„Dzierżawa łączy teletransmisyjnych dla potrzeb obsługi systemu radiowego TETRA”

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00486479
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00486479/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-10-21 10:28
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c09106a2-b37d-4568-82c5-cb62ee054ab9
Identyfikator
6340137913
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi telekomunikacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00486479 z dnia 2025-10-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Dzierżawa łączy teletransmisyjnych dla potrzeb obsługi systemu radiowego TETRA”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 270208292

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Lompy 19

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-038

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ka.policja.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.slaska.policja.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://slaska-policja.eb2b.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dzierżawa łączy teletransmisyjnych dla potrzeb obsługi systemu radiowego TETRA”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c09106a2-b37d-4568-82c5-cb62ee054ab9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00486479

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00116509/39/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.22 Dzierżawa łączy teletransmisyjnych dla potrzeb obsługi systemu radiowego TETRA

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00458337

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-2380-475/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia w niniejszym postępowaniu jest dzierżawa łączy teletransmisyjnych dla potrzeb obsługi systemu radiowego TETRA. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
2. Dane adresowe wskazano w Opisie Przedmiotu Zamówienia.
3. Szczegółowy sposób świadczenia usług określa:
3.1. załącznik nr 1 do SWZ – Formularz ofertowy;
3.2. załącznik nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy;
3.3. załącznik nr 3 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 64200000-8 - Usługi telekomunikacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono przed upływem terminu składania i otwarcia ofert na podstawie art. 256 ustawy Pzp tj. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione w związku z art. 90 ust. 3 ustawy Pzp: w przypadku gdy zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu istotnie zmieniają charakter zamówienia w porównaniu z pierwotnie określonym, w szczególności znacznie zmieniają zakres zamówienia, zamawiający unieważnia postępowania na podstawie art. 256.
W toku prowadzonego postępowania przetargowego Zamawiający stwierdził, że wystąpiły nieprzewidziane okoliczności, które mają istotny wpływ na zapisy Opisu Przedmiotu Zamówienia. Zamawiający prowadzi postępowanie bez podziału na zadania, którego przedmiot zamówienia dotyczy łączy do jedenastu lokalizacji, w których powstają obiekty dla systemu radiokomunikacji Tetra. Zamawiający w dniu wszczęcia postępowania nie posiadał wiedzy, że w niektórych lokalizacjach, z powodu przekroczenia progów obciążenia masztów radiowych, uruchomienie systemu będzie niemożliwe. Tym samym brak jest możliwości realizowania przez wykonawców usługi dzierżawy łączy do tych lokalizacji, co w sposób znaczny wpływa na konieczność zmiany Opisu Przedmiotu Zamówienia, wymuszając na Zamawiającym istotne zmiany charakteru zamówienia
w porównaniu z pierwotnie określonym, zmieniając zakres tego zamówienia. Informacja ta nie była znana Zamawiającemu na etapie opracowywania Opisu Przedmiotu Zamówienia.
Wobec powyższego Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania.
2025-10-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi