Opracowanie dokumentacji architektoniczno-budowlanej: budowa dwóch hangarów w ramach rekonstrukcji zespołu i rekompozycji budynków II Pułku Lotniczego–etap II: budowa drugiego hangaru.
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00486595
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00486595/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-10-21 10:49
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-13f88207-883f-45c0-8c1f-03c21abb357e
- Identyfikator
- 6751000452
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenu
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00486595 z dnia 2025-10-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji architektoniczno-budowlanej: budowa dwóch hangarów w ramach rekonstrukcji zespołu i rekompozycji budynków II Pułku Lotniczego–etap II: budowa drugiego hangaru.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000126681
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Jana Pawła II 39
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-864
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@muzeumlotnictwa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeumlotnictwa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-13f88207-883f-45c0-8c1f-03c21abb357e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji architektoniczno-budowlanej: budowa dwóch hangarów w ramach rekonstrukcji zespołu i rekompozycji budynków II Pułku Lotniczego–etap II: budowa drugiego hangaru.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-13f88207-883f-45c0-8c1f-03c21abb357e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00486595
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00381849
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SI.271.3.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest opracowanie dokumentacji architektoniczno-budowlanej dla inwestycji: budowa dwóch hangarów w ramach rekonstrukcji zespołu i rekompozycji budynków II Pułku Lotniczego – etap II: budowa drugiego hangaru na cele ekspozycyjne i techniczno-logistyczne wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia, zuwagi na fakt, iż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie:
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie podstawowym
kwotę 305 655,00 zł brutto, zaś cena oferty z najniższą ceną złożona przez firmę Abastran
sp. z o.o., ul. Estetyczna 4, 43-100 Tychy za zakres podstawowy wynosi 412 050,00 zł brutto i
znacznie przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie
zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 764691,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1205172,14 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wartość ofert najniższej i najwyższej został podana dla całości zamówienia (zakres podstawowy i opcje a i b)| 2025-10-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |