Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg, chodników, ciągów pieszych oraz ciągów pieszo-rowerowych stanowiących własność Gminy Tczew w sezonie zimowym 2025/2026

Gmina Tczew

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00482121
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00482121/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-10-17 13:32
Lokalizacja
Tczew, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-41f49ca8-97fa-4844-9227-c1224fa0e633
Identyfikator
5931004764
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi usuwania oblodzeńUsługi odśnieżania

Wykonawcy

1 przyznane

ŁUKASZ KOWALSKITczew, PL · lot 0
961 200 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00482121 z dnia 2025-10-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg, chodników, ciągów pieszych oraz ciągów pieszo-rowerowych stanowiących własność Gminy Tczew w sezonie zimowym 2025/2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tczew

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675379

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lecha 12

1.5.2.) Miejscowość: Tczew

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-110

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.7.) Numer telefonu: 58 530 51 32

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gmina-tczew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gmina-tczew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-41f49ca8-97fa-4844-9227-c1224fa0e633

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg, chodników, ciągów pieszych oraz ciągów pieszo-rowerowych stanowiących własność Gminy Tczew w sezonie zimowym 2025/2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-41f49ca8-97fa-4844-9227-c1224fa0e633

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00482121

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044597/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.27 Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg, chodników, ciągów pieszych oraz ciągów pieszo-rowerowych stanowiących własność Gminy Tczew w sezonie zimowym 2025/2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00437090

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WKI.271.1.46.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na kompleksowym zimowym utrzymaniu dróg, chodników, ciągów pieszych oraz ciągów pieszo-rowerowych stanowiących własność Gminy Tczew, od dnia podpisania umowy do 30.04.2026 r. Obszar objęty zimowym utrzymaniem to teren Gminy Tczew.
1.1 Szczegółowy zakres prac polegać będzie na całodobowej likwidacji skutków zimy, żywiołu śnieżnego i skutków obniżonej temperatury poprzez przejęcie na siebie obowiązku utrzymania przejezdności dróg, zmniejszenia lub ograniczenia zakłóceń ruchu drogowego wywołanego czynnikami atmosferycznymi oraz utrzymania bezpiecznego poruszania się pieszych na chodnikach, ciągach pieszych oraz ciągach pieszo-rowerowych:
a) całodobowe odśnieżanie jezdni dróg stanowiących własność Gminy Tczew przy użyciu opłużonych pojazdów samochodowych, ciągników, spycharek lub innych maszyn przystosowanych do w/w prac na całej szerokości jezdni,
b) całodobowe zwalczanie, zapobieganie powstawaniu i likwidacji śliskości na całej szerokości jezdni mieszaniną piasku i soli przy użyciu posypywarek lub rozsypywaczy rolniczych z przygotowaniem mieszanki z materiałów własnych oraz jej załadunek,
c) całodobowe odśnieżanie z jednoczesnym zwalczaniem, zapobieganiem powstawania i likwidacji śliskości na całej szerokości jezdni przy użyciu mieszanki z materiałów własnych opłużonymi pojazdami samochodowymi wyposażonymi dodatkowo w posypywarki,
d) całodobowe odśnieżanie chodników, ciągów pieszych oraz ciągów pieszo-rowerowych,
e) całodobowe zwalczanie, zapobieganie powstawaniu i likwidacji śliskości chodników, ciągów pieszych oraz ciągów pieszo-rowerowych,
f) całodobowe odśnieżanie oraz zwalczanie, zapobieganie powstawaniu i likwidacji śliskości chodników, ciągów pieszych, oraz ciągów pieszo-rowerowych.
1.2 Zamawiający podzieli drogi w poszczególnych obszarach na kategorię odśnieżania dla dróg utwardzonych i dróg nieutwardzonych. Kategorie odśnieżania uwzględniać będą poziom natężenia ruchu i połączenie z siecią dróg publicznych. Szacunkowa długość dróg w km dla poszczególnych kategorii:
- kategoria I drogi utwardzone: ~87 km,
- kategoria II drogi nieutwardzone: ~51 km,
- ciągi pieszo-rowerowe: ~ 5 km,
- chodniki, ciągi piesze: ~ 23 km.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Rozdziale V Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90620000-9 - Usługi odśnieżania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 961200,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 961200,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 961200,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: USŁUGI KOPARKO ŁADOWARKĄ ŁUKASZ KOWALSKI

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 221020566

7.3.3) Ulica: Marii Konopnickiej 8

7.3.4) Miejscowość: Tczew

7.3.5) Kod pocztowy: 83-110

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 961200,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-04-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-10-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi