Modernizacja nawierzchni ulic na terenie miasta Łodzi – ul. Bartoka na odcinku od ul. Chmielowskiego do wjazdu w ul. Rokicińską.

Urząd Miasta Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00504054
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00504054/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-10-29 14:38
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e40f2158-6624-4f0a-b641-29ef49af0c3f
Identyfikator
7250028902
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW 'ERBEDIM' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPiotrków Trybunalski, PL · lot 0
3 982 772,03 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00504054 z dnia 2025-10-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja nawierzchni ulic na terenie miasta Łodzi – ul. Bartoka na odcinku od ul. Chmielowskiego do wjazdu w ul. Rokicińską.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja nawierzchni ulic na terenie miasta Łodzi – ul. Bartoka na odcinku od ul. Chmielowskiego do wjazdu w ul. Rokicińską.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e40f2158-6624-4f0a-b641-29ef49af0c3f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00504054

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie funkcjonalno-użytkowe:zamówienie realizowane będzie na Terenie Miasta Łodzi na obszarze funkcjonalnie powiązanym z zamówieniem podstawowym. Ulica Bartoka stanowi istotny element układu drogowego w rejonie ul. Rokicińskiej– jednego z kluczowych węzłów komunikacyjnych miasta .Celem zamówienia jest poprawa funkcjonalności części lokalnego układu komunikacyjnego miasta poprzez zapewnienie odpowiedniego standardu dojazdu do głównych ciągów komunikacyjnych miasta Łodzi.
Ostateczne warunki, na jakich zostanie udzielone zamówienie w szczególności: termin realizacji, zakres i wielkość przedmiotu zamówienia, zostaną sprecyzowane w treści umowy, której treść zostanie ustalona w wyniku negocjacji między Zamawiającym i Wykonawcą.
Zamówienie będzie realizowane w przypadku korzystnego dla zamawiającego rozstrzygnięcia negocjacji lub pozyskania dodatkowych środków finansowych.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-3f8b3fad-c842-4218-9b39-041f18d5778b

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOM-WZP-III.271.116.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji nawierzchni ulicy ul. Bartoka na odcinku od ul. Chmielowskiego do wjazdu w ul. Rokicińską zlokalizowanej na terenie Miasta Łodzi. Frezowanie nawierzchni, wykonanie nowych warstw bitumicznych, remont chodnika, miejsc postojowych, oraz infrastruktury towarzyszącej, wykonanie nasadzeń, aktualizacja projektu i przywrócenie Stałej Organizacji Ruchu - z wymianą wszystkich elementów na nowe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7712202407

7.3.4) Miejscowość: Piotrków Trybunalski

7.3.5) Kod pocztowy: 97-300

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3982772,03 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

ZAMAWIAJĄCY:
Miasto Łódź – Zarząd Dróg i Transportu
ul. Tuwima 36
90-002 Łódź
objęty działaniami Urzędu Miasta Łodzi jako podmiotu wykonującego zadania Centralnego Zamawiającego zgodnie z art. 44 ust. 2 oraz art. 49 ustawy Prawo zamówień publicznych
PROWADZĄCY POSTĘPOWANIE:
Wydział Zamówień Publicznych
w Departamencie Organizacji Urzędu i Obsługi Mieszkańców
Urzędu Miasta Łodzi
ul. ks. Ignacego Skorupki 21
90-532 Łódź

tel.: +48 (42) 638-48-88
e-mail: zamowienia@uml.lodz.pl
2025-10-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane