„Budowa świetlicy w miejscowości Skorzów”

Gmina Busko-Zdrój

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00480529
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00480529/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-02 12:16
Lokalizacja
Busko-Zdrój, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-381be0dd-23f7-11ef-a500-1a0072d5d2bd
Identyfikator
6551879646
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty instalacyjne hydrauliczneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneZbrojenieBetonowanie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00480529 z dnia 2024-09-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa świetlicy w miejscowości Skorzów”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Busko-Zdrój

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009716

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Mickiewicza 10

1.5.2.) Miejscowość: Busko-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-100

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 41 370-52-00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umig.busko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.umig.busko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-381be0dd-23f7-11ef-a500-1a0072d5d2bd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa świetlicy w miejscowości Skorzów”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-381be0dd-23f7-11ef-a500-1a0072d5d2bd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00480529

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00064357/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Budowa świetlicy w miejscowości Skorzów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie jest dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00359100

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RSID.271.24.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dokończenie budowy świetlicy w miejscowości Skorzów.

Przedmiotowe zadanie będzie realizowane w oparciu o udzielone pozwolenie na budowę – Decyzja Nr 337/18 z dnia 25.09.2018r.
Inwestycję, o której mowa lokalizuje się na działce nr ewid. 419/14 w msc. Skorzów, obręb 0033, gm. Busko – Zdrój, pow. buski, woj. Świętokrzyskie.

Zadanie jest dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszaró w Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.

1) Zakres inwestycji:
a) Budowa świetlicy w Skorzowie została rozpoczęta w 2023 roku. Wykonano następujące elementy robót budowlanych w ramach obiektu:
 wytyczono geodezyjnie osie rzutu fundamentów budynku
 wykonano fundamenty budynku wg projektu konstrukcyjnego
 wymurowano ściany fundamentowe, wykonano izolacje ścian fundamentowych, zasypano ściany fundamentowe ziemią
 wypełniono przestrzenie wewnętrzne pomiędzy ścianami fundamentowymi piaskiem, ułożono rurarz poziomy kanalizacji sanitarnej z podejściami do pionów
 zagęszczono podłoże piaskowe i wykonano podkład betonowy gr. 10 cm z betonu.

Wykonanie przedmiotowych robót zostało udokumentowane przez kierownika budowy w dzienniku budowy.

Uwaga!
1. Na potrzeby budowy obiektu zakupiono 1584 szt. (22 palety po 72 szt.) bloczków o gr. 25 cm - Pustak ceramiczny Thermopor 25 P+W kl. 15 Leier. Materiał ten należy wykorzystać do realizacji robót związanych z budową ścian konstrukcyjnych.
2. Dokumentacja projektowa została opracowana w 2018 roku. Elementy do budowy przegród Wykonawca dostosuje do obecnie obowiązujących przepisów m.in. współczynnik przenikania ciepła - zgodnych z obecnie obowiązującymi normami (np. wełna mineralna, styropian, stolarka okienna i drzwiowa).

Założenia ogólne przedmiotu zamówienia:

1. budowa budynku świetlicy wraz z infrastrukturą towarzyszącą tj. wewnętrzną instalacją wod.-kan., c.o., wentylacji i elektryczną oraz wewnętrzną i zewnętrzną instalacją gazową - zgodnie z zapisami dokumentacji projektowej
2. budowa bezodpływowego zbiornika na nieczystości ciekłe o poj. do 10m3 wraz z przyłączem kanalizacji sanitarnej do budynku
Uwaga!
Dokumentacja projektowa zakłada wykonanie monolitycznego, wylewanego na budowie zbiornika na nieczystości ciekłe. Zamawiający dopuszcza zamianę konstrukcji zaprojektowanego zbiornika na nieczystości ciekłe (ścieki) o poj. 10 m3 z wylewanego na budowie na szambo prefabrykowane z zastrzeżeniem, że parametry zbiornika na nieczystości nie mogą być gorsze niż określone w dokumentacji projektowej.
3. przebudowa wykonanego odcinka podposadzkowego rurarzu poziomego kanalizacji sanitarnej, w sposób zgodny z projektem branży sanitarnej, poprzez wykonanie przekuć w warstwie chudego betonu i zmianie przebiegu rurarzu kanalizacji sanitarnej
4. wykonanie płyty żelbetowej pod projektowany naziemny zbiornik na gaz ziemny o poj. 2700 z wykonaniem przyłącza gazu do budynku oraz ogrodzeniem zbiornika na gaz
5. zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla obiektu świetlicy, o mocy zapewniającej pokrycie co najmniej w 50% zapotrzebowania tego obiektu na energię elektryczną lub cieplną wraz z dokonaniem niezbędnych pomiarów i opinii oraz skutecznym zgłoszeniem wykonanej instalacji do Zakładu Energetycznego. Zamawiający szacuje, że moc instalacji fotowoltaicznej zapewniającej pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną dla obiektu wynosi około 5 kWp, w zależności od możliwości lokalizacyjnych paneli fotowoltaicznych. Ostateczna moc instalacji fotowoltaicznej, właściwa dla oferowanego rozwiązania zostanie zaprojektowana w sposób uwzgledniający zacienienie i maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Dokładna wielkość instalacji zostanie określona przez Wykonawcę po opracowaniu projektu. Aby spełnić założenia wysokiej efektywności i sprawności pracy instalacji należy zastosować elementy systemu o parametrach wskazanych poniżej. Montaż instalacji fotowoltaicznej planowany do wykonania na dachu budynku a w przypadku braku takich możliwości technicznych Zamawiający dopuszcza lokalizacje paneli pv na gruncie.
Podstawowe elementy systemu i założenia do projektowania:
• instalacja fotowoltaiczna w oparciu o panele monokrystaliczne o mocy znamionowej min. 340 W, wydajności min. 20,32 % wyprodukowane nie później niż w styczniu 2024 r., min. 15-letniej gwarancji produktowej, min. 30 lat liniowej gwarancji na moc
• Inwerter (falownik) o mocy dostosowanej do zaprojektowanej mocy instalacji fotowoltaicznej. Zadaniem falownika jest przekształcenie wygenerowanej przez moduły fotowoltaiczne energii na prąd przemienny dostarczany do sieci Użytkownika. W projekcie należy wykorzystać falownik trójfazowy beztransformatorowy o sprawności min. 98,3%.
• okablowanie z paneli prowadzić w konstrukcji paneli a pomiędzy konstrukcjami i do inwertera w rurkach na dachu odpornych na UV oraz w korytku kablowym. Instalację w budynku układać pod tynkiem w rurach osłonowych, na dachu w korytku kablowym.
• kable solarne łączyć z panelami fotowoltaicznymi za pomocą specjalnych złączek solarnych
• wszystkie zastosowane do budowy instalacji pv urządzenia powinny posiadać stosowne oznaczenia i certyfikaty
• Wykonawca wykona procedurę rozruchu instalacji.
6. demontaż i utylizacja nieczynnych 2 szt. słupów oświetleniowych zlokalizowanych na działce nr ewid. 419/14
7. budowa projektowanych zjazdów z drogi publicznej, gminnej (działka nr ewid. 278 dr i działka nr 416 dr) wraz z wymianą przepustów o średnicy Ø600, zapewniających drożność i prawidłowy przepływ wody w rowie pod projektowanymi zjazdami - na odcinku od wlotu rowu otwartego do przepustu (w rejonie istniejącego słupa), do miejsca włączenia przepustu do istniejącej studni wraz z jej wymianą. Wymiana istniejącej studni (komory) wraz z pokrywą na studnię betonową Ø1200 o głębokości około 1,5m (wraz z przepięciem wlotów do studni).
8. W celu usprawnienia odprowadzenia wody z terenu działki nr 419/14 w czasie nadmiernych opadów, należy wykonać następujący zakres prac:
- udrożnienie rowu w zachodnio-południowym narożniku działki nr ewid. 419/14 wzdłuż drogi nr 416 poprzez wybranie mułu zalegającego na dnie rowu
- udrożnienie istniejącego przepustu z kręgów betonowych na wysokości działek 419/2 i 419/3 wraz z dołożeniem 4 sztuk kręgów betonowych Ø 500/600, celem przedłużenia istniejącego przepustu
- wyczyszczenie rowu otwartego na długości około 20m na wysokości działki nr 419/3 (za dołożonym przepustem)
9. wykonanie zagospodarowania terenu: utwardzony plac, dojazd, dojście, miejsca postojowe dla samochodów osobowych oraz miejsce gromadzenia odpadów stałych,
10. wykonanie ogrodzenia terenu działki
11. zakup i montaż elementów małej architektury
12. wyposażenie budynku świetlicy w sprzęt sportowy, audio-video, wyposażenie meblowe – zgodnie z wykazem wyposażenia
Uwaga!
Ujęty w wykazie wyposażenia „telewizor LED” należy wyposażyć w antenę telewizyjną. W cenie zamówienia należy uwzględnić montaż anteny telewizyjnej umożliwiającej odbiór ogólnodostępnych stacji telewizyjnych.
13. oznakowanie i wyposażenie p. poż. oraz w przypadku konieczności opracowanie Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego;
14. W cenie zamówienia należy uwzględnić:
a) koszty jakichkolwiek prac niezbędnych do wykonania zamówienia zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami wiedzy technicznej,
b) koszty badań laboratoryjnych, odbiorów technicznych i obsługi geodezyjnej inwestycji,
c) koszty własne w tym: dostarczenie wody i energii do celów budowlanych i socjalnych,
d) koszty zabezpieczenia placu budowy,
e) koszty wynajmu i pracy sprzętu i mediów niezbędnych do funkcjonowania budowy,
f) koszty opracowania dokumentów rozliczeniowych budowy oraz dokumentacji powykonawczej, w tym inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej i kosztorysu powykonawczego,
g) koszty opracowania świadectwa charakterystyki energetycznej
h) koszty przeprowadzenia procedury związanej z uzyskaniem z PINB w Busku-Zdroju decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu
i) koszty opracowania i umieszczenia w miejscu wskazanym przez Zamawiającego: tablicy informacyjnej budowy, tablicy informacyjnej i pamiątkowej o źródle współfinansowania zadania

Zamawiający uzyskał dla przedmiotowego zadania współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej dofinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.

Szczegółowe wytyczne dot. wyglądu tablicy informacyjnej na temat operacji zamieszczone są na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/rolnictwo/ksiega-wizualizacji-i-logotypy (Księga wizualizacji znaku Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”).

Tablice informacyjne należy zamontować w ciągu 30 dni od przekazania placu budowy przez Zamawiającego.

Realizację inwestycji należy prowadzić zgodnie z warunkami decyzji o pozwoleniu na budowę oraz w oparciu o Projekt, zgodnie ze sztuką budowlaną, aktualną wiedzą techniczną i obowiązującymi przepisami


2. Przedmiot zamówienia szczegółowo opisano w:

a) dokumentacji projektowej, która stanowi załącznik do SWZ zawierającej:
 projekt budowlano-wykonawczy;
• projekt zagospodarowania działki
• projekt architektoniczno-budowlany obejmujący:
 część architektoniczno-konstrukcyjną
 część sanitarną
 część elektryczną
 technologię budynku
 projekt bezodpływowego zbiornika na nieczystości ciekłe
 projekt budowlano-wykonawczy budowy przyłącza wody do projektowanego budynku świetlicy
 projekt ogrodzenia
 projekt miejsc postojowych
 projekt budowlany zjazdu publicznego
b) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych;
c) przedmiarach robót - załącznik do SWZ.

Załączone do SWZ przedmiary mają jedynie charakter informacyjny. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentacją projektową i innymi dokumentami jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262310-7 - Zbrojenie

45262300-4 - Betonowanie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
UZASADNIENIE:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W niniejszym postępowaniu zostały złożone 2 oferty. Cena oferty najkorzystniejszej złożonej przez Wykonawcę Spółdzielnia Rzemieślnicza 28-100 Busko-Zdrój wynosi 1 249 900,00 zł i przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na realizację przedmiotowego zamówienia, tj. kwotę 1 086 500,00 zł.
Mając powyższe na względzie Zamawiający, zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Pzp unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
2024-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane