„DOWÓZ UCZNIÓW ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH - PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I PRZEDSZKOLA IM. MARII FIRLEJCZYK W SICHOWIE DUŻYM I POWRÓT DO MIEJSCA ZAMIESZKANIA W ROKU SZKOLNYM 2025/2026”

GMINA RYTWIANY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00479705
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00479705/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-10-16 14:16
Lokalizacja
Rytwiany, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-db7b1479-db84-4409-b80a-ed59fadb03e8
Identyfikator
8661599179
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie publicznego transportu drogowegoBilety przewozowe

Wykonawcy

1 przyznane

PKS KIELCE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKorczyn 138, PL · lot 0
87 933,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00479705 z dnia 2025-10-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„DOWÓZ UCZNIÓW ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH - PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I PRZEDSZKOLA IM. MARII FIRLEJCZYK W SICHOWIE DUŻYM I POWRÓT DO MIEJSCA ZAMIESZKANIA W ROKU SZKOLNYM 2025/2026”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RYTWIANY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409726

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Staszowska 15

1.5.2.) Miejscowość: Rytwiany

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-236

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 158647930

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rytwiany@rytwiany.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://rytwiany.com.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1158980

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„DOWÓZ UCZNIÓW ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH - PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I PRZEDSZKOLA IM. MARII FIRLEJCZYK W SICHOWIE DUŻYM I POWRÓT DO MIEJSCA ZAMIESZKANIA W ROKU SZKOLNYM 2025/2026”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db7b1479-db84-4409-b80a-ed59fadb03e8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00479705

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00090108/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Dowóz uczniów do szkół podstawowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00373107

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.4464.8.1.2025.MJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 65798,87 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Miejsce realizacji zamówienia - Gmina Rytwiany.
2) Nazwa nadana zamówieniu: „DOWÓZ UCZNIÓW ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH - PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I PRZEDSZKOLA IM. MARII FIRLEJCZYK W SICHOWIE DUŻYM I POWRÓT DO MIEJSCA ZAMIESZKANIA W ROKU SZKOLNYM 2025/2026”
3) Przedmiotem zamówienia jest dowóz z miejsca zamieszkania do Zespołu Placówek Oświatowych - Publicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym i odwóz po zajęciach do miejsca zamieszkania, na oznaczone przystanki zlokalizowane na trasie dowozu, 53 uczniów na podstawie zakupionych imiennych biletów miesięcznych.
4) Szczegółowy opis tras dowozu uczniów został zawarty w Załączniku Nr 10 do SWZ.
5) Wskazana w Załączniku Nr 10 do SWZ liczba biletów stanowi wielkość planowaną. Rzeczywista liczba zakupionych biletów miesięcznych będzie odpowiadała rzeczywistej liczbie uczniów korzystających z przewozów w danym miesiącu kalendarzowym. Liczba uczniów korzystających z przewozów będzie ustalana na poszczególne miesiące kalendarzowe do 25-go dnia miesiąca kalendarzowego poprzedzającego miesiąc, w którym będą wykonywane przewozy. W przypadku zwiększenia liczby dowożonych uczniów Wykonawca musi zapewnić ich dowóz i odwóz na warunkach podanych w ofercie.
6) Z tytułu zmniejszenia liczby dowożonych uczniów Zamawiający nie dopuszcza ponoszenia dodatkowych opłat z tego tytułu.
7) Dowóz/odwóz uczniów do placówek oświatowych będzie wykonywany zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2025/2026 (188 dni szkolnych) w dni nauki szkolnej, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od zajęć oraz ferii i dni świątecznych, według rozkładu jazdy ustalonego przez Wykonawcę w porozumieniu z dyrektorami poszczególnych placówek oświatowych. Rozkład jazdy powinien przewidywać liczbę kursów, która zapewnia co najmniej:
a. dowóz uczniów z przystanków początkowych wskazanych w Załączniku Nr 10 do SWZ do placówek oświatowych na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych,
b. odwóz uczniów z placówek oświatowych do przystanków początkowych wskazanych w Załączniku Nr 10 do SWZ po zakończeniu zajęć lekcyjnych.
8) Na przystankach Wykonawca jest zobowiązany umieścić rozkład jazdy.
9) Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstępstwa od podanego harmonogramu przewozów w zależności od zmiany planów lekcji, liczby dzieci, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itp. – w terminie umożliwiającym zmianę zezwoleń.
10) Przewozy muszą być dokonywane środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) i innych przepisach związanych
z przewozem osób, posiadającymi aktualne przeglądy techniczne i ubezpieczenia oraz oznakowanie liniowe w postaci tablicy z przystankiem docelowym danego kursu,
a także spełniającymi wymogi techniczne określone w warunkach udziału
w postępowaniu niniejszej SWZ.
11) Opiekę podczas dowożenia na podstawie art. 32 pkt. 5 oraz art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 737 z późn. zm.) zapewni Zamawiający.
12) Wykonawca powinien posiadać wszelkie wymagane prawem uprawnienia do przewozu osób i posiadać pakiety opłaconych ubezpieczeń OC i NNW.
13) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas realizacji przedmiotu zamówienia.
14) Zamawiający nie określa w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, które mogą obejmować aspekty gospodarcze, środowiskowe, społeczne, związane z innowacyjnością lub zatrudnieniem, o których mowa w art. 96 ust. 2 ustawy PZP.
15) Zamawiający nie określa w opisie przedmiotu zamówienia standardów jakościowych odnoszących się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia zgodnie z art. 246 ust. 2 ustawy PZP, ponieważ nie stosuje ceny jako jedynego kryterium oceny ofert oraz kryterium o wadze przekraczającej 60%.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34980000-0 - Bilety przewozowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 87933,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 87933,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 87933,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PKS Kielce Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9592003303

7.3.4) Miejscowość: Korczyn

7.3.5) Kod pocztowy: 26-067

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 87933,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-11-01 do 2026-06-26

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-10-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi