Dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu fabrycznie nowego samochodu w 2025 roku
Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00499368
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00499368/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-10-28 09:32
- Lokalizacja
- Stalowa Wola, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6276ce97-62f7-467c-ac91-33fc880420ec
- Identyfikator
- 8652572459
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00499368 z dnia 2025-10-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu fabrycznie nowego samochodu w 2025 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi zamawiający centralny1.2.) Nazwa zamawiającego: Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 384503002
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Jana Pawła II 25A
1.5.2.) Miejscowość: Stalowa Wola
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-450
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.7.) Numer telefonu: 158194710
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: scuw@stalowawola.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.stalowawola.pl//?c=mdTresc-cmPokaz-1657
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6276ce97-62f7-467c-ac91-33fc880420ec1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu fabrycznie nowego samochodu w 2025 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6276ce97-62f7-467c-ac91-33fc880420ec
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00499368
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00049027/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.19 Najem samochodu dla MOPS
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-III.271.141.2025.MS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 64697,22 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu fabrycznie nowego samochodu w 2025 roku. 2. Realizacja przedmiotu zamówienia polega na leasingu samochodu przez okres 36 miesięcy licząc od daty wydania samochodu Zamawiającemu przez Wykonawcę na podstawie protokołu odbioru samochodu wraz z obsługą serwisową i innymi czynnościami w zakresie tego pojazdu.
3. Pojazd powinien zostać dostarczony przez Wykonawcę w miejsce wskazane przez Zamawiającego tj. w Stalowej Woli (ul. Dmowskiego 1, 37-450 Stalowa Wola).
4. Zamawiający nie dopuszcza dostawy pojazdu testowego lub powystawowego.
5. Pojazd powinien być objęty gwarancją producenta przez cały okres obowiązywania umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 66114000-2 - Usługi leasingu finansowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34110000-1 - Samochody osobowe
66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe
50112000-3 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji samochodów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W trakcie trwania postępowania doszło do zmiany strategii finansowania środków transportu przez Zamawiającego. W miejsce dotychczas rozważanej formy finansowania w postaci leasingu operacyjnego, podjęto decyzję o zmianie na najem długoterminowy pojazdu, co wynika z przeprowadzonej analizy ekonomicznej i organizacyjnej oraz zmieniających się uwarunkowań. Zmiana formy finansowania wpływa istotnie na zakres i warunki zamówienia, a tym samym czyni niemożliwym jego realizację w dotychczasowej formie. Z uwagi na powyższe, dalsze prowadzenie postępowania jest bezprzedmiotowe, niecelowe i nie leży w interesie publicznym. Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania po otrzymania Zapytania od potencjalnego Wykonawcy. Zapytanie uświadomiło Zamawiającego o konsekwencjach finansowych i prawnych zawarcia umowy Leasingu a nie Najmu pojazdu na warunkach dla niego nie korzystnych.Kontynuowanie postępowania mogłoby prowadzić do niegospodarnego wydatkowania środków publicznych oraz naruszania zasady celowości i efektywności
| 2025-10-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |