Opłaty licencyjne dla ZAIKS za występy artystów na żywo

,,STADION ŚLĄSKI" W CHORZOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00482478
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00482478/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-10-17 14:19
Lokalizacja
Chorzów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-46cafaaa-873a-4e43-9758-fcdcb05aed8c
Identyfikator
6272785254
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi świadczone przez autorów

Wykonawcy

1 przyznane

STOWARZYSZENIE AUTORÓW ZAIKSWarszawa, PL · lot 0
113 119,66 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00482478 z dnia 2025-10-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opłaty licencyjne dla ZAIKS za występy artystów na żywo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ,,STADION ŚLĄSKI" W CHORZOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 525430352

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Katowicka 10

1.5.2.) Miejscowość: Chorzów

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@stadionslaski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://superautostadionslaski.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opłaty licencyjne dla ZAIKS za występy artystów na żywo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46cafaaa-873a-4e43-9758-fcdcb05aed8c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00482478

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00409805

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Jedynym podmiotem uprawnionym do pobierania należnych opłat oraz reprezentowania twórców w zakresie zarządzania ich prawami autorskimi jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. ZAiKS działa jako organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, posiadająca stosowne zezwolenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wydane na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
W związku z powyższym, z uwagi na fakt, iż ZAiKS posiada wyłączne prawo do zarządzania i ochrony praw autorskich w imieniu twórców i nie istnieje inny wykonawca mogący zrealizować przedmiotowe świadczenie, zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki jest w pełni uzasadnione.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/S/41/WR/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 91967,20 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opłaty licencyjne dla ZAIKS za występy artystów na żywo

4.5.3.) Główny kod CPV: 92312210-6 - Usługi świadczone przez autorów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 113119,66 PLN

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5251571004

7.3.3) Ulica: Hipoteczna 2

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-092

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 113119,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-08-30
2025-10-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi