Opracowanie wskazań do czynnej ochrony obszarów cennych przyrodniczo na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Parku Krajobrazowego Stawki oraz Załęczańskiego PK.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00503079
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00503079/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-10-29 12:04
Lokalizacja
Będzin, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5a6ba28c-1343-452c-9531-f21fa5560ce6
Identyfikator
6292147775
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi kontroli jakości środowiska

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00503079 z dnia 2025-10-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie wskazań do czynnej ochrony obszarów cennych przyrodniczo na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Parku Krajobrazowego Stawki oraz Załęczańskiego PK.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276711980

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ignacego Krasickiego 25

1.5.2.) Miejscowość: Będzin

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-500

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 267 44 82

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biurozpk@zpk.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zpk.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5a6ba28c-1343-452c-9531-f21fa5560ce6

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie wskazań do czynnej ochrony obszarów cennych przyrodniczo na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Parku Krajobrazowego Stawki oraz Załęczańskiego PK.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5a6ba28c-1343-452c-9531-f21fa5560ce6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00503079

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00021448/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.13 Opracowanie wskazań do czynnej ochrony obszarów cennych przyrodniczo na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji przyrodniczej na terenie PK Stawki oraz Załęczańskiego Parku Krajobrazowego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00471238

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OP-B.531.2.2025.MS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji – rozpoznanie przyrodnicze i opracowanie wskazań do działań ochrony przyrody w Parku Krajobrazowym Stawki. Zadanie obejmuje teren parku krajobrazowego oraz jego otuliny. Dokumentacja powinna zawierać dane opracowane na podstawie zebranej literatury oraz wykonanej pracy terenowej oraz zebrane/pobrane wyniki.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia [OPZ] zawiera Załącznik nr 2A do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90714500-0 - Usługi kontroli jakości środowiska

4.5.5.) Wartość części: 81300,81 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji – rozpoznanie przyrodnicze i opracowanie wskazań do działań ochrony przyrody w Załęczańskim Parku Krajobrazowym. Zadanie obejmuje teren parku krajobrazowego oraz jego otuliny. Dokumentacja powinna zawierać dane opracowane na podstawie zebranej literatury oraz wykonanej pracy terenowej oraz zebrane/pobrane wyniki.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia [OPZ] zawiera Załącznik nr 2B do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90714500-0 - Usługi kontroli jakości środowiska

4.5.5.) Wartość części: 81300,81 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Kwota złożonych ofert przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Złożona oferta, wybrana jako najkorzystniejsza, podlega odrzuceniu. Kwota drugiej ze złożonych ofert przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

2025-10-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi