoweRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotySpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweRoboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychInstalowanie central telefonicznychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczneRoboty sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne przeciwpożaroweInstalacje mechaniczneMechaniczne instalacje inżynieryjneUsługi projektowania wnętrzRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaTynkowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty ciesielskiePokrywanie podłógKładzenie płytekKładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścianRoboty malarskie i szklarskieRoboty szklarskieNakładanie powierzchni kryjącychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeDekorowanie

Wykonawcy

1 przyznane

INSTAL CYMOREK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKiczyce, PL · lot 0
15 166 776,55 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00471094 z dnia 2025-10-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie oraz wykonanie remontu i przebudowy oddziałów szpitalnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000313348

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bielska 4

1.5.2.) Miejscowość: Cieszyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szpitalslaski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.szpitalslaski.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-32e14760-3764-4634-af2d-d0682070e284

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie oraz wykonanie remontu i przebudowy oddziałów szpitalnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32e14760-3764-4634-af2d-d0682070e284

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00471094

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00182993/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja pomieszczeń Pawilonu Łóżkowego w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

"Modernizacja i doposażenie ZZOZ w Cieszynie w celu realizacji świadczeń onkologicznych i poprawy warunków socjalnobytowych dla pacjenta onkologicznego”, realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej (...)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00394326

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP 1479/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 12406990,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz wykonanie remontu i przebudowy pomieszczeń usytuowanych na:
- VI piętrze – część A i część B, Pawilonu Łóżkowego (budynku B) na potrzeby Oddziału Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Onkologicznej,
- V piętrze – część A, Pawilonu Łóżkowego (budynku B) na potrzeby Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej,
- VIII piętrze – część A, Pawilonu Łóżkowego (budynku B) na potrzeby Oddziału Ginekologiczno-Położniczego,
wraz z przeprowadzeniem wymaganych prawem formalności administracyjnych, uzyskaniem odstępstw, uzgodnień, decyzji oraz postanowień,
- oraz zaprojektowanie i wykonanie modernizacji układu zasilania rozdzielni RG2 w celu spełnienia warunku pewności zasilania podstawowego, rezerwowego oraz gwarantowanego odbiorów elektrycznych w budynku Pawilonu Łóżkowego.

Opis przedmiotu zamówienia zawarto w Programie Funkcjonalno–Użytkowym, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Ponadto należy wykonać:
- inwentaryzację budowlano-branżową dla poszczególnych zadań inwestycji,
- zweryfikować wytrzymałość stropu/uwzględnić jego wzmocnienie/ na piętrze V, w pomieszczeniu z przeznaczeniem na aparat RTG – projekt wzmocnienia i wykonawstwo. Ponadto należy opracować podłączenie aparatu RTG o zakładanych parametrach: napięcie 400 V, pobór prądu do 180A, waga urządzenia do 2000 kg, generator o mocy znamionowej 80 kW - 100 kW, maks. napięcie wyjściowe do 180 kV, nominalne napięcie zespołu lampy rentgenowskiej 150 kV – 180kV,
- wymianę drzwi prowadzących z komunikacji ogólnej na Oddziały - do ostatecznego ustalenia z Zamawiającym na etapie opracowywania dokumentacji projektowej, ze względu na obowiązujące przepisy z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz ich wyposażenie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

79930000-2 - Specjalne usługi projektowe

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45323000-7 - Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45314100-2 - Instalowanie central telefonicznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45232460-4 - Roboty sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45351000-2 - Mechaniczne instalacje inżynieryjne

79932000-6 - Usługi projektowania wnętrz

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45432130-4 - Pokrywanie podłóg

45431000-7 - Kładzenie płytek

45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45441000-0 - Roboty szklarskie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45451000-3 - Dekorowanie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15166776,55 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 24515983,90 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 15166776,55 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Instal Cymorek Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5482131647

7.3.3) Ulica: ul. Pierściecka 73

7.3.4) Miejscowość: Kiczyce

7.3.5) Kod pocztowy: 43-430

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 15166776,55 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2025-10-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane