Dostawa energii cieplnej dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląkim na okres od 01.10.2025r. do 30.09.2026r.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00490061
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00490061/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-10-22 12:48
Lokalizacja
Wodzisław Śląski, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-588d7490-55cd-4615-b0a5-e76a56e593a1
Identyfikator
6472287006
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

ORLEN TERMIKA SILESIA SPÓŁKA AKCYJNAJastrzębie-Zdrój, PL · lot 0
227 979,46 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00490061 z dnia 2025-10-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii cieplnej dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląkim na okres od 01.10.2025r. do 30.09.2026r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000729422

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 39

1.5.2.) Miejscowość: Wodzisław Śląski

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@tischner-wodzislaw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tischner-wodzislaw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-588d7490-55cd-4615-b0a5-e76a56e593a1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa energii cieplnej dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląkim na okres od 01.10.2025r. do 30.09.2026r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-588d7490-55cd-4615-b0a5-e76a56e593a1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00490061

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00043016/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa ciepła z sieci ciepłowniczej do budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 39

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Obiekt zamawiającego, do którego ma być dostarczone ciepło, jest podłączony do sieci ciepłowiniczej ORLEN TERMIKA SILESIA S.A. ul. Rybnicka 6c, 44-335 Jastrzebie Zdrój. Jest to jedyny podmiot, który na dzień dzisiejszy wystepuje na lokalnym rynku ciepłowniczym, z punktu widzenia i usytułowania zamawiajacego. Tym samym nie ma możliwości zlecenia realizacji innemu wykonawcy. Ze wzgledów obiektywnych, niezależnych od zamawiajacego, ORLEN TERMIKA SILESIA S.A. jest jedynym wykonawcą, który może zrealizować podmiotowe świadczenia. Biorąc pod uwagę istniejacy fakt oraz konieczność dalszego prawidłowego funkcjonowania, należy uznać, że zostały spełnione przesłanki zastosowania trybu z wolnej reki na podstawie art. 305 pkt 1) w związku z art.214 ust. 1 pkt 1) lit. a) ustawy z dnia 11 września 2019r.. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2024r. poz 1320) zwanej dalej "ustawą PZP"

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZSP.26.39.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 198173,57 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energi cieplnej na okres od 01.10.2025r. do 30.09.2026r. dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląkim ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 39 obejmująca swoim zakresem dydtrybucję oraz sprzedaż energii cieplnej. Dostawa energii cieplnej zasilajacej obiekty na potrzeby CO wynosi 0,200MW

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 227979,46 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ORLEN TERMIKA SILESIA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 272711500

7.3.3) Ulica: Rybnicka 6c

7.3.4) Miejscowość: Jastrzebie Zdrój

7.3.5) Kod pocztowy: 44-335

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 227979,46 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-10-01 do 2026-09-30
2025-10-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy