Wykonanie ekspertyzy technicznej oraz dokumentacji projektowo - kosztorysowej obejmującej optymalizację systemu wentylacji w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach

Gmina Łomianki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00476668
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00476668/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-10-15 13:20
Lokalizacja
Łomianki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-74350d5e-aebe-4709-9897-0ec81e8e6cd3
Identyfikator
1181768394
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Budowlane usługi doradczeUsługi w zakresie analizy lub konsultacji technicznejUsługi kontroli technicznejUsługi elektryczneUsługi konsultacyjne w zakresie wentylacjiInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychUsługi w zakresie napraw i konserwacji mechanicznych instalacji budynkowychUsługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzącychKontrola systemu wentylacjiRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneUsługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00476668 z dnia 2025-10-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie ekspertyzy technicznej oraz dokumentacji projektowo - kosztorysowej obejmującej optymalizację systemu wentylacji w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łomianki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 1181768394

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 115

1.5.2.) Miejscowość: Łomianki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-092

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@lomianki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.lomianki.pl/bip/zamowienia-publiczne

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1179746

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie ekspertyzy technicznej oraz dokumentacji projektowo - kosztorysowej obejmującej optymalizację systemu wentylacji w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74350d5e-aebe-4709-9897-0ec81e8e6cd3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00476668

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00035087/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.13 Wykonanie ekspertyzy technicznej oraz dokumentacji projektowo - kosztorysowej obejmującej optymalizację systemu wentylacji w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00435685

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.30.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 228466,67 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ekspertyzy technicznej oraz dokumentacji projektowo - kosztorysowej obejmującej optymalizację systemu wentylacji w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach.
Zakres prac Etapu I obejmuję m.in.:
1. Przeprowadzenie wizji lokalnej.
2. Zapoznanie się z dokumentacją techniczną obiektu, w tym dokumentacją powykonawczą, dokumentacją z prac utrzymaniowych i remontowych, protokółami
z okresowych kontroli ww. obiektu, będącymi w posiadaniu Zamawiającego.
3. Przeprowadzenie kontroli i pomiaru z natury instalacji wentylacji mechanicznej
w miejscach dostępnych - kanały i kształtki.
4. Wykonanie przekuć i rewizji dodatkowych w miejscach koniecznych do pełnej i dokładnej kontroli systemu wraz z pracami związanymi z zakończeniem-uzupełnieniem miejsc przekuć i założeniem dodatkowych rewizji systemowych w miejscach koniecznych oraz rewizji systemowych na kanałach wentylacyjnych, koniecznych do kontroli systemu
i prawidłowego wykonania ekspertyzy.
5. Przeprowadzenie kontroli elementów regulacyjnych instalacji ze sprawdzeniem możliwości regulacji i ustawień.
6. Dokonanie analizy elementów nawiewnych i wyciągowych systemów wentylacji wraz
z rozmieszczeniem i ilością, sprawdzenie kierownic w nawiewnikach ruchomych.
7. Wykonanie kontroli systemu tłumików na poszczególnych instalacjach.
8. Analiza systemu połączeń i prowadzenia systemów nawiewnych i wyciągowych na dachu budynku.
9. Sprawdzenie połączeń elastycznych na systemach - tłumienie drgań.
10. Dokonanie pomiary umiejscowienia central wentylacyjnych i ich zgodność z projektem.
11. Analiza poprawności wykonania instalacji i doboru okapu - kuchnia.
12. Kontrola połączeń elektrycznych, zasilania i zabezpieczeń - rezystancji oraz poprawność zabezpieczeń elektrycznych zasilania central wentylacyjnych.
13. Dokonanie pomiarów przepływu wraz z analizą pracy systemu odzysku glikolowego.
14. Kontrola połączeń automatyki, sprawdzenie poprawności ustawień parametrów pracy
w centralach wentylacyjnych oraz analiza poprawności pracy i reakcji centrali urządzeń peryferyjnych na zmiany ustawień automatyki.
15. Ogólna kontrola automatyki, urządzeń peryferyjnych i pracy paneli sterujących.
16. Kontrola pracy silników w poszczególnych centralach wentylacyjnych z pomiarami prądowymi i kontrolą pracy mechanicznej silników ( łożyska, łopatki).
17. Analiza przepływu i odzysku ciepła przez wymienniki ciepła w centralach wentylacyjnych.
18. Kontrola poprawności pracy urządzeń peryferyjnych central wentylacyjnych.
19. Dokonanie pomiarów skuteczności instalacji wentylacji wszystkich systemów.
20. Dokonanie pomiarów głośności wszystkich systemów instalacji wentylacji
21. Sprawdzenie przepływu powietrza na początku instalacji wentylacyjnych przy centralach wentylacyjnych sondą anemometryczną metodą cieplno-oporową.
22. Ocena poprawności izolacji i wykonania kanałów wentylacyjnych.
23. Dokonanie prób szczelności wszystkich systemów nawiewnych i wyciągowych.
24. Nadzór nad wszystkimi pracami przez uprawnionych inspektorów instalacji sanitarnych i elektrycznych.
25. Wykonanie ekspertyzy technicznej stanu istniejącego systemów wentylacji mechanicznej
wraz zaleceniami i rozwiązaniami niezbędnymi do wdrożenia.
26. Prezentacja wniosków z ekspertyzy na spotkaniu koordynacyjnym z udziałem przedstawicieli szkoły, pracowników UM Łomianki, ICDS.
Zakres prac Etapu II obejmuję m.in.:
1. Przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej w oparciu
o ekspertyzę techniczną zgodnie z Ustawą Prawo budowlane wraz z aktami wykonawczymi, Ustawą Prawo energetyczne wraz z aktami wykonawczymi, Ustawą
o Odnawialnych Źródłach Energii wraz z aktami wykonawczymi, Ustawą Prawo zamówień publicznych wraz z aktami wykonawczymi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71315200-1 - Budowlane usługi doradcze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71621000-7 - Usługi w zakresie analizy lub konsultacji technicznej

71356100-9 - Usługi kontroli technicznej

71314100-3 - Usługi elektryczne

71321400-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie wentylacji

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

50712000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji mechanicznych instalacji budynkowych

50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

71315410-6 - Kontrola systemu wentylacji

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu. W prowadzonym postępowaniu została złożona jedna oferta, a Wykonawca wniósł wadium po terminie składania ofert.
2025-10-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi