Przystosowanie pawilonu U-11 na terenie AGH w Krakowie do aktualnych przepisów przeciwpożarowych – KC-DE-zp.272-577/25
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00499795
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00499795/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-10-28 10:57
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ecbff992-1d81-4534-8326-6899223b80e9
- Identyfikator
- 6750001923
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00499795 z dnia 2025-10-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przystosowanie pawilonu U-11 na terenie AGH w Krakowie do aktualnych przepisów przeciwpożarowych – KC-DE-zp.272-577/25
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001577
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Mickiewicza 30
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-059
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@agh.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dzp.agh.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.dzp.agh.edu.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przystosowanie pawilonu U-11 na terenie AGH w Krakowie do aktualnych przepisów przeciwpożarowych – KC-DE-zp.272-577/252.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ecbff992-1d81-4534-8326-6899223b80e9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00499795
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00443472
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KC-DE-zp.272-577/25
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostosowanie budynku basenu (pawilon U-11) AGH do aktualnych przepisów ppoż, w tym wykonie min.:
1. Roboty budowlane:
Na poziomie piwnic:
- wydzielenie podbasenia jako odrębnej strefy pożarowej poprzez zamknięcie jej ścianami o odp. ogniowej REI120 i drzwiami dymoszczelnymi o klasie odporności ogniowej EI60;
- wydzielenie pożarowe wentylatorni;
- zabezpieczenie instalacji wentylacji basenu obudową o klasie odporności ogniowej REI120S i klapami pożarowymi EI120S;
- podniesienie odporności ściany oddzielenia pożarowego wydzielającej strefy PM od strefy ZLIII do klasy odporności ogniowej REI120 na poziomie piwnic poprzez wykonanie okładziny z płyt ogniochronnych gr. 12mm;
- wymiana hydrantów podbasenia na hydranty HP-52, montaż hydrantu HP-52 w pomieszczeniu wentylatorni oraz montaż hydrantów HP-25 w korytarzu zaplecza socjalnego oraz w korytarzu zespołu saun;
- wymiana drzwi do pom. technicznych na drzwi o odpowiedniej odp. pożarowej;
- wykonanie w ścianie zewnętrznej budynku okien napowietrzających w klatce KL4;
- przebudowa fragmentu kolidującej z projektowanym oknem napowietrzającym instalacji c.o. zasilającej grzejnik na parterze klatki schodowej KL4;
- wykonanie w ścianie zewnętrznej okien upustowych podłączonych odpowiednio do instalacji napowietrzającej klatki KL2 i KL3;
- wydzielenie pomieszczeń dla central SSP oraz central sterujących instalacją napowietrzania w klatce KL2 i KL3;
- wymiana drzwi windowych na drzwi o odporności EI60;
- wydzielenie korytarza w zespole saun wyprowadzającego bezpośrednio do klatki schodowej KL3 , przebudowa ściany klatki schodowej;
- likwidacja ślusarki pomiędzy pomieszczeniem sali fitness a kręgielnią i wykonanie nowej ścianki działowej o odpowiedniej odporności pożarowej;
- montaż ślusarki o odpowiedniej odporności pożarowej pomiędzy hallem a kręgielnią oraz zespołem saun;
- podniesienie odporności ogniowej ściany pomiędzy zespołem saun a podbaseniem do odp. ogniowej REI120 poprzez wykonanie okładziny z płyt ogniochronnych gr. 12mm od strony zespołu saun;
Na poziomie parteru:
- wydzielenie szatni ściankami o odporności EI60 i drzwiami EI30 dymoszczelnymi;
- podniesienie odporności obudowy kanałów wentylacyjnych prowadzących z pom. wentylatorni na poz. 1p do klasy odporności ogniowej EI120S, poprzez dołożenie płyt ogniochronnych gr. 12mm, wymiana drzwiczek rewizyjnych na drzwiczki rewizyjne o odporności EI120;
- podłączenie drzwi rozsuwanych pomiędzy halami basenowymi do instalacji SSP;
- podłączenie bramek wejściowych do instalacji SSP;
- podłączenie drzwi zewnętrznych klatki KL1 oraz drzwi do wiatrołapu do instalacji SSP (drzwi napowietrzające oraz upustowe);
- wymiana drzwi do klatki KL3;
- wymiana drzwi wejściowych;
- montaż barier w klatkach schodowych, zapobiegających omyłkowemu zejściu do piwnic;
Na poziomie piętra:
- wydzielenie korytarza pom. nr 1.4;
- przebudowa fragmentu instalacji wentylacji w miejscu wydzielonego korytarza;
- wydzielenie korytarza wyprowadzającego bezpośrednio do klatki schodowej ewakuacyjnej;
- KL4 jako pom. nr 1.17 ściankami o odporności EI30;
- powiększenie otworów i wymiana klap oddymiających klatek KL1 i KL4;
- wymiana drzwi windy na drzwi o odporności EI30;
- wymiana ślusarki wewnętrznej siłowni na ślusarkę pożarową o odporności EI30;
- wymiana dwóch kwater ślusarki zewnętrznej w hallu na okna upustowe dwuskrzydłowe podłączone do instalacji napowietrzania klatek KL2 i KL3;
- wykonanie w lekkiej konstrukcji pasa międzykondygnacyjnego z wymianą w tym miejscu szklenia zewnętrznego ślusarki aluminiowej;
- zamurowanie nieużywanego otworu drzwiowego w klatce KL2;
- obudowa kanałów wentylacyjnych prowadzących z wentylatorni na poziomie piwnic, montaż klap pożarowych;
- wydzielenie pomieszczeń technicznych nr 2.1 i 2.2 nad klatkami schodowymi KL2 i KL3, przeznaczonych na montaż wentylatorów napowietrzających;
- montaż podestu w przestrzeni wyłazu klatki KL2;
- montaż klamer wyłazowych do pomieszczenia nr 2.2;
Na poziomie dachu:
- wymiana klap oddymiających klatki KL1 i KL4;
W całym budynku:
- wykonanie dopływu powietrza uzupełniającego do inst. oddymiania w klatkach schodowych KL1 i KL4 ;
- rozmieszczenie podświetlanych znaków wskazujących kierunek ewakuacji w taki sposób, aby z każdego miejsca widoczne były dwa znaki;
- domurowanie istniejących ścian korytarzy w przestrzeni sufitu podwieszonego do poziomu stropu;
- wymiana sufitów w pomieszczeniach, w których wymieniana zostaje instalacja oświetlenia awaryjnego
- zaopatrzenie drzwi pożarowych oraz drzwi, które po otwarciu powodują zawężenie drogi ewakuacyjnej w samozamykacze;
- podłączenie drzwi i okien upustowych do instalacji napowietrzania klatek schodowych i SSP;
- montaż instalacji interkomu pożarowego dla osób niepełnosprawnych na klatkach schodowych zgodnie z załączonymi rysunkami;
- wyposażenie każdego pomieszczenia w budynku, w którym mogą przebywać ludzie w plan ewakuacyjny zawierający podany kierunek ewakuacji z pomieszczenia oraz rozmieszczenie urządzeń pożarowych;
- wyposażenie budynku w gaśnice o zawartości masy środka gaśniczego 4 kg na każde 100m2 powierzchni strefy pożarowej;
2. Roboty elektryczne:
- wykonanie instalacji elektrycznej do 1 kV z wyłączeniem elementów już realizowanych w ramach prac w pomieszczeniach oznaczonych na rzutach jako S.0/1, S.0/2, S.0/3 objętych odrębną dokumentacją projektową
- wykonanie instalacji p.poż w tym instalacji oddymiania z wyłączeniem elementów już realizowanych w ramach prac w pomieszczeniach oznaczonych na rzutach jako S.0/1, S.0/2, S.0/3 objętych odrębną dokumentacją projektową
- wykonanie instalacji oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego z wyłączeniem elementów już realizowanych w ramach prac w pomieszczeniach oznaczonych na rzutach jako S.0/1, S.0/2, S.0/3 objętych odrębną dokumentacją projektową
- demontaż zbędnych istniejących elementów instalacji p.poż, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego. Instalacje należy zdemontować wraz z okablowaniem, a powstałe po usuniętych instalacjach ubytki w elementach budowlanych pomieszczeń należy usunąć.
- wszystkie instalacje należy uruchomić, wykonać ich testy i badania zgodnie obwiązującymi przepisami
3. Roboty sanitarne:
- przebudowa instalacji hydrantowej, zmiana średnicy istniejącej instalacji hydrantowej, montaż dodatkowych hydrantów, rozdział instalacji hydrantowej oraz bytowej wraz z zabudową elektrozaworów pierwszeństwa, zaworów antyskażeniowych
- wykonanie płukania instalacji hydrantowej, prób szczelności oraz pomiarów wydajności instalacji hydrantowej, dla każdego hydrantu po zakończonych pracach
- wykonanie przejść przeciwpożarowych na instalacji hydrantowej
- przebudowa instalacji wentylacji mechanicznej
- demontaże istniejącej instalacji wentylacji w zakresie niezbędnym do przebudowy
- zabudowa klap pożarowych z siłownikami
- obudowa przeciwpożarowa kanałów wentylacyjnych
- wykonanie systemu oddymiania klatek schodowych – system różnicowania nadciśnienia, wraz z automatyką: zabudowa m.in.: wentylatorów, tłumików, klap, podłączeń elastycznych, przepustnic, wyrzutni dachowych, klap nadciśnieniowych i innych elementów niezbędnych do prawidłowego działania systemu
- wykonanie regulacji układu, wraz z wykonaniem pomiarów wydajności wentylacji
4.5.3.) Główny kod CPV: 45214400-4 - Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem wyższym
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
51700000-9 - Usługi instalowania sprzętu przeciwpożarowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Art. 255 ust 3 Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia 4 300 000,00 zł brutto. Oferta Wykonawcy z najniższą ceną została odrzucona. Zamawiający nie dokonywał dalszej oceny ofert, ponieważ pozostałe w postępowaniu oferty miały ceny brutto wyższe niż kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do kolejnej cenowo oferty.
| 2025-10-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |