Modernizacja kotłowni wraz z instalacją pomp ciepła oraz budową systemu fotowoltaicznego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu przy ul. Żurawiej 12B.

KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KOŁOBRZEGU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00483030
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00483030/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-10-19 18:36
Lokalizacja
Kołobrzeg, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-135fa72e-91a1-46d2-83f2-5440a5656202
Identyfikator
6711565863
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty izolacyjneRoboty remontowe i renowacyjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRurociągiGazociągiRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie gazociągówRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

Wykonawcy

1 przyznane

MACIEJ KASPERKIEWICZBrodnica, PL · lot 0
1 777 540,24 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00483030 z dnia 2025-10-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja kotłowni wraz z instalacją pomp ciepła oraz budową systemu fotowoltaicznego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu przy ul. Żurawiej 12B.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KOŁOBRZEGU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330959460

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Żurawia 12 B

1.5.2.) Miejscowość: Kołobrzeg

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-100

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: 94 355 14 44

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@psp.kolobrzeg.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kppsp-kolobrzeg

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-135fa72e-91a1-46d2-83f2-5440a5656202

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja kotłowni wraz z instalacją pomp ciepła oraz budową systemu fotowoltaicznego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu przy ul. Żurawiej 12B.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-135fa72e-91a1-46d2-83f2-5440a5656202

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00483030

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00379730/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja kotłowni wraz z instalacją pomp ciepła oraz budową systemu fotowoltaicznego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu przy ul. Żurawiej 12B.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00384050

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 1/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1216181,48 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia w formule „zaprojektuj i wybuduj”, efektem, którego będzie modernizacja kotłowni wraz z instalacją pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych w budynku PSP
w Kołobrzegu. W ramach realizacji należy wykonać:
- dokumentację projektową, która będzie podstawą do uzyskania wymaganych prawem zezwoleń.
- Demontaż istniejącej kotłowni gazowej,
- Montaż nowego kotła gazowego kondensacyjnego o mocy 100 kW wraz z systemem odprowadzenia spalin,
- Wykonanie modernizacji instalacji gazowej podłączonej do istniejącego gazomierza,
- Wykonanie remontu pomieszczenia kotłowni,
- Montaż 2 gruntowych pomp ciepła solanka/woda o mocy 60 kW każda (łączna moc pomp 120 kW),
- Wykonanie około 25 sztuk odwiertów o głębokości 100 metrów każdy,
- Podłączenie zmodernizowanej kotłowni do istniejącej instalacji centralnego ogrzewania wraz z wymianą ciepłociągu łączącego modernizowaną kotłownie z głównym budynkiem administracyjno-garażowo-warsztatowego,
- Montaż instalacji fotowoltaicznej – o łącznej mocy około 50 kW,
- Demontaż istniejącego podgrzewacza C.W.U.,
- Montaż nowego podgrzewacza C.W.U. o pojemności około 350 dm3,
- Montaż klimatyzatorów,
- Wymiana stolarki okiennej w budynku magazynowo-garażowym.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącego program Funkcjonalno– Użytkowy, będący załącznikiem nr 1 do SWZ.
3. We wszystkich miejscach SWZ lub załącznikach, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub jeżeli zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy Pzp, jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 5i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne”(m.in. zastosowanie innych materiałów i urządzeń), pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia, a także zachowania technologii wykonania, tzn. w wyniku zmiany materiału nie może dojść do zmiany technologii wykonania, co skutkowałoby zmianą dokumentacji technicznej.Przy zastosowaniu rozwiązań równoważnych Wykonawca musi udowodnić, że spełniają one wszystkie wymogi co do klasy,jakości standardu itp. określone w opisie przedmiotu zamówienia, przedstawiając przykładowo odpowiednie deklaracje zgodności, certyfikaty, świadectwa dopuszczenia oraz dokładnego opisu zastosowanego materiału równoważnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

44161000-6 - Rurociągi

44161100-7 - Gazociągi

45000000-7 - Roboty budowlane

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1777540,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1951518,000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1777540,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE MACIEJ KASPERKIEWICZ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 874-151-16-72

7.3.3) Ulica: UL. CMENTARNA 2

7.3.4) Miejscowość: BRODNICA

7.3.5) Kod pocztowy: 87-300

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

montaż paneli fotowoltaicznych, wykonanie dolnego źródła ciepła, odwierty i montaż sond pionowych

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1777540,24 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 75 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-10-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane