Opracowanie studium wykonalności dla inwestycji pn.: Budowa zbiornika „Maluszyn” na rzece Pilica w województwie łódzkim oraz świętokrzyskim, w powiecie radomszczańskim oraz włoszczowskim

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00488756
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00488756/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-10-22 08:49
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d2538be9-4017-4cae-bbe5-92621e3b6d98
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00488756 z dnia 2025-10-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie studium wykonalności dla inwestycji pn.: Budowa zbiornika „Maluszyn” na rzece Pilica w województwie łódzkim oraz świętokrzyskim, w powiecie radomszczańskim oraz włoszczowskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.warszawa@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r23213,Opracowanie-studium-wykonalnosci-dla-inwestycji-pn-Budowa-zbiornika-Maluszyn-na-.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie studium wykonalności dla inwestycji pn.: Budowa zbiornika „Maluszyn” na rzece Pilica w województwie łódzkim oraz świętokrzyskim, w powiecie radomszczańskim oraz włoszczowskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d2538be9-4017-4cae-bbe5-92621e3b6d98

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00488756

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00112251/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.56 Opracowanie studium wykonalności dla inwestycji pn.: Budowa zbiornika „Maluszyn” na rzece Pilica w województwie łódzkim oraz świętokrzyskim, w powiecie radomszczańskim oraz włoszczowskim.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00322317

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: W.ROZ.2710.66.2025/ZZPT

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Studium Wykonalności (dalej: studium wykonalności, studium, SW) dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa zbiornika „Maluszyn” na rzece Pilica w województwie łódzkim oraz świętokrzyskim, w powiecie radomszczańskim oraz włoszczowskim”.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia oraz Projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 6 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 71241000-9 - Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, poprzez zawarcie w cz. 4.6 Specyfikacji Warunków Zamówienia informacji o budżecie postępowania, zrealizował obowiązek, o którym mowa w art. 222 ust. 4 Pzp, tzn. podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia. Kwota ta wynosi 197 319,00 zł brutto.
Ponieważ pierwsza oferta podlega odrzuceniu, drugi Wykonawca uchylił się od podpisania umowy, trzecia oferta podlega odrzuceniu, czwarty Wykonawca uchylił się od podpisania umowy, piąta oferta znacznie przewyższa kwotę, jaka Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, a Zamawiający - mimo podjętych starań - nie pozyskał środków na zwiększenie budżetu zadania i nie ma możliwości zrównania zadeklarowanej kwoty z wartością złożonej oferty, zachodzi konieczność unieważnienia postępowania w oparciu o art. 255 pkt 3) Pzp. Wobec faktu, iż w postępowaniu pozostała tylko jedna oferta, która przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego, Zamawiający nie jest zobligowany do jej dalszego badania i oceny (KIO 391/18).
2025-10-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi