Organizacja i realizacja zbiórki objazdowej odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wraz z ich transportem i zagospodarowaniem
Gmina Oława
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00481365
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00481365/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-09-03 07:26
- Lokalizacja
- Oława, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e5213642-0e95-46c4-940b-6202c9340cb0
- Identyfikator
- 9121715754
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00481365 z dnia 2024-09-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Organizacja i realizacja zbiórki objazdowej odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wraz z ich transportem i zagospodarowaniem
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Oława
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934868
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. M. J. Piłsudskiego 28
1.5.2.) Miejscowość: Oława
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 71 313 30 44
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi4@gminaolawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.gminaolawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_olawa/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Organizacja i realizacja zbiórki objazdowej odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wraz z ich transportem i zagospodarowaniem2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e5213642-0e95-46c4-940b-6202c9340cb0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00481365
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00053196/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Organizacja odbioru odpadów w ramach objazdowej zbiórki MPSZOK z terenu gminy Oława
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00468292
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RG.271.33.2024.ZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 466013,88 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i realizacja mobilnej zbiórki objazdowej na terenie gminy Oława, polegającej na odbiorze odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego wraz z ich transportem i odpowiednim zagospodarowaniem zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, kierowanej do właścicieli nieruchomości zamieszkałych, którzy złożyli deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami i nie zalegają z opłatami z tego tytułu.
2. Wykonawca musi zapewnić kompleksową realizację usługi, w tym w szczególności załadunek, transport, zbieranie (w przypadku gdy Wykonawca nie transportuje odpadów bezpośrednio do miejsca przetwarzania) oraz zagospodarowanie odpadów, zgodnie z wymogami prawa oraz uwzględniając ich właściwości.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt 2 został określony w załączniku nr 3 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
4. Szczegółowe zasady i warunki realizacji zamówienia oraz płatności zostały określone we wzorze umowy stanowiącym projektowane postanowienia umowy w rozumieniu art. 281 ust. 1 pkt 7 uPzp (załącznik nr 4 do SWZ).
5. Realizacja zamówienia ma odbywać się z należytą starannością i zgodnie ze wszystkimi wymogami zawartymi w SWZ z załącznikami i ewentualnymi informacjami dla Wykonawców.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu została złożona jedna oferta, która podlegała odrzuceniu.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 530134,85 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 530134,85 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający na podstawie art. 60 oraz art. 121 uPzp zastrzegł w rozdziale IV SWZ obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia, w szczególności transportu odpadów. Tymczasem treść oferty Wykonawcy w pkt V formularza ofertowego wyraźnie wskazuje na zamiar powierzenia wykonania zastrzeżonego zakresu prac (transportu odpadów) podwykonawcy: FBSerwis Wrocław Sp. z o.o., ul. Atramentowa 10, Bielany Wrocławskie, 55-040 Kobierzyce. Taki zamiar jest niezgodny warunkami zamówienia określonymi przez Zamawiającego, który wymagał osobistego wykonania tej kluczowej części zamówienia przez Wykonawcę w celu zachowania pełnej kontroli w kierowaniu strumieniem odpadów. Mając na uwadze powyższe Zamawiający odrzucił ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 uPzp – Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.| 2024-09-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |