Rozbudowa Systemu Witkac poprzez wdrożenie i dostosowanie do potrzeb Zamawiającego dwóch odrębnych procedur, w tym udzielenie licencji

Województwo Mazowieckie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00485891
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00485891/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-10-21 08:13
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fad95800-282a-437f-806a-8abbbc1d9c94
Identyfikator
1132453940
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00485891 z dnia 2025-10-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Rozbudowa Systemu Witkac poprzez wdrożenie i dostosowanie do potrzeb Zamawiającego dwóch odrębnych procedur, w tym udzielenie licencji

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Mazowieckie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015528910

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jagiellońska 26

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 03-719

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dagmara.grzebalska@mazovia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mazovia.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa Systemu Witkac poprzez wdrożenie i dostosowanie do potrzeb Zamawiającego dwóch odrębnych procedur, w tym udzielenie licencji

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fad95800-282a-437f-806a-8abbbc1d9c94

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00485891

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00414174

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Witkac.pl to jedyne dostępne na rynku rozwiązanie, które w sposób kompleksowy obsługuje procesy dotacyjne jednostek samorządu terytorialnego w formule konkursowej, spełniając jednocześnie wszystkie wymagania. System umożliwia: publikację ogłoszeń o naborach, elektroniczne przyjmowanie i ocenę wniosków, generowanie i obsługę umów, prowadzenie komunikacji z beneficjentami, zarządzanie sprawozdawczością oraz archiwizację pełnej dokumentacji konkursowej. Zamówienie może zostać wykonane wyłącznie przez jeden podmiot – właściciela i wyłącznego dostawcę systemu Witkac.pl, firmę Witkac Sp. z o.o. Zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki w tym przypadku jest w pełni zasadne i zgodne z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Prawo Zamówień Publicznych, ze względu na techniczny i prawny charakter wyłączności wykonawcy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR-D-III.272.108.2025.DG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rozbudowa Systemu Witkac poprzez wdrożenie i dostosowanie do potrzeb Zamawiającego dwóch odrębnych procedur, w tym udzielenie licencji

4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 217 ust. 1 ustawy, Zamawiający w dniu 09 września 2025 r. zaprosił Wykonawcę – WITKAC Sp. z o.o. do udziału w negocjacjach, których przedmiotem była rozbudowa Systemu Witkac poprzez wdrożenie i dostosowanie do potrzeb Zamawiającego dwóch odrębnych procedur, w tym udzielenie licencji. Wykonawca nie stawił się na spotkanie w wyznaczonym terminie, poinformował również Zamawiającego, że rezygnuje z negocjacji.
2025-10-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy