Wyłapywanie, zapewnienie opieki oraz przygotowanie do adopcji bezdomnych zwierząt pochodzących z terenu Gminy Lesznowola – zamówienie polega na powtórzeniu podobnych usług do zamówienia podstawowego.

Gmina Lesznowola

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00481261
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00481261/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-10-17 11:20
Lokalizacja
Lesznowola, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fb33ef7d-ae39-4177-af7b-b8fd02ead214
Identyfikator
1231220334
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi weterynaryjne

Wykonawcy

1 przyznane

SYLWESTER ZAJĄCNowa Iwiczna, PL · lot 0
104 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00481261 z dnia 2025-10-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wyłapywanie, zapewnienie opieki oraz przygotowanie do adopcji bezdomnych zwierząt pochodzących z terenu Gminy Lesznowola – zamówienie polega na powtórzeniu podobnych usług do zamówienia podstawowego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lesznowola

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271111

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gminna 60

1.5.2.) Miejscowość: Lesznowola

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-506

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.) Numer telefonu: +48 227089113

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rzp@lesznowola.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.lesznowola.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fb33ef7d-ae39-4177-af7b-b8fd02ead214

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wyłapywanie, zapewnienie opieki oraz przygotowanie do adopcji bezdomnych zwierząt pochodzących z terenu Gminy Lesznowola – zamówienie polega na powtórzeniu podobnych usług do zamówienia podstawowego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fb33ef7d-ae39-4177-af7b-b8fd02ead214

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00481261

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00049656/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Wyłapywanie, zapewnienie opieki oraz przygotowanie do adopcji bezdomnych zwierząt pochodzących z terenu Gminy Lesznowola - podobne usługi.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00470522

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Postępowanie jest prowadzone na podst. art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy z dnia 11.09.2019 r. - Pzp (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.).
Zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie podst. na podst. art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Pzp (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.). Zamawiający na etapie przeprowadzenia postępowania przewidział możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług jak w zamówieniu podstawowym o wartości do 97 208,37 zł. (netto), które będą polegać na: wyłapywaniu, zapewnieniu opieki oraz przygotowaniu do adopcji bezdomnych zwierząt. Ponadto nie upłynął okres 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-0e00583f-3b0f-4477-8386-a6fa3aa90275

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.19.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 96296,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
1) wyłapywanie i transport bezdomnych zwierząt (psów i kotów) z terenu Gminy Lesznowola
do miejsca czasowego pobytu zwierząt;
2) wykonanie podstawowych zabiegów weterynaryjnych po przewiezieniu zwierzęcia do miejsca czasowego pobytu – obowiązkowe: odrobaczanie, szczepienia obowiązkowe – wścieklizna;
3) po upływie 14 dni od stwierdzenia, że zwierzę jest bezdomne, tj. po 14 dniach od jego przyjęcia w miejscu czasowego pobytu: wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji;
4) podskórne wszczepienie mikrochipu, wprowadzenie numeru mikrochipu do ogólnopolskich baz danych, prowadzenie bazy danych oraz przekazywanie zwierząt do adopcji osobom zainteresowanym ich posiadaniem;
5) objęcie zwierząt opieką polegającą na zapewnieniu pomieszczenia chroniącego je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi z dostępem do światła dziennego, umożliwiającego zmianę pozycji ciała, odpowiedniej karmy i stały dostęp do wody;
6) w razie konieczności, przekazanie zwierząt do schroniska w ramach przedstawionej przez wykonawcę umowy, ewentualnie do schroniska prowadzonego przez Wykonawcę;
7) leczenie przyjętych bezdomnych chorych zwierząt rokujących nadzieję na wyzdrowienie;
8) informowanie Gminy o miejscach przekazania zwierząt i nowych właścicielach
na podstawie bazy danych mikrochpów, jak i też bazy danych adopcji wyłapanych psów.
Dane te przechowywane będą przez okres 5 lat od dnia podpisania umowy;
9) zapewnienie pomocy lekarskiej bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Lesznowola
w przypadku, gdy:
a) zostały poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych,
b) zostały w inny sposób okaleczone;
10) wyłapywanie zwierząt będzie się odbywać na podstawie zgłoszenia dokonanego przez pracownika Urzędu Gminy lub Policję;
11) usypianie ślepych miotów zwierząt bezdomnych;
12) prowadzenie dokumentacji zdjęciowej zwierząt i przekazywanie do Urzędu Gminy
w Lesznowoli celem umieszczenia ich na stronach internetowych Urzędu i wykonanie plakatów informacyjnych o odnalezieniu zwierzęcia;
13) współpraca w przeprowadzaniu akcji informacyjnych i edukacyjnych o czipowaniu,
kastracji i sterylizacji zwierząt.
Zamówienie polega na powtórzeniu usług podobnych do zamówienia podstawowego – umowa nr RZP.272.36.2024 z dnia 16.12.2024 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85200000-1 - Usługi weterynaryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 97760,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 97760,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 97760,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przychodnia Weterynaryjna Dr. Zając

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 142896360

7.3.3) Ulica: Mleczarska 7

7.3.4) Miejscowość: Nowa Iwiczna

7.3.5) Kod pocztowy: 05-500

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 104000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-10-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi