DZ.271.96.2025 pn. Objęcie nadzorem autorskim i opieką serwisową zintegrowanego szpitalnego systemu informatycznego RIS,PACS

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00483938
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00483938/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-10-20 11:02
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d2bc5b46-7b8b-4aa8-86dc-b10299d98870
Identyfikator
6771694570
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pakiety oprogramowania medycznego

Wykonawcy

1 przyznane

COMPUGROUP MEDICAL POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLublin, PL · lot 0
506 620,56 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00483938 z dnia 2025-10-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
DZ.271.96.2025 pn. Objęcie nadzorem autorskim i opieką serwisową zintegrowanego szpitalnego systemu informatycznego RIS,PACS

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000290073

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Prądnicka 80

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-202

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpitaljp2.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitaljp2.krakow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

DZ.271.96.2025 pn. Objęcie nadzorem autorskim i opieką serwisową zintegrowanego szpitalnego systemu informatycznego RIS,PACS

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d2bc5b46-7b8b-4aa8-86dc-b10299d98870

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00483938

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00043489/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.25 Objęcie nadzorem autorskim i opieką serwisową zintegrowanego Szpitalnego Systemu Informatycznego RIS , PACS

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00385921

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Szpital jest właścicielem i użytkownikiem Systemu Informatycznego NetRAAD (RIS i PACS), którego producentem, wyłącznym dystrybutorem, jednostką prowadzącą serwis i nadzór autorski, a także właścicielem kodu źródłowego jest firma CompuGroup Medical Polska sp. z o.o.. Oznacza to, że nie jest możliwe świadczenie usług nadzoru autorskiego przez jakiegokolwiek innego wykonawcę. Żaden inny wykonawca nie może mieć dokładnej wiedzy na temat mechanizmów funkcjonowania systemu, który wdrażany i rozwijany był przez ponad 25 lat, nie może też znać kodów źródłowych do systemu, ponieważ są one własnością firmy CGM.
Mając na względzie dotychczas poniesione nakłady finansowe na zakup, wdrożenie, rozwój oraz integracje z innymi systemami lub urządzeniami działającymi w Szpitalu oraz uwzględniając fakt, iż CGM, jest jedynym właścicielem praw majątkowych i kodów źródłowych do systemu NetRAAD, a jednocześnie gwarantem ciągłości działania systemu RIS i PACS w trybie 24/7/365.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZ.271.96.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 456000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Objęcie nadzorem autorskim i opieką serwisową zintegrowanego szpitalnego systemu informatycznego RIS,PACS

4.5.3.) Główny kod CPV: 48180000-3 - Pakiety oprogramowania medycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CompuGroup Medical Polska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7121076075

7.3.3) Ulica: ul. Do Dysa 9

7.3.4) Miejscowość: Łublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-149

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 506620,56 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-10-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi