„ Renowacja sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz ze studniami na Osiedlu Młodych w Polkowicach.”

Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej Sp.z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00481341
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00481341/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-10-17 11:35
Lokalizacja
Polkowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-356edff1-04f0-4336-b953-5353e6cb3309
Identyfikator
6920001219
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00481341 z dnia 2025-10-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„ Renowacja sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz ze studniami na Osiedlu Młodych w Polkowicach.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej Sp.z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390558659

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dąbrowskiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Polkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 768462911

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pgm-polkowice.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pgm-polkowice.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.bip.pgm-polkowice.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„ Renowacja sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz ze studniami na Osiedlu Młodych w Polkowicach.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-356edff1-04f0-4336-b953-5353e6cb3309

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00481341

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00207785

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Nr sprawy 8/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz ze studniami w ul. Walki Młodych, Kusocińskiego, Baczyńskiego, Korczaka, Małkowskiego, Szarych Szeregów na terenie Osiedla Młodych w Polkowicach; polegająca na bezwykopowej renowacji rurociągów wraz z punktowymi wykopami .

2. Zakres robót stanowiący przedmiot umowy został opisany dokumentami zadania takimi jak:

a) Specyfikacja Warunków Zamówienia;
b) Dokumentacja Projektowa opracowana przez Usługi Projektowe „BIPROADAM” inż. Bernard Adamczak, 67-200 Głogów ul. Kaspra Eliana 10;
c) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych;
d) opisy pozycji przedmiarów robót.

3. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
45.23.24.00-6 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
4. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca po zawarciu umowy, a przed dniem przekazania terenu budowy:
a) przedłożył zamawiającemu harmonogram terminowy realizacji prac i uzgodnił go z Zamawiającym i właścicielami posesji.
b) opracował plan organizacji ruchu zastępczego
Dokumenty, o których mowa w ppkt a), b) muszą być uzgodnione z zarządcą drogi , z właścicielami działek w stosownych instytucjach oraz z zamawiającym .

5. Końcowy odbiór robót zostanie dokonany przez zamawiającego po podpisaniu protokołu odtworzenia terenu do stanu pierwotnego oraz protokolarnym dokonaniu odbioru terenu przez Inspektora UG Polkowice oraz Zamawiającego.
6. Realizację inwestycji należy prowadzić w uzgodnieniu z właścicielem lub dzierżawcą , szczególnie pod względem dojścia i dojazdu do budynku/ posesji.
7. Wykonawcy udzielą gwarancji na wykonany przedmiot umowy. Okres udzielonej gwarancji będzie wynosił 5 lat – licząc od dnia bezusterkowego odbioru robót. Wykonawcy udzielą rękojmi na wykonany przedmiot umowy na okres równy okresowi gwarancji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta złożona przez: Blejkan S.A. ul. Transportowa 25, 70-715 Szczecin KRS: 0000543188, NIP 8581791578 z ceną ofertową w wysokości 3 876 148,20 zł przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zadania . Środki jakie zamawiający przeznacza na powyższe zadanie wynoszą 3 020 572,00 zł.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3876148,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3876148,20 PLN

2025-10-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane