Zakup i dostawa materiałów do zimowego utrzymania dróg w 2025 roku

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W ŁĄCKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00476404
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00476404/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-10-15 12:36
Lokalizacja
Łącko, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-834b04bd-3cc1-4615-9643-2dce788d0e82
Identyfikator
7342647493
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sól drogowaŻużel, popioły, odpady żelaza i złom

Wykonawcy

2 przyznane

WOJCIECH PASICHKraków, PL · lot 0
48 431,25 PLN
SOL ONE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRosnowo, PL · lot 2
3198 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00476404 z dnia 2025-10-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa materiałów do zimowego utrzymania dróg w 2025 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W ŁĄCKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491936095

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Łącko

1.5.2.) Miejscowość: Łącko

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-390

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_zgk@lacko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.lacko.pl/zgk.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-834b04bd-3cc1-4615-9643-2dce788d0e82

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa materiałów do zimowego utrzymania dróg w 2025 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-834b04bd-3cc1-4615-9643-2dce788d0e82

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00476404

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00056829/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa materiałów do zimowego utrzymania dróg

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00418168

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZGK.271.5.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ 1: Zakup i dostawa soli drogowej luzem
1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa soli drogowej, kamiennej luzem w ilości do 125 Mg.
Sól drogowa kamienna, powinna być gatunku DR, czyli do wykonania mieszanek uszarstniających (mieszanek z kruszywem) lub do bezpośredniego posypywania przez pojazdy z posypywarkami talerzowymi. Sól powinna skutecznie i szybko topić lód i zapobiegać gołoledzi, nie może być toksyczna oraz nie ulegać zbryleniu w okresie magazynowania. Sól drogowa powinna być frakcji 0-5 mm, zawartość NaCl min. 90%, zawartość H20 max. 3%. Sól powinna mieć postać krystaliczną, niezbryloną, sypką, barwy białej lub białej o naturalnym odcieniu szarym lub różowym. Sól powinna spełniać wymagania normy PN-86/C-84081/02.
Przedmiot zamówienia musi posiadać dokument jakości dołączony do każdej dostawy.
Rozliczanie się za dostawę przedmiotu zamówienia będzie następować na podstawie raportów wagowych.
Wykonawca dostarczając materiały sypkie będące przedmiotem zamówienia zobowiązany jest do ważenia pojazdów na legalizowanej wadze Zamawiającego znajdującej się na działce 1912/1 w Łącku (PSZOK) w następujący sposób:
1) przed rozpoczęciem rozładunku materiałów sypkich - pojazd pełny,
2) po dokonaniu rozładunku materiałów sypkich - pojazd pusty
Wykonawca z każdorazowego ważenia, sporządzi raport wagowy, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ.
Miejsce dostawy materiałów: działka 1617/10 w Łącku lub 1912/1 w Łącku.
Transport soli drogowej zapewnia Wykonawca na własny koszt i ryzyko.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34927100-2 - Sól drogowa

4.5.5.) Wartość części: 39375,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2: Zakup i dostawa mieszanki popiołowo – żużlowej

1. Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa mieszanki popiołowo-żużlowej w ilości do 500 Mg.
Mieszanka popiołowo- żużlowa o ciągłym uziarnieniu 0-8 mm z żużlu kotłowego. Nie powinna być zbyt łamliwa, nie może zawierać zanieczyszczeń ilastych, gliniastych, lub innych zanieczyszczeń mogących wzmagać korozję pojazdów i konstrukcji stalowych. Powinna być w miarę jednorodna, gdzie zawartość ziaren drobnych (<0,075 mm) powinna być minimalna (zaleca się do 3%). Mieszanka powinna spełniać normę PN-78/B-01101:1978 lub PN-EN 13043:2004.
Przedmiot zamówienia musi posiadać dokument jakości dołączony do każdej dostawy.
Rozliczanie się za dostawę przedmiotu zamówienia będzie następować na podstawie raportów wagowych.
Wykonawca dostarczając materiały sypkie będące przedmiotem zamówienia zobowiązany jest do ważenia pojazdów na legalizowanej wadze Zamawiającego znajdującej się na działce 1912/1 w Łącku (PSZOK) w następujący sposób:
1) przed rozpoczęciem rozładunku materiałów sypkich - pojazd pełny,
2) po dokonaniu rozładunku materiałów sypkich - pojazd pusty
Wykonawca z każdorazowego ważenia, sporządzi raport wagowy, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ.
Miejsce dostawy materiałów: działka 1617/10 w Łącku lub działka 1912/1 w Łącku.
Transport mieszanki zapewnia Wykonawca na własny koszt i ryzyko.

4.5.3.) Główny kod CPV: 14630000-6 - Żużel, popioły, odpady żelaza i złom

4.5.5.) Wartość części: 34650,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 3: Zakup i dostawa soli drogowej w workach po 25 kg

1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa soli drogowej w workach po 25 kg w ilości 4 tony.
Sól drogowa kamienna, powinna być gatunku DA. Sól powinna skutecznie i szybko topić lód i zapobiegać gołoledzi, nie może być toksyczna. Sól drogowa powinna być frakcji 0-3,5 mm, zawartość NaCl min. 96,5%, zawartość H20 max. 0,5%. Sól powinna mieć postać krystaliczną, niezbryloną, sypką, barwy białej lub białej o naturalnym odcieniu szarym, niebieskim lub różowym, z antyzbrylaczem. Sól powinna spełniać wymagania normy PN-86/C-84081/02.
Przedmiot zamówienia musi posiadać kartę charakterystyki dołączoną do dostawy. Rozliczenie nastąpi na podstawie ilościowo-wagowej.

Miejsce dostawy materiałów: działka 1617/10 w Łącku lub 1912/1 w Łącku.
Transport soli drogowej zapewnia Wykonawca na własny koszt i ryzyko.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34927100-2 - Sól drogowa

4.5.5.) Wartość części: 3198,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 48431,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 61498,46 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 48431,25 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu Usług "WOJTEX" Wojciech Pasich

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 650125787

7.3.3) Ulica: Junacka 25/2

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-237

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 48431,25 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert, tj. do dnia 19.09.2025 r. do godziny 12:00 nie wpłynęła żadna oferta na realizację zadania w związku z tym, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 1 Ustawy Pzp.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2706,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3198,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3198,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SOL ONE SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 525292418

7.3.4) Miejscowość: Rosnowo

7.3.5) Kod pocztowy: 76-042

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3198,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

2025-10-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy