Poprawa jakości infrastruktury przedszkolnej w Gminie Kluczewsko

Gmina Kluczewsko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00475438
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00475438/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-10-15 09:33
Lokalizacja
Kluczewsko, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-17006803-86ff-4b03-af67-41fb081ab947
Identyfikator
6090003613
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00475438 z dnia 2025-10-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa jakości infrastruktury przedszkolnej w Gminie Kluczewsko

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kluczewsko

1.3.) Oddział zamawiającego: Kluczewsko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648050

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Spółdzielcza 12

1.5.2.) Miejscowość: Kluczewsko

1.5.3.) Kod pocztowy: 29-120

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44 781 42 44

1.5.8.) Numer faksu: 44 781 42 24

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@kluczewsko.gmina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kluczewsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.kluczewsko.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa jakości infrastruktury przedszkolnej w Gminie Kluczewsko

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17006803-86ff-4b03-af67-41fb081ab947

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00475438

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00072020/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Poprawa infrastruktury przedszkolnej w Gminie Kluczewsko

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przedmiot zamówienia jest dofinansowany z Funduszy Europejskich dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027 Priorytet 5 – Fundusze Europejskie dla rozwoju społecznego Działania 5.1 „Infrastruktura edukacyjna” Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00429178

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRL.271.1.7.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 529431,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I zamówienia, tj.: „Modernizacja pomieszczeń przeznaczonych dla potrzeb oddziałów przedszkolnych ZPS w Dobromierzu”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz parametry techniczne w ramach tej części określają: Przedmiar robót – Załącznik Nr 8.1a do SWZ, Dokumentacja Techniczna – Załącznik Nr 8.1b do SWZ oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – Załącznik Nr 8.1c do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 154124,91 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II zamówienia, tj.: „Modernizacja pomieszczeń przeznaczonych dla potrzeb oddziałów przedszkolnych ZPS w Kluczewsku”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz parametry techniczne w ramach tej części określają: Przedmiar robót – Załącznik Nr 8.2a do SWZ, Dokumentacja Techniczna – Załącznik Nr 8.2b do SWZ oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – Załącznik Nr 8.2c do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 219453,05 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III zamówienia, tj.: „Modernizacja pomieszczeń przeznaczonych dla potrzeb oddziałów przedszkolnych ZPS w Komornikach”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz parametry techniczne w ramach tej części określają: Przedmiar robót – Załącznik Nr 8.3a do SWZ, Dokumentacja Techniczna – Załącznik Nr 8.3b do SWZ oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – Załącznik Nr 8.3c do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 155853,49 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie składania ofert, tj.: do dnia 3 października 2025 roku do godziny 09:00 złożono dwie oferty.
Zamawiający w odniesieniu do „Modernizacji pomieszczeń przeznaczonych dla potrzeb oddziałów przedszkolnych ZPS w Dobromierzu” na sfinansowanie zamówienia, zamierzał przeznaczyć kwotę w wysokości 124.775,49 zł brutto.
Zaoferowane przez Wykonawców ceny za wykonanie przedmiotu zamówienia, przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie brak jest możliwości zwiększenia tej kwoty, do ceny najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt 3), w związku z art. 266 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie składania ofert, tj.: do dnia 3 października 2025 roku do godziny 09:00 złożono trzy oferty.
Zamawiający w odniesieniu do „Modernizacji pomieszczeń przeznaczonych dla potrzeb oddziałów przedszkolnych ZPS w Kluczewsku” na sfinansowanie zamówienia, zamierzał przeznaczyć kwotę w wysokości 140.237,99 zł brutto.
Zaoferowane przez Wykonawców ceny za wykonanie przedmiotu zamówienia, przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie brak jest możliwości zwiększenia tej kwoty, do ceny najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt 3), w związku z art. 266 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie składania ofert, tj.: do dnia 3 października 2025 roku do godziny 09:00 złożono dwie oferty.
Zamawiający w odniesieniu do „Modernizacji pomieszczeń przeznaczonych dla potrzeb oddziałów przedszkolnych ZPS w Komornikach” na sfinansowanie zamówienia, zamierzał przeznaczyć kwotę w wysokości 130.000,00 zł brutto.
Zaoferowane przez Wykonawców ceny za wykonanie przedmiotu zamówienia, przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie brak jest możliwości zwiększenia tej kwoty, do ceny najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt 3), w związku z art. 266 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

2025-10-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane